Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 95. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
28627

1933 wirnik okolicznościowy "X-LECIE L.O.P.P MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V-WARSZAWA", na liście z Warszawy do Lwowa.

Fi.256
30 PLN
28628

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok doskonałym stanie.

Fi.258
Mi.279
1 000 PLN
28629

1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym papierze prążkowanym poziomo, niegumowana, gwarancja i opis.

Fi.258 P4
Mi.279
3 000 PLN
28630

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (Fi.1300.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
1 250 PLN
SPRZEDANY
28631

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.350.-)

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
28632

1933 700-lecie Torunia, frankatura mieszana - list polecony wysłany 16.6 z miejscowości Samostrzel do Grudziądza, stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta firmowa "DOM EKSPEDYCYJNO-HANDLOWY RUDOLF SCHIMMELFENNIG GRUDZIĄDZ"; dobry stan zachowania.

Fi.258G, 252
Mi.279, 273
80 PLN
SPRZEDANY
28633

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
120 PLN
28634

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
28635

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
28636

1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
28637

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
28638

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
28639

1933 II Wszechpolska wystawa filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
28640

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
28641

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID, gwarancja Petriuk.

Fi.260D
Mi.281
90 PLN
SPRZEDANY
28642

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
28643

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.300.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
280 PLN
28644

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.150.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
28645

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
140 PLN
28646

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
120 PLN
28647

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
28648

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
28649

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
100 PLN
28650

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
100 PLN
28651

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
120 PLN
28652

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
28653

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.262
Mi.283
1 000 PLN
28654

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.240.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
28655

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
28656

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
28657

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
28658

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 30 gr na papierze ze znakiem wodnym II.G. z górnym marginesem z liczbą rozrachunkową "24 zł." w obramowaniu z 4 + 11 kresek pionowych; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.263
Mi.284
120 PLN
28659

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
28660

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293.

Fi.Cp64
60 PLN
28661

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp74
100 PLN
SPRZEDANY
28662

1933 koperta firmowa z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA"


40 PLN
28663

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


15 PLN
28664

1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa.


100 PLN
28665

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
28666

1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni.

Fi.245, 251, Cp51
50 PLN