Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 99. Całostki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
26378

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
45 PLN
26379

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp106
45 PLN
26380

1948 wydanie ze znakiem opłaty przedstawiającym trzy walczące orły, komplet całostek z 22 różnymi ilustracjami w dobrym stanie, Fischer 1.584,- zł.

Fi.Cp106 il.1-22
1 200 PLN
26381

1948 wydanie wielkanocne, komplet 20 całostek z kompletem ilustracji wielkanocnych w dobrym stanie, Fischer 1.560,- zł.

Fi.Cp107 il.1-20
1 080 PLN
SPRZEDANY
26382

1948 miesiąc przyjaźni polsko radzieckiej.

Fi.Cp108
25 PLN
26383

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 20.12 z Sosnowca do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem okolicznościowym "PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA ZAPOBIEGA WYKRYWA LECZY" (Myślicki 48 121); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp108
30 PLN
26384

1948 miesiąc przyjaźni Polsko - Radzieckiej.

Fi.Cp108
25 PLN
26385

1949 koperta "Alegoria Wiosny Ludów", czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck11
200 PLN
26386

1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z III walca (trzy kropki pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na lewej i części górnej krawędzi przebarwienia od światła).

Fi.Ck12
100 PLN
26387

1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z I lub II walca (bez dodatkowych oznaczeń); dobry stan zachowania.

Fi.Ck12
100 PLN
26388

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe A - "Przed wsią ...", druk z XII walca (dwanaście kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dodatkowo w związku z zarządzeniem Ministra P.i T. z 24.III.1950 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 5 zł z przeznaczeniem sumy osiągniętej na odbudowę Warszawy; wewnątrz oryginalnie dołączany papier listowy; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady po podlepkach).

Fi.Ck12I
160 PLN
26389

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z V walca (pięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck12I
250 PLN
26390

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
50 PLN
26391

1949 Bolesław Bierut, karton żółtobiały, sygnatura I.49, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
120 PLN
26392

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
26393

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN
26394

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp110IAa
150 PLN
26395

1949 kartka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego.

Fi.Cp110I
80 PLN
26396

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 31.5.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
30 PLN
26397

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 3 z obiegu.

Fi.Cp117
30 PLN
26398

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117a
35 PLN
26399

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117d
40 PLN
26400

1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp 118
650 PLN
26401

1949 zabytkowy kościół w Pniowie, karta za 6(8) zł na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie.

Fi.Cp119
40 PLN
26402

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
26403

1949wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8.

Fi.Cp120
60 PLN
26404

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (ilustracja 4 - Aleksander Gierymski) z czarnym nadrukiem typu 14, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
80 PLN
26405

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Mikołaj Rej) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
26406

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z silnie przesuniętym nadrukiem typ 14 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121
100 PLN
26407

1949 całostka wydania przedrukowego z nadrukiem typ 14 w kolorze czerwonym i hasłem propagandowym 16c z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121I
60 PLN
26408

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Konopnickiej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
200 PLN
26409

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Leona Wyczółkowskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
100 PLN
26410

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
100 PLN
26411

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
26412

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
26413

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
100 PLN
26414

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Gierymskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
200 PLN
26415

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
200 PLN
26416

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
26417

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 10.

Fi.Cp122
90 PLN