Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
3652 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, polecona dofrankowana radziecka karta pocztowa wysłana 22.-8 ze Zdołbunowa do Bukaresztu, gdzie przez Odessę, dotarła 16 września, ponieważ adresat wyjechał - nalepka z francuskim i rumuńskim oznaczeniem Parti (Plecat) przesyłkę odesłano, przez Odessę do Zdołbunowa, cyfrowa pieczątka dla przesyłek poleconych - ciekawy problem do wyjaśnienia; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania;
| 800 PLN | 800 PLN | |
3659 |
1941 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, znaczki sowieckie z nadrukiem NEPRIKLAUSOMA / LIETUVA - wydanie krajowe dla obszaru Litwy, w tym także okupowanych przez Litwę terenów polskich; kompletna seria na kopercie, skasowana 2.8 w Wilnie (znaczki kasowane Mi.400 euro). | 800 PLN | 640 PLN | |
3660 |
1941 Parnawa - okupacja niemiecka Estonii, Pernau - przedrukowe wydanie lokalne na znaczkach sowieckich, seria 10 znaczków na kopercie ostemplowana grzecznościowo 22.VIII datownikiem estońskim; dobry stan zachowania. Ciekawostkę historyczną stanowi fakt, że miasto było stolicą województwa parnawskiego I Rzeczypospolitej. | 100 PLN | 80 PLN | |
3680 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, list frankowany znaczkiem wydania przedrukowego, wysłany 31.12 z Poznania do Warszawy. | 50 PLN | 45 PLN | |
3684 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, telegram o sygnaturze E.Z.3.40 w kopercie o wymiarach 160x116 mm - sygnatura H.K.5.41, wysłany 10.9 z Poznania do Bydgoszczy, bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
3698 |
1944 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 16.10 z miejscowości Dąbrówka Mała (Eichenau Kr.Kattowitz) do miejscowości Wojków - obecnie dzielnicy Kowar, datownik odbiorczy na odwrocie Hohenwiese über Schmiedeberg; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
3725 |
1940 Armia Polska we Francji, ozdobny formularz z flagami Francji Wielkiej Brytanii i Polski z napisem FRANCHISE MILITAIRE zwalniającym przesyłki wojskowe od opłaty pocztowej, bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
3731 |
1941 Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, seria nalepek Czerwonego Krzyża dla wojsk lądowych, morskich i lotniczych spotykane czasem na listach poczty polowej. | 40 PLN | 40 PLN | |
3738 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, winieta w postaci znaczka służąca poświadczeniu datków złożonych na cele konspiracji. | 75 PLN | 115 PLN | |
3743 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, winieta w postaci znaczka służąca poświadczeniu datków złożonych na cele konspiracji. | 75 PLN | 101 PLN | |
3744 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, winieta w postaci znaczka służąca poświadczeniu datków złożonych na cele konspiracji. | 75 PLN | 68 PLN | |
3745 |
3748 |
3749 |
3750 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, winieta w postaci znaczka służąca poświadczeniu datków złożonych na cele konspiracji. | 75 PLN | 85 PLN | |
3768 |
1942 poczta polowa polskich sił zbrojnych w ZSRR - Dojdziemy, odbitka znaczka z unieważnionej matrycy w kolorze czarnym. | 60 PLN | 54 PLN | |
3780 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek w barwie niebieskoszarej z pełną oryginalną gumą. | 80 PLN | 80 PLN | |
3781 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek niegumowany. | 40 PLN | 90 PLN | |
3782 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek w barwie ciemnofioletowej. | 40 PLN | 60 PLN | |
3783 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek w barwie brązowofioletowej z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG. POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku. | 100 PLN | 130 PLN | |
3784 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", makulaturowy znaczek (połówka) z perforacją poziomą przechodzącą w połowie znaczka. | 40 PLN | 40 PLN | |
3805 |
1943 polskie jednostki na Środkowym Wschodzie - Irak, list polecony do Rodezji wysłany z poczty polowej 116 przydzielonej do 6 Dywizji Strzelców w Kirkuku, datownik POCZTA POLOWA 116, okrągły fioletowym stempel cenzury "OCENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR 112", na odwrocie stempel tranzytowy Głównej Poczty Polowej 101 w Egipcie i stempel odbiorczy. | 350 PLN | 280 PLN | |
3838 |
1945 polska strefa okupacyjna w Niemczech, karta pocztowa wysłana poczty polowej 493 w Wielkiej Brytanii do polskiej jednostki wojskowej stacjonującej w Niemczech, polski datownik odbiorczy "MEPPEN - POCZTA ODDZIAŁU SPEC. z 5.11.45". | 250 PLN | 200 PLN | |
3870 |
1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk "Dziesięciolecie * 1944-54 *" na znaczkach poczty polowej II Korpusu. | 900 PLN | 810 PLN | |
3871 |
1969 winietka okolicznościowa z okazji 25. rocznicy zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy 2. Polskiego Korpusu. | 30 PLN | 35 PLN | |
3875 |
1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia GG. | 40 PLN | 40 PLN | |
3880 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 11.VIII.1940 z Warszawy do Łodzi. | 20 PLN | 18 PLN | |
3891 |
1940 lotniczy list polecony z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | 200 PLN | 180 PLN | |
3932 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.3.42 w urzędzie Kraków 1. | 40 PLN | 40 PLN | |
3933 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rücksicht auf die kriegsbedingten Verhältnisse er-", wysłana 18.8.43 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieskie stemple urzędowe; bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
3946 |
1940 koperta kolejowej poczty urzędowej Ostbahn. | 100 PLN | 100 PLN | |
3947 |
1941 stempel okolicznościowy z okazji włączenie Galicji do Generalnego Gubernatorstwa, stempel i widokówka ze Lwowa. | 30 PLN | 30 PLN | |
3949 |
1941 kasownik okolicznościowy wyścigów konnych z Lublina. | 100 PLN | 105 PLN | |
3951 |
1941 2. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 120 PLN | 120 PLN | |
3957 |
1941 list polecony w kopercie firmowej wysłany 30.1 z urzędu Nowy Sącz 1 do Krakowa; datownik odbiorczy na odwrocie; walor w doskonałym stanie zachowania. | 40 PLN | 36 PLN | |
3965 |
1941 widoki zabytkowych budowli (III) - 1 zł skasowany 10.4.1943 we Lwowie na kopercie miejscowego listu poleconego (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
3973 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 8 gr. | 80 PLN | 70 PLN | |
3975 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. | 80 PLN | 70 PLN | |
3978 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 12 gr. | 80 PLN | 70 PLN | |
3982 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 20 gr. | 80 PLN | 70 PLN |