Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
5052 |
1946 Komisja edukacji Narodowej, blok w doskonałym stanie. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 480 PLN | |
5053 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 530 PLN | |
5054 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, blok z niskim numerem 151, stan idealny. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 600 PLN | |
5055 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w idealnym stanie, okazja. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
5056 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czysty (Fi.1100.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.9 |
| 770 PLN | |
5057 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, czysty blok z ciemnoszarym prawie czarnym numerem, poza mikroskopijnym małym punkcikiem przy lewym znaczku guma zachowana w bardzo ładnym stanie, fotoatest Wiatrowski. | Fi.bl.9 MK2 |
| 1 800 PLN | |
5058 |
1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3009, karta pocztowa wysłana 2.5 z Luksemburga do Poznania, rzadko spotykany kierunek wysyłki; dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
5059 |
1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3161, karta pocztowa wysłana 21.IV z Aten do Krakowa. | |
| 100 PLN | |
5060 |
1946 kartka z Czech do Warszawy ze stemplem cenzury 3292. | |
| 25 PLN | |
5061 |
| 50 PLN | |
5062 |
1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 29.V, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
5063 |
| 30 PLN | |
5064 |
| 30 PLN | |
5065 |
1946 lotniczy list polecony ze Skarżyska Kamiennej do Stanów Zjednoczonych, list wysłano w przedwojennej kopercie lotniczej, opłatę pobrano gotówką - adnotacja ołówkiem "Taxe percue / 51 zł", przedwojenna erka, stempel cenzury wojskowej nr 1636 i odbiorczy na odwrocie, bardzo ciekawy i rzadki walor, gwarancja i fotoatest Walocha. | |
| 400 PLN | |
5066 |
1946 list polecony z Śniadowa do Filadelfii, opłata pobrana w gotówce - adnotacja "Taxe perque - 31 zł", stempel urzędu cenzury nr 3265. | |
| 60 PLN | |
5067 |
1946 lotniczy list polecony ze Stanów Zjednoczonych do Płocka, stempel urzędu cenzury nr 3263. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
5068 |
1946 list z Londynu opłacony frankaturą mechaniczną Polskiego czerwonego Krzyża w Londynie do Białej podlaskiej, stempel urzędu cenzury nr 3267. | |
| 100 PLN | |
5069 |
1946 lotniczy list polecony z Wielkiej Brytanii do Piotrkowa Trybunalskiego, stempel urzędu cenzury nr 3136. | |
| 50 PLN | |
5070 |
1946 radziecka karta pocztowa do Przemyśla wysłana z pociągu przez powracających do kraju Polaków, datowana 8.6 w Dęblinie, nadana 9.6 w Radomiu, znak opłaty skasowany datownikiem RADOM 2 z wyróżnikiem "c", urząd pocztowy w Przemyślu oznaczył dopłatę stempelkiem "T"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
5071 |
1947 lotniczy list polecony z Lublina do Anglii. | Fi.375, 395, 408b |
| 50 PLN | |
5072 |
1947 list polecony z upt. Telekom. Warszawa 30.IV.47. | Fi.378, 379A Mi.410, 412B |
| 15 PLN | |
5073 |
1947 list polecony z Poznania 7.3.47 do Lublina, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.378, 379A, 419 Mi.411, 412B, 453 |
| 60 PLN | |
5074 |
1947 kartka z Grudziądza 2.4.47. | Fi.379A Mi.412B |
| 10 PLN | |
5075 |
1947 list lotniczy z Cieszyna do Niemiec opłacony prawidłowo znaczkami dwóch różnych wydań na przesyłki lotnicze, w tym rzadkim Fi 442a. | Fi.396, 442a Mi.429, 477a |
| 70 PLN | |
5076 |
1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii. | Fi.397 Mi.430 |
| 10 PLN | |
5077 |
1947 ekspres polecony (lotniczy?) z Krynicy 2,.8.47 do Warszawy. | Fi.400, 425B Mi.433, 468A |
| 25 PLN | |
5078 |
1947 list z Zacisza do Niemiec, stempel brytyjskiej cenzury wojskowej. | Fi.408b |
| 10 PLN | |
5079 |
| 20 PLN | |
5080 |
1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI", nakład 1500 numerowanych egzemplarzy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.415a-c, 428 Mi.448-50, 471 |
| 160 PLN | |
5081 |
| 35 PLN | |
5082 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej. | Fi.416 Mi.451 |
| 45 PLN | |
5083 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem. | Fi.416 Mi.451 |
| 40 PLN | |
5084 |
1947 otwarcie sejmu ustawodawczego, koperta FDC stemplowana kasownikiem Warszawa Sejm. | Fi.416 Mi.451 |
| 120 PLN | |
5085 |
1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego" - znaczek pozostawał w obiegu zaledwie trzy tygodnie (od 4 do 28 lutego)!!! | Fi.416 Mi.451 |
| 200 PLN | |
5086 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata w stosunku do taryfy zawyżona o 2 zł) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002). | Fi.417 Mi.452 |
| 400 PLN | |
5087 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek grzecznościowo stemplowany na kopercie. | Fi.417 Mi.452 |
| 40 PLN | |
5088 |
1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, odbitka kontrolna nadruku, gwarancja Walisch. | Fi.417P Mi.452 |
| 250 PLN | |
5089 |
1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.418 Mi.454 |
| 30 PLN | |
5090 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem wychodzącym poza rysunek znaczka. | Fi.418 Mi.454 |
| 40 PLN | |
5091 |
1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ. | Fi.418 Mi.454 |
| 15 PLN | |