Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
4841 |
1945 żaglowiec, listownik poczty między obozowej w Lubece w bardzo dobrym stanie. | 30 PLN | 30 PLN | |
4847 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze L.Z.6.45.25000(1008), czysta (Fi.100.-), bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
4857 |
1945 Dachau Allach, para nloków z dopłatą na PCK 3+7 mk. w kolorach granatowym i czerwonym, ciety na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" - tj. obróconym o 90°, ząbkowany na papierze bez znaku wodnego, oba z napisem typu 1 - lekko pochyłym, bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie, mają załamane narożniki i liczone są jak znaczki z bloku, gwarancja i oznaczenie każdego bloku. | 40 PLN | 40 PLN | |
4864 |
1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż. | 35 PLN | 35 PLN | |
4881 |
1945 list z Polskiego Obozu Wojskowego Murnau, wysłany za pośrednictwem polskiego urzędu pocztowego do polskiej jednostki o kryptonimie P/40/P (pododdział 1 DPanc) w składzie alianckich sił okupacyjnych na terenie Niemiec, stempel nadawczy MURNAU POCZTA POLSKA; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 150 PLN | |
4883 |
1945 "Fulda Obóz nr.2 Konstantin–Kaserne" - obóz dla byłych polskich jeńców wojennych, zwolniony od opłaty pocztowej list wysłany z obozu do wsi Jagodnia pod Siedlcami, za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża w Niemczech - czterowierszowy stempel polsko-angielski "POLSKI CZERWONY KRZYŻ/ POLISH RED CROSS/ DELEGATURA NA RZESZĘ NIEMIECKĄ/ DELEGATION FOR GERMANY" - przekazany do Wielkiej Brytanii, skąd został przesłany do Polski - czerwony jednoobrączkowy stempel "LIVERPOOL W.D. PAID GREAT (3) BRITAIN" z datą 45, zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 4339 P.C.90.", zielony stempelek polskiej cenzury wojskowej z numerem 1267 i datownik odbiorczy WARSZAWA 2 z 17.IX.45; rzadki walor o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania. "Byli polscy jeńcy wojenni ze Stalagu IX A (Ziegenhain) i IX C (Bad Sulza), którzy zostali przeniesieni do Fuldy i umieszczeni w Ludendorff–Kaserne (następnie Konstantin–Kaserne), utworzyli zgrupowanie przemianowane następnie na Obóz Polski nr 2, w którym 1 IX 1945 r. znajdowało się ok. 250 osób. Z byłych jeńców utworzono umundurowaną Policję Obozową. Oni też dominowali w zarządzie Obozu oraz objęli funkcje komendantów bloków i korytarzy (pięter). Część z nich zasilała później powstające kompanie wartownicze." Czesław Brzoza Jeńcy polscy w zachodnich strefach okupacyjnych w Niemczech po II wojnie światowej (1945–1947). | 800 PLN | 600 PLN | |
4884 |
1945 list z polskiego osiedla internowanych w Fahrenkrug na adres amerykańskiej poczty polowej, na odwrocie stempel "Urząd Pocztowy / Lubeka", list zwrócony do nadawcy z ciekawą dokumentacja pocztową. | 250 PLN | 330 PLN | |
4885 |
1945 list do Warszawy z obozu polskiego w Lahde osób cywilnych, które znalazły się przymusowo na terytorium Niemiec - „Displaced Persons Assembly Centre Lahde/Weser“. | 280 PLN | 250 PLN | |
4893 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku. | 40 PLN | 35 PLN | |
4914 |
1946 list z biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Monachium polskiego ośrodka wojskowego w Delmenhorst przekierowany do biura PCK w Wiedniu, list rozcięty po bokach i podklejony do ekspozycji. | 250 PLN | 225 PLN | |
4915 |
1946 list z Związku Polaków w Mölln do Chojnic, stempel "Urzad Pocztowy / Lubeka", stempel odbiorczy z Gdańska Wrzeszcza. | 350 PLN | 310 PLN | |
4921 |
1949 Seedorf obóz dla byłych jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp): Polaków, Litwinów, Ukraińców, Rosjan; list z pełną treścią wysłany 30.7 z obozu do Krakowa, dwuwierszowy czerwony stempelek zwalniający korespondencję "dipsów" od opłaty pocztowej "Displaced Persons Mail/ PAID" i okrągły fioletowy stempel obozu "ZONAL STAGING CENTRE SEEDORF CAMP 66 D.P.A.C.S.", datownik urzędu nadawczego ZEVEN (BZ.BREMEN); rzadki walor w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy). | 400 PLN | 300 PLN | |
4927 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, poziome przyłamanie, gwarancja Ryblewski. | 70 PLN | 70 PLN | |
4928 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, seria znaczków z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, a dwa najwyższe nominały z nadrukiem typu II "mały Orzeł / POCZTA POLSKA / dwie belki" (Fi.11500.-), trzy ostatnie wartości nakład 95 szt., 133 szt. i 50 szt.; brak jednej wartości - 1,20 zł., bo znaczek za 32 gr. (2 szt.) znany tylko czysty; cała seria rzadka jako kasowana, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Perzyński. | 11 000 PLN | 9 500 PLN | |
4929 |
1944 Niezabitów, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk, Walocha. | 900 PLN | 600 PLN | |
4930 |
