Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 97. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3811

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
3812

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
180 PLN
3813

Fi.bl.5
150 PLN
3814

Fi.bl.5
100 PLN
3815

1944 6.VI - Inwazja Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, JEDYNY ZNANY egzemplarz nalepki propagandowej stosowanej na przesyłkach o tajnym charakterze - tzw. "życzeniach inwazyjnych", sporządzony w formie karty pocztowej, jeden z grupy najrzadszych walorów poczt obozowych, forma podobna do tzw."Karty primaaprilisowej" wysłanej w 15 numerowanych egzemplarzach między innymi do Starszego Oficera Obozu płk.Wacława Szalewicza - ten sam napis POCZTÓWKA i forma pobrania dopłaty, "Karta Inwazyjna" z obiegu nie jest jednak znana, gwarancja Schmutz.

5 000 PLN
3816

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiająca kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
3817

100 PLN
3818

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.

120 PLN
3819

1944 kartka z grafiką obozową.

120 PLN
3820

1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

50 PLN
3821

140 PLN
3822

80 PLN
3823

150 PLN
3824

260 PLN
3825

20 PLN
3826

1944 "1 Pułk Artylerii Lekkiej Legionów" - drzeworyt przedstawiający odznakę pułkową na wstążce orderu Virtuti Militari na tle Ostrej Bramy i Góry Trzykrzyskiej w Wilnie oraz miejsca i daty walk pułku w Wojnie Obronnej Polski, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP" z podpisem artysty, odbitka na papierze bibułkowym, bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
3827

1944 (?) "Święty Kazimierz syn Jagiellonów" - artystyczny drzeworyt przedstawiający królewicza św.Kazimierza syna Kazimierza Jagiellończyka patrona Polski i Litwy wykonany najprawdopodobniej w 460 rocznicę śmierci, autorstwa Janusza Łonickiego, sygnowany monogramem "JŁ"; idealny stan zachowania.

2 000 PLN
3828

1944 UNIKALNY KARNET - ROK OLIMPIJSKI 1944 W OBOZIE IIC; pierwszy raz oferowany unikalny karnet zawierający odbitkę autorską strony Programu Obchodów Roku Olimpijskiego, przedstawia ona projekty trzech niewydanych znaczków olimpijskich zaprojektowanych przez Wł.Oyrzanowskiego z dedykacją Panu Por.Millerowi na Pamiątkę OjrzanW,; projekt odbito na cieniutkiej bibułce z nieco grubszą podkładką, którą delikatnie punktowo wklejono do karnetu ozdobionego piękną grafiką; projekt wykorzystano na str.3 Programu w technice barwionego wielokolorowo drzeworytu; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera Program z projektami w kolorach zielonym, ultramarynowym i czerwonym jest skatalogowany jako D.11; oferowany karnet będzie ozdobą każdego zbioru, zarówno Poczt Obozowych jak też i olimpijskiego zbioru tematycznego, to prawdziwe cymelium.

6 000 PLN
3829

1 000 PLN
3830

1 400 PLN
3831

1 000 PLN
3832

Fi.51
700 PLN
3833

Fi.51
120 PLN
3834

1945 "krwawa niedziela", gwarancja Schmutz.

Fi.51
120 PLN
3835

1945 "Krwawa niedziela", gwarancja.

Fi.51
150 PLN
3836

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
700 PLN
3837

80 PLN