Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 95. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
28827

Fi.Ck7
50 PLN
28828

1937 kartka z Warszawy do Ustjanowa, nalepka na pomoc bezrobotnym.

Fi.Cp70
40 PLN
28829

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku.

Fi.Cp73
80 PLN
28830

1937 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ".

Fi.Cp86
20 PLN
28831

Fi.bl.2
250 PLN
28832

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez druku ozdobnych napisów na marginesach.

Fi.bl.2 MK
Mi.Bl.2
750 PLN
28833

Fi.bl.2 MK
800 PLN
28834

Fi.bl.2-4
Mi.bl.2-4
200 PLN
28835

Fi.bl.2-4
360 PLN
28836

Fi.bl.2-4
180 PLN
28837

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych (Fi.400.-).

Fi.bl.2-4
320 PLN
28838

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, z perforacją, bez gumy, w nierozciętym arkuszu drukarskim obejmującym cztery bloki - jeden sektor drukarski, duży format 28 x 34 cm, na lewym marginesie numerator, arkusz zgięty w połowie, zagięcia i zagniecenia głównie w narożnikach, ogólnie dobry stan zachowania, rzadka w postaci nierozciętego arkusza makulatura bloku pojawiająca się czasami w postaci pojedynczo wyciętych bloków.

Fi.bl.2MK
Mi.Bl.2
1 600 PLN
28839

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
750 PLN
28840

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowa parka niegumowanych i nie rozciętych bloków z bardzo rzadką podwójną perforacją na lewym marginesie, małe dziurki i małe naddarcie na froncie przy dolnym marginesie, osobliwe i nie spotykane.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
2 000 PLN
28841

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji, bez gumy, w nierozciętym arkuszu drukarskim obejmującym cztery bloki - jeden sektor drukarski, duży format 29,5 x 34,5 cm, w górnym lewym rogu stempel z datą "23.LIP.1937", arkusz zgięty w połowie, zagięcia i zagniecenia głównie w narożnikach, ogólnie dobry stan zachowania, rzadka w postaci nierozciętego arkusza makulatura bloku pojawiająca się czasami w postaci pojedynczo wyciętych bloków.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
1 600 PLN
28842

1937 list z Poznania z wirnikiem propagandowym "SPEŁNIJ OBOWIĄZEK DAJ GROSZ NA SZKOŁĘ".

20 PLN
28843

200 PLN
28844

1937 list firmowy z Warszawy opłacony frankaturą mechaniczną Banku gospodarstwa Krajowego.

40 PLN
28845

1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłowo Rolniczej Pleszewianka.

Fi.204
25 PLN
28846

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria.

Fi.227-9
Mi.348-50
35 PLN
28847

1938 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.254, 280
40 PLN
28848

Fi.280
Mi.301
100 PLN
28849

1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania.

Fi.280
Mi.301
80 PLN
28850

Fi.284I
Mi.305I
80 PLN
28851

1938 kasownik okolicznościowy Targów Poznańskich.

Fi.294
20 PLN
28852

1938 kasownik okolicznościowy Targów Meblowych w Swarzędzu, Myślicki 38238.

Fi.294
35 PLN
28853

1938 kasowniki okolicznościowe Ogólnopolskiej V Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.294
20 PLN
28854

1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Radiowej w Łodzi.

Fi.294
20 PLN
28855

1938 kasownik okolicznościowy Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie.

Fi.294
40 PLN
28856

1938 wirnik Pierwszego Polskiego Kongresu Techników w Warszawie.

Fi.294
30 PLN
28857

1938 kartka z Dorocznej Wystawy Radiowej w Warszawie.

Fi.294
30 PLN
28858

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384 z wyróżnikiem a, widokówka z Worochty.

Fi.294
80 PLN
28859

1938 stempel okolicznościowy I Polskiego Lotu do stratosfery w Zakopanem.

Fi.294
15 PLN
28860

1938 dowód przyjęcia prenumeraty na czasopisma Mrocza k. Bydgoszczy.

Fi.294
60 PLN
28861

1938 kasownik okolicznościowy Zjazdu Związku Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie.

Fi.294, 303
20 PLN
28862

1938 ekspres z Krakowa z stemplem okolicznościowym Dni Krakowa.

Fi.295, 298, 304
35 PLN
28863

1938 list polecony z Warszawy do Szwecji, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.295, 305
Mi.316, 326
90 PLN
28864

1938 widokówka z Krynicy z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 38001.

Fi.296
40 PLN
28865

1938 kartka z Cieszyna 2.10.38 do Śmigiel k. Poznania, po zajęciu Zaolzia, stempel propagandowy BOHATERSKIE ZAOLZIE /WRÓCIŁO DO POLSKI", kartka wykonana z pudełka po papierosach.

Fi.296
350 PLN
28866

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 505.

Fi.296
80 PLN