Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38879 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja. | Fi.31 |
| 30 PLN | |
38880 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja. | Fi.31 |
| 20 PLN | |
38881 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie skasowany 1.IX stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.31 |
| 150 PLN | |
38882 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz. | Fi.31P |
| 4 200 PLN | |
38883 |
1943 grafika obozowa "Warszawa". | Fi.32 |
| 60 PLN | |
38884 |
1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja. | Fi.32 |
| 40 PLN | |
38885 |
1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27 IX na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą warszawską syrenę na tle Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.32 |
| 500 PLN | |
38886 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z fragmentem kasownika okolicznościowego z 11.XI dnia Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk. | Fi.33 |
| 35 PLN | |
38887 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja. | Fi.33 |
| 15 PLN | |
38888 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany 11.XI stemplem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja. | Fi.33 |
| 60 PLN | |
38889 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach czeronobrązowym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.6. 8F8/1C2, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz. | Fi.33 P6 |
| 8 000 PLN | |
38890 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt", gwarancja. | Fi.33P |
| 250 PLN | |
38891 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja Schmutz. | Fi.33P |
| 260 PLN | |
38892 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na pocztówce skasowany 8.XII w pierwszym dniu obiegu; gwarancja. | Fi.34 |
| 50 PLN | |
38893 |
1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.34 |
| 80 PLN | |
38894 |
1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowy "Uczymy się latać". | Fi.34 |
| 120 PLN | |
38895 |
1943 Polska YMCA, znaczek na karcie świątecznej ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa wysłanej 22.XII, dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.34 |
| 150 PLN | |
38896 |
1943 Polska YMCA, dwie odmiany, gwarancja. | Fi.34 |
| 25 PLN | |
38897 |
1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek. | Fi.35 |
| 120 PLN | |
38898 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja. | Fi.35 |
| 15 PLN | |
38899 |
1943 kartka z grafiką obozową. | Fi.35 |
| 120 PLN | |
38900 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, dwie odmiany, gwarancja. | Fi.35 |
| 25 PLN | |
38901 |
1943 "BIERZ UDZIAŁ W PIERWSZYM KONKURSIE POWSZECHNYM" - bardzo rzadki stempel propagujący konkurs rozpisany na projekty znaczków, karta pocztowa - druk zawiadomienia bibliotecznego wysłana 16.I; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 500 PLN | |
38902 |
1943 Orzeł, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, wysłany, ale znak opłaty nie skasowany; karta w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 60 PLN | |
38903 |
1943 Orzeł, całostka z uszkodzone litery P i ZT w POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 150 PLN | |
38904 |
1943 znaczek urzędowy ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA" na bilecie wizytowym kapitana Jana Mirosławskiego; nietypowy pamiątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.U1 |
| 120 PLN | |
38905 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja. | Fi.U1 |
| 20 PLN | |
38906 |
| 300 PLN | |
38907 |
1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
38908 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
38909 |
| 300 PLN | |
38910 |
| 300 PLN | |
38911 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 280 PLN | |
38912 |
| 320 PLN | |
38913 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, ślady po poziomym zagięciu, gwarancja. | Fi.bl.4 |
| 200 PLN | |
38914 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 550 PLN | |
38915 |
1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
38916 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
38917 |
1943 WYSTAWA LEŚNA, rzadka odbitka grafiki okolicznościowej autorstwa Zygmunta Pazdy na papierze bibułkowy. | |
| 450 PLN | |
38918 |
1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.". | |
| 240 PLN | |