Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38799 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem wystawy z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 450 PLN | |
38800 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, fałszerstwo bloku Madonna, zbliżony rysunek, ale cienki papier i kolor żółty zamiast pomarańczowego, może uchodzić za próbę, ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów. | Fi.bl.2 FALSE |
| 180 PLN | |
38801 |
1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 500 PLN | |
38802 |
1942 GRYF - Żuraw Gdański - Konkurs na znaczki obozowe; Zygmunt Pazda - unikalna odbitka autorska projektu znaczka za 20 f. z trzyznaczkowej zwycięskiej serii - projekt odbito w kolorze czarnym na białym średnim papierze, pod rysunkiem podpis autora Z.Pazda; wyniki konkursu ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, w handlu niespotykana, nie było jej nawet we wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (choć zawierała kilka odbitek autorskich innych projektów). | |
| 3 200 PLN SPRZEDANY | |
38803 |
1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej. | |
| 70 PLN | |
38804 |
| 70 PLN | |
38805 |
| 70 PLN | |
38806 |
| 70 PLN | |
38807 |
| 70 PLN | |
38808 |
| 70 PLN | |
38809 |
| 70 PLN | |
38810 |
| 70 PLN | |
38811 |
| 70 PLN | |
38812 |
| 70 PLN | |
38813 |
| 70 PLN | |
38814 |
| 70 PLN | |
38815 |
| 70 PLN | |
38816 |
| 70 PLN | |
38817 |
| 70 PLN | |
38818 |
1942 grafika obozowa przedstawiająca zawodników grających w siatkówkę z napisem "19.VII. TOWARZYSKI TURNIEJ SIATKÓWKI SITWY WOLDENBERG 1942", inicjały autorów grafiki "MK" - grafika sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, dobry stan zachowania, rozmiar grafiki 68 x 88 mm. | |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
38819 |
1942 grafika obozowa autorstwa Eugeniusz Pichella, wymiary grafiki 120 x 82 mm, grafika na papierze bibułkowym zagiętym w pionie, na dole częściowo obcięty podpis autora. | |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
38820 |
1942 "Hubertus" - piękna grafika autorstwa M. Puchalskiego, wymiary grafiki 120 x 154 mm, na dole podpis autora. | |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
38821 |
1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu na grubym papierze autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI", emblematem "FWS" oraz datą "15 VIII 42"; autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski jeniec obozu - wybitny artysta, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie delikatne pozostałości taśmy klejącej). | |
| 3 000 PLN | |
38822 |
1942 dwie połówki tworzące w sumie cały los II Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilety ozdobione grafiką, na odwrocie obu części ten sam numer 0531, podpisy m.in J.Głowacki; niezwykle rzadki przypadek zachowania się obu części losu razem, ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 800 PLN | |
38823 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 200 PLN | |
38824 |
1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją wysłanej 24.IV, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16x |
| 160 PLN | |
38825 |
1943 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej rzadką bożonarodzeniową ilustracją, której autorem jest Marian Stępień, dodatkowo zielony napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16y |
| 250 PLN | |
38826 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 50 PLN | |
38827 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, gwarancja. | Fi.18 |
| 35 PLN | |
38828 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | Fi.18 |
| 40 PLN | |
38829 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", gwarancja i opis. | Fi.18 B1 |
| 80 PLN | |
38830 |
1943 kartka z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowym "400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika", dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC", gwarancja Schmutz. | Fi.19 |
| 180 PLN | |
38831 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz. | Fi.19-21 |
| 150 PLN | |
38832 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 100 PLN | |
38833 |
| 120 PLN | |
38834 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria skasowana 10.V datownikiem na karcie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.19-21 |
| 150 PLN | |
38835 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 130 PLN | |
38836 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria na karcie skasowana 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.19-21 |
| 200 PLN | |
38837 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.22 |
| 200 PLN | |
38838 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja. | Fi.22 |
| 150 PLN | |