Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 97. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3731

1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
3732

Fi.36
80 PLN
3733

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
80 PLN
3734

Fi.36
60 PLN
3735

Fi.36
60 PLN
3736

Fi.36
80 PLN
3737

Fi.36
120 PLN
3738

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
3739

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.36
120 PLN
3740

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
3741

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

Fi.36a
80 PLN
3742

1944 wydanie obiegowe, parka pozioma znaczków w kolorze brązowoczerwonym i znaczek dopłaty za 10 fen na karcie ostemplowane 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.36a, D2
50 PLN
3743

1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i pocztówka ozdobiona wielkanocnym drzeworytem sygnowanym Z.S. opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bohna z Norwegii; gwarancja.

Fi.36a, b
200 PLN
3744

Fi.36a, b
40 PLN
3745

Fi.36a, b
140 PLN
3746

Fi.36a, b
60 PLN
3747

1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski.

Fi.36a, b
45 PLN
3748

Fi.36a, b
200 PLN
3749

Fi.37
200 PLN
3750

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego przedstawiającym Bartosza Głowackiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.37
400 PLN
3751

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja.

Fi.37
15 PLN
3752

Fi.37P
80 PLN
3753

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempel odbiorczy; gwarancja.

Fi.38
140 PLN
3754

Fi.38
100 PLN
3755

1944 święto 3 Maja, koperta z pierwszego dnia obiegu fantazyjnie zaadresowana.

Fi.38
120 PLN
3756

Fi.38
160 PLN
3757

1944 święto 3 maja, gwarancja.

Fi.38
15 PLN
3758

1944 Święto 3 Maja, unikalna odbitka autorska znaczka za 35 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem z dedykacją "kochanemu Rysiowi za szczerą krytykę"; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 37.0.10 z podaniem nakładu - około 10 szt., fotoatest.

Fi.38 E
3 600 PLN
3759

Fi.39
150 PLN
3760

Fi.39
120 PLN
3761

Fi.39
120 PLN
3762

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja.

Fi.39
15 PLN
3763

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
20 PLN
3764

1944 Święto Morza, kartka z grafiką ze stemplem pierwszego dnia obiegu.

Fi.40
80 PLN
3765

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego".

Fi.40
60 PLN
3766

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
15 PLN
3767

1944 Rok Olimpijski, znaczek na dekoracyjnej pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu w kolorze zielonym ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.41
600 PLN
3768

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
30 PLN
3769

1944 Rok Olimpijski, czysty znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
35 PLN
3770

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.

Fi.42
110 PLN