Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 97. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2285

1934 perforacja firmowa P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 60 gr 700-lecie Torunia z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.258G
Mi.279
40 PLN
2286

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121.

Fi.263
Mi.284
50 PLN
2287

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
2288

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
2289

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
2290

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
2291

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
2292

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86
430 PLN
SPRZEDANY
2293

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007).

Fi.264-65
Mi.285-86 
160 PLN
2294

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy).

Fi.264-65, 268-69
Mi.285-86, 289-90
200 PLN
2295

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis.

Fi.265P
Mi.286 
120 PLN
2296

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria w czworoblokach.

Fi.266-7
Mi.287-8
220 PLN
SPRZEDANY
2297

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
2298

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr.

Fi.268
Mi.289
400 PLN
2299

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
130 PLN
2300

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90
100 PLN
2301

1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, seria w czworoblokach, gwarancja Kalinowski.

Fi.268-9
Mi.289-90
280 PLN
2302

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria znaczków z przedrukiem na kopercie listu do Dr Józefa Reymonta w Klinice Chirurgicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłanego 11.IX z Warszawy do Krakowa, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE" Warszawa 19 Port Lotniczy z wyróżnikiem "d"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014).

Fi.268-69
Mi.289-90
100 PLN
SPRZEDANY
2303

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.268-69
Mi.289-90
120 PLN
2304

1934 FDC - Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria znaczków z przedrukiem na kopercie listu poleconego z Warszawy do Przemyśla wysłanego 28 VIII - w dniu wejścia znaczków do obiegu, znaczki skasowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY 28.VIII-16.IX CHALLENGE 1934" Warszawa 3 z wyróżnikiem "d", na odwrocie dodatkowy stempel okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY 28.VIII-16.IX CHALLENGE 1934" Warszawa 19 Port Lotniczy z wyróżnikiem "d"; na odwrocie datownik odbiorczy Przemyśl z następnego dnia dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 014 + 34 015); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.268-69
Mi.289-90
500 PLN
SPRZEDANY
2305

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30 gr - frankatura mieszana, list wysłany 29.XII z Chrzanowa do Wiednia.

Fi.269, 253
Mi.290, 274 
30 PLN
2306

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.270-2
Mi.291-3
800 PLN
2307

1934 wydanie przedrukowe, seria w czworoblokach z dwoma odmianami znaczka za 1 zł.

Fi.270-272I, II
Mi.291-293I, II
1 100 PLN
2308

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
1 000 PLN
2309

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
220 PLN
2310

1934 wydanie przedrukowe, 25 gr z ciemnym nadrukiem typograficznym - frankatura mieszana, list za zwrotnym potwierdzeniem odbioru wysłany 18.XII z Lublina do Warszawy, niedoręczony, zwrócony do nadawcy.

Fi.270II, 252
Mi.291IB, 273 
50 PLN
2311

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1500.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
1 800 PLN
2312

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
2313

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Mi. 40,- Euro), gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
80 PLN
2314

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim odmiennym typem nadruku z nominałem w jednej linii, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270III
Mi.291II
1 000 PLN
2315

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim typem nadruku typograficznego z nominałem i oznaczeniem "gr." w jednym wierszu, niewielki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.270III
Mi.291II
600 PLN
2316

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz.

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 500 PLN
2317

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.270IIa No
Mi.291K
800 PLN
2318

1934 wydanie przedrukowe, seria stemplowana z odmianami znaczka za 25 gr - napis groszy wyżej i niżej, oraz za 1 zł z dużą i małą cyfrą 1.

Fi.270IIb, III, 271, 272I, II
Mi.291IB, II, 292, 293I, II
80 PLN
2319

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270IIc
Mi.291IB
20 PLN
2320

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym typograficznym w kolorze niebieskawoczarnym, dotychczas niekatalogowane, najwięcej znaczków z nadrukiem odwróconym 270IIa z nadrukiem w kolorze niebieskoszarym pochodziła z zapasów muzealnych sprzedawanych przez PZF, pozostałe odmiany są bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270IIc No
Mi.291B K
4 800 PLN
2321

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib
Mi.291IA
20 PLN
2322

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok z nadrukiem offsetowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib
Mi.291IA
600 PLN
2323

1934 wydanie przedrukowe, seria z odmianami; za 25 gr. z nadrukiem typ II, nadrukiem offsetowym i typograficznym oraz za 1 zł z dwoma typami nadruków, z małą i dużą cyfrą 1, Michel 95,- Euro, znaczki 270Ib i 270III gwarancja i oznaczenie.

Fi.270Ib, 270IIc, 270II, 271, 272I-II
Mi.291IA-B, 291II, 292, 293I-II
160 PLN
2324

1934 wydanie przedrukowe, piętnastoblok znaczka za 55 gr.

Fi.271
Mi.292
200 PLN