Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
50501 |
1920 wydanie przedrukowe, gwarancja i oznaczenie Bock. | 50 PLN | 50 PLN | |
50515 |
1920 mały Innendiesnst, gwarancja Bock. | 600 PLN | 525 PLN | |
50520 |
1920 mały Innendiesnst, gwarancja Bock. | 180 PLN | 155 PLN | |
50585 |
1922 wydanie obiegowe, gwarancja i oznaczenie Bock. 9 | 80 PLN | 80 PLN | |
50659 |
1926 kartka z Gdańska do Niemiec. | 50 PLN | 50 PLN | |
50665 |
1927 czysty formularz przekazu pocztowego (Zahlkarte), sygnatura S1 (5.27), rzadki walor w dobrym stanie zachowania (pionowo zgięcie). | 120 PLN | 120 PLN | |
50686 |
1930 "Zustellungsurkunde" (Za zwrotnym poświadczeniem odbioru) - pocztowy stempel pomocniczy, nieopisany w katalogu Wolffa!!! na liście urzędowym wysłanym 21.3z Sądu Pracy dla Wolnego Miasta Gdańska, datownik nadawczy DANZIG z wyróżnikiem "*1t", pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Arbeitsgericht Danzig" "Arbeitsgericht für die Freie Stadt Danzig"; oraz specjalny informacyjny stempelek nadawcy "Hierbei ein Formular zur Zustellungsurkunde Vereinfachte Zustellung." (W załączeniu formularz dowodu doręczenia. Doręczenie uproszczone.); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 120 PLN | |
50690 |
1930 miejscowy polecony list urzędowy wysłany 18.11 z Urzędu Rozjemczego (Einigugungsamt), datownik nadawczy DANZIG z wyróżnikiem "*1n" (Wolff D1 74.A), okrągła pieczęć nadawcy "Einigungsamt der Stadt Danzig Briefstempel", na kopercie wydrukowana formułka zwalniająca od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Städtisches Einigungsamt Danzig"; na odwrocie datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s" (Wolff D1 74.A); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
50717 |
1935 miejscowy list urzędowy wysłany 15.11 z I Urzędu Skarbowego; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Steueramt I Brieftempel Freie Stadt Danzig"; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
50734 |
1937 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka, drobne złamania w dwóch narożnikach. | 40 PLN | 40 PLN | |
50758 |
1938 wydanie obiegowe, luzak. | 35 PLN | 35 PLN | |
50759 |
1938 wydanie obiegowe, luzak. | 70 PLN | 70 PLN | |
50791 |
1876 całostka austriacka z treścią w języku polskim. | 25 PLN | 25 PLN | |
50829 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 3, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
50855 |
1919 wydanie krakowskie, miejscowa kartka z Lwowa 10.V.19, nadruk typ 115. | 80 PLN | 80 PLN | |
50874 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z Rzeszowa 30.V.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K5 w okręgu, nadruk typ 65. | 120 PLN | 105 PLN | |
50890 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z obiegu pocztowego z przesuniętym nadrukiem typ 135, adresowana do znanego lwowskiego filatelisty Eugeniusza Szczerbana. | 70 PLN | 70 PLN | |
50892 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135. | 40 PLN | 40 PLN | |
50901 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z nadrukami typu 138, nadruk na części I - bez kropki po POCZTOWA, na części II - spacja zamiast kropki po POCZTOWA; dodatkowo wyraźna drugostronna odbitka druku (abklatsch). Ponadto, co najciekawsze - na części na odpowiedź z prawej strony znaku opłaty występuje sucho tłoczona litera K (od KARTA) następnego nadruku - patrz szczegół; to unikalny błąd!!! powiązany zapewne z katalogowanym błędem "brak K w KARTA" na innym egzemplarzu tej karty; gwarancja Jungjohann. | 800 PLN | 800 PLN | |
50938 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania (Fi. 100.-). | 100 PLN | 100 PLN | |
50952 |
1920 karta za 50(75) fen, hasło propagandowe E - "Są drudzy, co mówią ..."; czysta; karta za 50(75) fen, hasło propagandowe C - "Podkopują złodzieje, zbójcyż ..."; czysta; dodatkowo karta za 50(75) fen, hasło propagandowe D - "Polacy! Ośmielcie się ..."; z tekstem na odwrocie; czysta; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka; bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
51019 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931. | 70 PLN | 70 PLN | |
51020 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931. | 80 PLN | 80 PLN | |
51021 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 pierwszego nakładu z sygnaturą VIII-1931. | 80 PLN | 80 PLN | |
51028 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 100 PLN | |
51029 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 100 PLN | |
51031 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 30 - Poznań, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 100 PLN | 100 PLN | |
51033 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, długa sygnatura IX-1931, stan dobry. | 100 PLN | 100 PLN | |
51043 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 2 z obiegu pocztowego, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa. | 30 PLN | 30 PLN | |
51044 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty). | 60 PLN | 65 PLN | |
51045 |
1931 ROZMYTE LITERY NAPISÓW DRUKOWANYCH ROTOGRAWIURĄ mogące sprawiać wrażenie podwójnego druku, Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty). | 120 PLN | 120 PLN | |
51047 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1 - Lublin, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | 100 PLN | 105 PLN | |
51049 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32 - ORŁOWO MORSKIE, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | 100 PLN | 100 PLN | |
51055 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932. | 30 PLN | 30 PLN | |
51057 |
1932 karta w sprawach żywnościowych. | 50 PLN | 45 PLN | |
51062 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 31. | 80 PLN | 80 PLN | |
51070 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 27. | 100 PLN | 115 PLN | |
51071 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 17. | 100 PLN | 145 PLN | |
51080 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 9. | 120 PLN | 120 PLN | |
51083 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 12. | 120 PLN | 108 PLN |