Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35208 |
1826 list składany z Graudenz (Grudziądz). | |
| 40 PLN | |
35209 |
1830 około, obwoluta listu z Brieg (Brzeg). | |
| 40 PLN | |
35210 |
1836 obwoluta listu z Poznania do Bydgoszczy. | |
| 60 PLN | |
35211 |
1837 pokwitowanie poczty pruskiej z Neustadt (Wejherowo). | |
| 30 PLN | |
35212 |
1840 obwoluta listu z Osche (Osie) do Schwetz (Świecie). | |
| 100 PLN | |
35213 |
| 40 PLN | |
35214 |
1850 obwoluta listu z Flatow (Złotów) do Marienwerder (Kwidzyna). | |
| 40 PLN | |
35215 |
1851 obwoluta listu poleconego z Gurczno (dzisiaj Górzno) do Kwidzyna. | |
| 50 PLN | |
35216 |
1854 obwoluta listu z Strasburga (Brodnicy) do Marienwerder (Kwidzyna). | |
| 40 PLN | |
35217 |
1856 obwoluta listu z Ober Glogau (Głogówek) do Neustadt. | Mi.5 |
| 250 PLN | |
35218 |
1857 parka znaczków unieważnionych stemplem numerowym "103". | Mi.6a |
| 120 PLN | |
35219 |
1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin). | Mi.10a |
| 300 PLN | |
35220 |
| 50 PLN | |
35221 |
| 150 PLN | |
35222 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
35223 |
1861 list w kopercie poczty pruskiej ze Świdwina (Schivelbein) nadany w ambulansie na trasie Cöslin (Koszalin) Berlin, rzadki trzyrzędowy stempel kolejowy. | |
| 100 PLN | |
35224 |
1862 list zagraniczny z pełną treścią wysłany 8/4 z Krakowa do Paryża, okrągły jednoobrączkowy datownik nadawczy KRAKAU, francuskie stemple kraju pochodzenia: "AUTRICHE 2 ERQUELINES" i "PREUSSE 2 ERQUELINES" i datownik odbiorczy wszystkie z dnia 11.IV; na odwrocie kaszetka nadawcy Domu Bankowego "Franz Anton Wolff" - "FRANZ ANT.WOLFF A CRACOVIE" i sucho tłoczona zalepka; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
35225 |
1867 około, mieszana frankatura IV + V wydanie Austrii, list polecony do Krakowa wysłany 24/10 z miejscowości Gablonz (Jablonec nad Nysą), opłacony znaczkiem za 15 kr wydania z 1863 roku, znaczek opłaty za polecenie za 10 kr wydania z 1867 roku zgodnie z przepisami naklejony na odwrocie, stempel przejściowy Reichenberg (Liberec) i kasownik odbiorczy Krakowa z 16/10; stempelek "Recommandirt" z dopisanym numerem 278; mieszane frankatury różnych wydań należą do najciekawszych i najbardziej poszukiwanych walorów z obszaru Austro-Węgier; dobry stan zachowania. | Mi.34, 38 |
| 800 PLN | |
35226 |
1868 (?) SULMIERZYCE, znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany 15.1 na wycinku w Sulmierzycach prostokątnym datownikiem ramkowym, dobry stan zachowania (znaczek u góry po prawej stronie zacięty). | Mi.4 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
35227 |
1869 THORN, znaczek I wydania Niemiec za 1 grosz skasowany 27.3 na wycinku prostokątnym datownikiem ramkowym w Toruniu, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 50 PLN | |
35228 |
1870 (?) SCHUBIN, urzędowy znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany 8.9 na wycinku w Szubinie prostokątnym datownikiem ramkowym, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.D4 |
| 40 PLN | |
35229 |
| 50 PLN | |
35230 |
1870 kartka z Nowego Sącza na Morawy. | |
| 15 PLN | |
35231 |
1872 kompletny list urzędowy wysłany 19/9 ze Lwowa do Krynicy, zwracają uwagę dekoracyjne malutkie stemple tzw."naparstkowe" (Fingerhut Stempel): nadawczy LEMBERG KRAKAUER GASSE, przejściowy BOCHNIA i niebieski odbiorczy KRYNICA; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
35232 |
1872 kartka ze Lwowa do Czortkowa. | |
| 60 PLN | |
35233 |
1873 koperta Rzeszy za 1 Gr (147 x 84 mm) stosowana na Ziemiach Polskich; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U5AII |
| 40 PLN | |
35234 |
1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa. | |
| 70 PLN | |
35235 |
1873 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyn) do Christburg (Dzierzgoń). | |
| 25 PLN | |
35236 |
1873 składany list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Grudziądza. | |
| 60 PLN | |
35237 |
1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 4 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie dwa stempelki nadejścia i pieczęć urzędowa nadawcy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 100 PLN | |
35238 |
| 30 PLN | |
35239 |
1874 obwoluta listu z Stuhm (Sztum) do Christburga (Dzierzgoń). | |
| 50 PLN | |
35240 |
1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór. | |
| 80 PLN | |
35241 |
1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice). | |
| 60 PLN | |
35242 |
1878 składany druk z Garzyna k. Wschowy do Leszna. | |
| 45 PLN | |
35243 |
1879 AMBULANS 27, karta pocztowa za 3 kop wysłana 29 III z Warszawy do Birmingham, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 1 ЭКСПЕД", obok drugi datownik "ВАРШВА ЭКСП.ПР.и ВЫД.ИНОСТР.КОРР.", stempel ambulansu nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - datownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "5"; na odwrocie angielski datownik odbiorczy z 13.4; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 60 PLN | |
35244 |
1880 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/8 kop, rozmiar: 145x81 mm; dobry stan zachowania (na froncie niewielkie przebarwienia). | Mi.U27C |
| 50 PLN | |
35245 |
1880 list urzędowy z Wrocławia do Cieszkowic. | |
| 15 PLN | |
35246 |
1881 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta wydania przedrukowego za 7/8 kop, rozmiar: 143x81 mm; wysłana 27.5 z Warszawy do Hamburga, znak opłaty skasowany datownikiem z wyróżnikiem 2 "ВАРШВА ЭКСП.ПР.и ВЫД.ИНОСТР.КОРР." odciśniętym dodatkowo obok, na odwrocie stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie od frontu u góry). | Mi.U27C |
| 100 PLN | |
35247 |
| 80 PLN | |