Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
45992 |
1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej. | 70 PLN | 70 PLN | |
46010 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria na karcie skasowana 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
46041 |
1943 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918" na pocztówce ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na odwrocie ozdobny napis POCZTÓWKA, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
46042 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
46049 |
1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja. | 45 PLN | 45 PLN | |
46077 |
1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu, gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
46082 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, blok zagięty w połowie, gwarancja Walocha. | 150 PLN | 150 PLN | |
46092 |
1943 "Sport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano mecz piłki nożnej; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Sport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.10; bardzo dobry stan zachowania. | 1 800 PLN | 1 500 PLN | |
46209 |
1944 "XXV rocznica powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski" - alegoryczny drzeworyt z orłem heraldycznym województwa śląskiego na tle krajobrazu przemysłowego oraz Wieży Piastowskiej w Cieszynie w ozdobnym otoku, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP" z podpisem artysty; słabszy stan zachowania (złamania). | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
46220 |
1945 "Krwawa niedziela", gwarancja Walocha. | 150 PLN | 150 PLN | |
46226 |
1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, wyjęty z albumiku obozowego ze śladem po wlepieniu wzdłuż górnego marginesu, poza tym ładnny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
46229 |
1942 Druty, seria czysta w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1400.-), małe zmatowienia na gumie, gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 670 PLN | |
46231 |
1942 Druty, jednostronnie cięty czysty znaczek za10 f. w rzadszym kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim gumowanym średnim, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | 350 PLN | 360 PLN | |
46233 |
1942 Trąbka pocztowa, seria na papierze białym gładkim grubym (Fi.580.-), gwarancja Schmutz. | 520 PLN | 450 PLN | |
46234 |
1942 Trąbka pocztowa, seria znaczków kasowanych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (Fi.380.-), gwarancja Perzyński, oba Schmutz. | 340 PLN | 340 PLN | |
46244 |
1943 menażka, kartka obiegowa z życzeniami noworocznymi wysłana 31.12.43, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
46245 |
1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, najrzadsza odmiana i w dodatku z dwóch stron cięta (nakład kilka z 264 szt.), gwarancja i opis. | 300 PLN | 370 PLN | |
46247 |
1944 Kraty, kasowany znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze białym gładkim grubym, słabiej odbita góra znaczka jest jasnoniebieska, na tym papierze odmiana niebieska nie jest katalogowana, gwarancja i opis Krawczyk. | 180 PLN | 180 PLN | |
46269 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, karta pocztowa na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
46270 |
1943 karta obiegowa o nominale 5 f, wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 3.7, na odwrocie zawiadomienie o walnym zebraniu T.S.Wisła; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano M.Kalawski; gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
46273 |
1944 Wymarsz Legionów - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek z bloku, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
46281 |
1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, piękny stan, gwarancja. | 60 PLN | 50 PLN | |
46284 |
1944 Herby miast, seria kasowana, gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
46286 |
1944 Herby miast, czysta seria, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
46291 |
1944 Pułaski i Kościuszko, marginesowa seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja. | 160 PLN | 160 PLN | |
46318 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.500.-), rzadszy bez datownika na marginesie - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja i opis. | 450 PLN | 450 PLN | |
46323 |
1945 znaczek stemplowany grzecznościowo na kopercie z kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ". | 30 PLN | 35 PLN | |
46348 |
1944 wystawa filatelistyczna, okolicznościowy blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy. | 300 PLN | 300 PLN | |
46349 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok. | 260 PLN | 260 PLN | |
46357 |
1944 znaczek z serii wydania definitywnej poczty polowej Armii Krajowej - na barykadach, znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 700 PLN | |
46359 |
1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, znaczek typu 4 - "szczerby w dolnej części litery C i w pierwszym O w POLOWA", piękny stan, gwarancja i opis typu (IV) Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
46361 |
1944 znaczki wydania definitywnego, znaczki różnych typów; typ 1, 2 i 3, różne gwarancje; Mikulski, Schmutz z oznaczeniem. | 1 800 PLN | 1 850 PLN | |
46367 |
1966 książka Tadeusza Gryżewskiego "harcerska poczta polowa Powstania warszawskiego 1944" wydawnictwa Ruch, 74 strony, ilustracje, rzadka i poszukiwana pozycja. | 80 PLN | 80 PLN | |
46381 |
1941 list z getta w Warszawie do Nowego Jorku, dwa stempelki "JUDENRAT WARSCHAU"; jeden mały w ramce na froncie listu, drugi wierszowy nadawczy na odwrocie, liczne stemple i zalepka niemieckiej cenzury, amerykański stempelek pocztowy informujący o nieprawidłowym zaadresowaniu listu. | 850 PLN | 620 PLN | |
46385 |
1944 getto łódzkie, seria znaczków III wydania nie dopuszczonego do obiegu, na odwrocie adnotacja o autentyczności znaczków i okrągły stempel "CENTRALNY KOMITET ŻYDÓW POLSKICH / KOMISJA Historyczna", którym tez ostemplowano znaczki. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
46401 |
1940 Internowanie w Szwajcarii, list z internowania w Szwajcarii z obozu w Ostermundigen do Boernerowa koło Warszawy, zalepki i stemple cenzury szwajcarskiej i Wermachtu. | 450 PLN | 400 PLN | |
46416 |
1940 Stalag IIA - listownik wysłany 11.V z obozu do Częstochowy, czterowierszowy czarny informacyjny stempel obozowy: "Uwaga! Celem uniknięcia konfiskaty poczty pisać krótko/ czytelnie, zwięźle i tylko dwa razy w miesiącu./ Nie używać skróceń ani w podpisach."; stempelek cenzora nr.23. | 60 PLN | 60 PLN | |
46471 |
1941 Oflag VIB Dössel, listownik wysłany 21.6.43 do Węgierskiej Górki, stempelek cenzora nr 2, dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
46498 |
1942 Oflag XIIA Hadamar (później Gross-Born), listownik wysłany 14.4.42 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr IV, dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
46523 |
1943 Oflag VIB Dössel, kartka wysłana 21.6.43 do Borku Falęckiego, stempelek cenzora nr 7, dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN |