Aukcja 97. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2245

Fi.254
Mi.275
50 PLN
2246

Fi.254, 257
Mi.275, 278
20 PLN
2247

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok doskonałym stanie.

Fi.258
Mi.279
1 000 PLN
2248

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. czysty na podlepce, ładny stan.

Fi.258G
Mi.279
70 PLN
2249

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
2250

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.190.-).

Fi.259
Mi.280
120 PLN
2251

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.760.-).

Fi.259
Mi.280
460 PLN
2252

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
2253

1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
2254

1933 S/S "KOŚCIUSZKO" znaczek na wycinku skasowany 16.VIII w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "KOŚCIUSZKO", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 020).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
2255

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
2256

1933 FDC - Zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, pasek trzech znaczków z marginesem na prawidłowo ofrankowanym lotniczym liście poleconym wysłanym z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Poznania 15 IV - w dniu wejścia znaczków do obiegu; na odwrocie datowniki odbiorcze: Poznań 1 i Poznań 3 z tego samego dnia; dodatkowy stempelek urzędu odbiorczego "Nadeszła pocztą lotniczą"; jedna z dwóch znanych do tej pory kopert FDC z paskiem trzech znaczków; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.259
Mi.280
2 000 PLN
2257

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura mieszana, list zagraniczny wysłany 17.XII z Warszawy do Madrytu, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.259, 263
Mi.280, 284
40 PLN
2258

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
2259

1933 II Wszechpolska wystawa filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
2260

Fi.260
Mi.281
100 PLN
2261

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
2262

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek na papierze ze znakiem wodnym Zn.W.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
150 PLN
2263

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
2264

Fi.260D
Mi.281Y
140 PLN
2265

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
2266

Fi.261
Mi.282
300 PLN
2267

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
100 PLN
2268

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
100 PLN
2269

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
120 PLN
2270

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
2271

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.1000.-).

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
2272

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.250.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
2273

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
160 PLN
2274

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
2275

Fi.263
Mi.284
100 PLN
2276

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.295, 296
80 PLN
2277

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.Cp51
80 PLN
2278

1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień.

40 PLN
2279

15 PLN
2280

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".

50 PLN
2281

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
2282

Fi.251
Mi.272
20 PLN
2283

1934 "49 PUŁK PIECHOTY" i "OPŁATA ULGOWA /Rozp.M.P.i T. No PW. 501/70 z r. 1933/" - bardzo wyraźnie odciśnięte stemple uprawniające żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 5.II z Kołomyi do Baligrodu; minimalnie słabszy stan zachowania (delikatne przebarwienia).

Fi.251
Mi.272
60 PLN
2284

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Bielsko nr 341, widokówka Cieszyn.

Fi.254
80 PLN