Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35248 |
1881 kompletny składany list z Canth Stadt (Ka ątów Wrocławskich) do Szprotawy. | |
| 90 PLN | |
35249 |
1882 obwoluta listu pobraniowego z Gollub (Golub Dobrzyń) do Bydgoszczy. | |
| 50 PLN | |
35250 |
| 130 PLN | |
35251 |
1883 list składany z Ostrowa do Essen, niedoręczony zwrócony do nadawcy z nalepką cesarskiego postamtu. | |
| 70 PLN | |
35252 |
1884 kartka z Wrocławia do Niemiec. | |
| 10 PLN | |
35253 |
1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika. | Mi.34 |
| 50 PLN | |
35254 |
1885 Oświęcim, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Oświęcimiu, znaczek z rzadkim mieszanym ząbkowaniem 9½ : 10, Michel 200,- Euro. | Mi.46 |
| 400 PLN | |
35255 |
1885 dowód doręczenia z Nowego Sącza. | |
| 35 PLN | |
35256 |
1885 obwoluta listu pobraniowego z Bukowitz (Bukowca) do Schwetz (Świecie). | |
| 50 PLN | |
35257 |
1885 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata. | |
| 70 PLN | |
35258 |
1887 list polecony opłacony znaczkami węgierskimi za 5kr i 10kr wysłany 13.I z Fiume (jedyny węgierski port morski nad Adriatykiem) do Krakowa, na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.23, 24 |
| 200 PLN | |
35259 |
1887 część na odpowiedź podwójnej karty pocztowej wysłana 18.IV z Kazimierza Dolnego do Warszawy, datownik nadawczy "КАЗМЕРЖСКАЯ П.О.", na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. ВЕЧ." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z 19.IV, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; dobry stan zachowania (karta pionowo złamana); temat - JUDAICA. | Mi.P8A |
| 150 PLN | |
35260 |
1888 list do Wilna, na froncie odbiorczy godzinnik z Wilna. | |
| 80 PLN | |
35261 |
1889 Zwierzyniec, austriacki znaczek za 5 kr. unieważniony polskim kasownikiem z Zwierzyńca. | Mi.46 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
35262 |
1889 Zakopane, austriackie znaczki za 5 i 10 kr. wydania z 1883 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Zakopanem, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2. | Mi.46, 47 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
35263 |
1889 kartka z Konstantynopola do Krakowa. | |
| 45 PLN | |
35264 |
1889 kartka z Wilna do Niemiec. | |
| 10 PLN | |
35265 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.S2B |
| 120 PLN | |
35266 |
1890 ? firmowy list towarzyszący paczce "przytem paczka" z Poznania do Lwowa, piękny stan zachowania. | |
| 180 PLN | |
35267 |
1890 obwoluta listu z Cosel (Koźle) do Kostenthal (Gościęcin). | |
| 40 PLN | |
35268 |
1891 wczesna ilustrowana litograficznie karta pocztowa, wysłana 18.III z Wenecji do Warszawy, kasownik odbiorczy 10.III (według kalendarza juliańskiego) i okrągły godzinnik "9 ч. УТР." (godzina 9 rano); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
35269 |
1892 karta pocztowa za 4 kop wysłana 7/III z Warszawy do Cardiff, znak opłaty unieważniony datownikiem WARSZAWA 1 I URZĄD MIEJSKI (IЯ ГОР.ПОЧТ.КОНТ.) odciśniętym dodatkowo poniżej; walor w dobrym stanie zachowania (delikatne przebarwienia); 1888 karta pocztowa za 3 kop wysłana 7 marca z Warszawy do Torunia, znak opłaty unieważniony datownikiem WARSZAWA 1 3 MIEJSKI ODDZIAŁ POCZTOWY (3Я ГОРОД.ПОЧТ.ОТД.) odciśniętym dodatkowo poniżej, dodatkowo okrągła kaszetka nadawcy "ADOLPH GOLDMAN S-to Jerska 26); bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej. | Mi.P11, P7 |
| 100 PLN | |
35270 |
1893 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Hamburga, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
35271 |
1894 list polecony z Cieszyna do Wiednia. | Mi.54, 65 |
| 80 PLN | |
35272 |
1894 obwoluta listu z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
35273 |
1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
35274 |
1897 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Bremy, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
35275 |
1897 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata. | |
| 70 PLN | |
35276 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy (I wydanie) - 17½ Kr. w kolorze niebieskofioletowym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ (Fi.300.-) na kompletnym dowodzie doręczenia, wysłanym 13.IV z Jarosławia; całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Ibx Mi.1bB |
| 150 PLN | |
35277 |
1898 list urzędowy z Militsch (Milicza) do Freyhan (Cieszkowa). | |
| 15 PLN | |
35278 |
1898 pokwitowanie telegramu z Wiednia do Tarnowa. | |
| 50 PLN | |
35279 |
1899 sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłany 10/7 z miejscowości Horodenka do Józefa hrabiego Lasockiego - rotmistrza I Pułku Ułanów w Ratischkowitz (Ratíškovice), na odwrocie datowniki tranzytowy i odbiorczy ROHATETZ-ROHATEC i RATISCHKOWITZ-RATISKOVICE; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cs5 Mi.K30 |
| 100 PLN | |
35280 |
1899 AMBULANS NR.27 relacji WARSZAWA-ALEKSANDRÓW, list wysłany 3.VI z Petersburga do Aleksandrowa przesłany ambulansem, datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ No.27) No.27 z wyróżnikiem "2" z datą 5.VI na odwrocie, znaczki unieważnione kasownikami petersburskiej poczty miejskiej, datownik odbiorczy 5.VI (na odwrocie); dobry stan zachowania. | Mi.40ax, 47x |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
35281 |
1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca. | |
| 15 PLN | |
35282 |
1900 karta pocztowa dofrankowana i wysłana 19.V z Warszawy do Berlina, znaki opłaty unieważnione ładnie odciśniętymi stemplami rusztowymi ВАРШАВА / 19.V.1900 / 1 ЭКСП.; poniżej datownik ВАРШАВА ПОЧТ.КОН.I ЭКС. z wyróżnikiem 3 z tego samego dnia; dodatkowo stempelek nadawcy "B.MADENBERG Warschau", datownik odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
35283 |
| 10 PLN | |
35284 |
1901 AMBULANS NR.550 relacji KOLOMEA (KOŁOMYJA)-ZALESZCZYKI, widokówka opłacona fińskim znaczkiem za 4 kop, wysłana 28.VII z miejscowości Imatra w Finlandii do Horodenki, kasownik przejściowy St.Petersburga z 16.VII, ładnie odciśnięty datownik ambulansu Kołomyja-Zaleszczyki; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.38 |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
35285 |
1901 żałobna koperta wysłana 12.III z Genewy do hrabiego Lasockiego w Monasterzyskach, na froncie odciśnięty datownik odbiorczy MONASTERZYSKA 15/3, zgrabny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.51Y, 58 |
| 60 PLN | |
35286 |
1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 28.VI z Hoboken w USA do Wrocławia, datownik odbiorczy, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - KOLEJNICTWO. | Mi.133 |
| 250 PLN | |
35287 |
1901 karta pocztowa z miejscowości Połonne (województwo wołyńskie I Rzeczypospolitej), wysłana 30.I do Mitawy, ładnie odciśnięty datownik nadawczy; kasownik odbiorczy z 1.II na froncie; adres zaczerniony; tekst pisany alfabetem hebrajskim. | Mi.P9 |
| 30 PLN | |