1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 621 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz. | 60 PLN | 65 PLN | |
4931 |
1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 650 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz. | 50 PLN | 65 PLN | |
4932 |
1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
4940 |
1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 852 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz. | 50 PLN | 55 PLN | |
4954 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja. | 70 PLN | 63 PLN | |
4958 |
1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 603 sztuk, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
4959 |
1944 Niezabitów, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 731 sztuk, gwarancja Krawczyk, Rzadkosz. | 50 PLN | 50 PLN | |
4970 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów, nakład szacowany w katalogu Fischer na 10 do 150 szt. (ze względu na nietypowy po wojnie, ale niezbyt wysoki nominał raczej 50 do 70 sztuk); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, skrócony atest Wiatrowski. | 1 500 PLN | 1 750 PLN | |
4971 |
1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 65 PLN | 65 PLN | |
4974 |
1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1/1,20 zł. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 1 zł. 1 / belki" (nakład 516 szt.), gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 100 PLN | |
4983 |
1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 531 sztuk, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 72 PLN | |
5009 |
1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, minimalne przygięcia widoczne tylko po stronie gumowanej, niewielki nakład nieznany, gwarancja. | 450 PLN | 465 PLN | |
5010 |
1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, niewielki nakład nieznany, znaczek unieważniony wierszowym datownikiem, gwarancja Perzyński, Rzadkosz. | 700 PLN | 700 PLN | |
5011 |
1945 Końskie, znaczek z nadrukiem lokalnym, nakład niewielki nieznany, gwarancja. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
5012 |
1945 Brwinów, całostka z nadrukiem lokalnym stemplowana grzecznościowo, gwarancja Rzadkosz. | 600 PLN | 450 PLN | |
5013 |
1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej z odwróconym nadrukiem nowego nominału "OPŁACONO GOTÓWKĄ 1 zł/25 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy jak ten znaczek, gwarancja Krawczyk. | 140 PLN | 125 PLN | |
5014 |
1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej z odwróconym nadrukiem nowego nominału "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/30 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy jak ten znaczek, gwarancja Krawczyk. | 140 PLN | 125 PLN | |
5015 |
1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej z odwróconym nadrukiem nowego nominału "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/15 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy jak ten znaczek, gwarancja Krawczyk. | 160 PLN | 120 PLN | |
5018 |
1944 Wodzowie, arkuszowa próba siatkowa typu V w kolorze czerwonym, gwarancja Perzyński, i z oznaczeniem Walocha. | 800 PLN | 800 PLN | |
5029 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, skrajny znaczek za 25 gr. w niekatalogowanym kolorze jasno cynobrowoczerwonym z przesuniętą w prawo perforacją pionową - brak litery P w POCZTA, to z dużym prawdopodobieństwem znaczek podobny do tych występujących na prawo od znaczka z aukcji 105 (32401) tylko w rzadszym odcieniu, dodatkowo dwie nietypowe usterki z poz.15 "wcięcie w cyfrze 5" i "kropka pomiędzy A a P", gwarancja i opis koloru. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
5031 |
1944 Wodzowie - T.Kościuszko, niebezpieczne fałszerstwo na szkodę zbieraczy; oryginalny list wojskowy z prawdziwą cenzurą na odwrocie i wszelkimi cechami użytkowego obiegu pocztowego, z doklejonym prawdziwym znaczkiem, który unieważniono fałszywym kasownikiem podobnym do oryginalnego typu 251/2, bardzo ciekawe do zbioru specjalizowanego "Wodzów" i dla badaczy obiegu pocztowego w latach 1944-45. | 600 PLN | 770 PLN | |
5042 |
1944 Goznak, list z Rzeszowa 28.3.45 do Leżajska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 176. | 150 PLN | 180 PLN | |
5083 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz. 1-2, pierwszy znaczek z błędem z błędem "uszkodzona pierwsza cyfra 3", drugi znaczek z błędem uszkodzone kropka po R i litera N u dołu", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | 70 PLN | 70 PLN | |
5085 |
1944 K.R.N., znaczek z błędem "uszkodzona litera z w zł". | 30 PLN | 30 PLN | |
5087 |
1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3, brak dolnego zakończenia cyfry 9", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwy w lewej kresce" (Fi.675.-), dodatkowo w obu znaczkach lewe kreski grubsze od prawych, gwarancja Krawczyk. | 450 PLN | 450 PLN |