Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 97. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
5293

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.476
Mi.524
25 PLN
5294

Fi.477
Mi.525
30 PLN
5295

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

Fi.477
Mi.525
40 PLN
5296

1948 ekspres polecony z Szafarni do Sopotu, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.477
Mi.525
30 PLN
5297

Fi.478
Mi.526
30 PLN
5298

Fi.478
Mi.526
30 PLN
5299

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.478
Mi.526
30 PLN
5300

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.479
Mi.505
20 PLN
5301

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, seria, jeden znaczek z numerem walca.

Fi.479-81
Mi.505-7
20 PLN
5302

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, blok legitymacyjny.

Fi.480
Mi.506
35 PLN
5303

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

Fi.482-4
Mi.508-10
100 PLN
5304

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana, 5 zł gwarancja Schmutz, pozostałe.

Fi.482-84
Mi.508-10
25 PLN
5305

1948 karnet - "KONGRES JEDNOŚCI KLASY ROBOTNICZEJ" seria z datą "XII.1948".

Fi.482-84
Mi.508-10
100 PLN
5306

1948 walka z gruźlicą, 10 serii stemplowanych z kompletem przywieszek.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
350 PLN
5307

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-).

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
750 PLN
5308

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii w parkach pionowych skasowanych 27.12 w Skoczowie na 20 (z kompletu 22) ilustrowanych całostkach ze znakiem opłaty trzy walczące orły, w tym na dwóch rzadkich z podobiznami Wojciecha Bogusławskiego i Józefa Chełmońskiego, jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "W arkuszu drukarskim wszystkie karty powtarzają się dwukrotnie oprócz kart z portretami W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego [...].", czyli ich nakład jest o połowę mniejszy od pozostałych; niecodzienna kombinacja; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Fi.485-88Pw, Cp106
Mi.511-14 Zf
1 200 PLN
5309

1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek zarówno po lewej jak i prawej stronie znaczka.

Fi.487
Mi.513
100 PLN
5310

1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek, górny znaczek z błędem "bransoletka", na dolnym marginesie numer walca.

Fi.487B1
Mi.513
150 PLN
5311

Fi.488
Mi.514
90 PLN
5312

1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek zarówno po lewej jak i prawej stronie znaczka, na dolnym marginesie numer walca.

Fi.488
Mi.514
110 PLN
5313

1948 walka z gruźlicą, pasek dwudziestu znaczków z kompletem różnych przywieszek miedzy znaczkami, na dolnym marginesie numer walca.

Fi.488
Mi.514
100 PLN
5314

1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek, na dolnym marginesie numer walca.

Fi.488
Mi.514
90 PLN
5315

Fi.488
Mi.514
90 PLN
5316

Fi.488
Mi.514
90 PLN
5317

Fi.488
Mi.514
100 PLN
5318

1948 walka z gruźlicą, parka bez perforacji poziomej na marginesie, rzadkie.

Fi.488s
Mi.514Uo
220 PLN
5319

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek za 80 zł z przywieszką Pw1.

Fi.489 Pw1
Mi.515
200 PLN
5320

Fi.489 Pw1
Mi.515
200 PLN
5321

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką.

Fi.489 Pw2
Mi.515
138 PLN
5322

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek za 80 zł z przywieszką Pw2.

Fi.489 Pw2
Mi.515
200 PLN
5323

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek za 80 zł z przywieszką Pw3.

Fi.489 Pw2
Mi.515
200 PLN
5324

Fi.489 Pw3
Mi.515
200 PLN
5325

Fi.489 Pw3
Mi.515
200 PLN
5326

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek za 80 zł z przywieszką Pw4.

Fi.489 Pw4
Mi.515
200 PLN
5327

Fi.489 Pw4
Mi.515
200 PLN
5328

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok FDC na lotniczym liście poleconym z Warszawy do USA, na odwrocie stemple odbiorcze. Niski numer bloku 00058.

Fi.489 bl. 11
Mi.Bl. 11
1 400 PLN
5329

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami.

Fi.489-91
Mi.515-7
140 PLN
5330

1948 bojownicy o wolność i demokrację, serię.

Fi.489-91
Mi.515-7
100 PLN
5331

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na lotniczym liście poleconym z Łodzi do Stanów Zjednoczonych.

Fi.489-91
Mi.515-7
100 PLN
5332

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria.

Fi.489-91
Mi.515-7
120 PLN