Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31415 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.427A Mi.452B |
| 10 PLN | |
31416 |
| 5 000 PLN | |
31417 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN | |
31418 |
| 40 PLN | |
31419 |
1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, 20 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.11 z Łodzi do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.427B, 437 Mi.462A, 472 |
| 20 PLN | |
31420 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, piękny marginesowy czworoblok znaczków za 5+5 zł., prawy dolny z błędem z poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka", gwarancja i oznaczenie. | Fi.428+428 B2 Mi.471 |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
31421 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
31422 |
| 30 PLN | |
31423 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
31424 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
31425 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 30 PLN | |
31426 |
| 30 PLN | |
31427 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
31428 |
| 180 PLN | |
31429 |
| 240 PLN | |
31430 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.430A Mi.464B |
| 27 PLN SPRZEDANY | |
31431 |
| 50 PLN | |
31432 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.430B Mi.464A |
| 31 PLN SPRZEDANY | |
31433 |
1947 Kultura polska (II) - św.Albert Chmielowski, 2 zł - frankatura mieszana, list wysłany 18.-3.48 z urzędu Gdańsk 11 (Wrzeszcz) do Warszawy, znaczki z bratem Albertem zostały wycofane z obiegu zaledwie około półtora roku po ich wprowadzeniu. | Fi.430B, 429B, 432A Mi.463A, 464A, 466B |
| 80 PLN | |
31434 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 8.I.1949 z Krakowa do Chęcin. | Fi.431A Mi.465B |
| 12 PLN | |
31435 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.I z Pińczowa do Chęcin. | Fi.431B Mi.465A |
| 10 PLN | |
31436 |
| 275 PLN | |
31437 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432B Mi.466A |
| 30 PLN | |
31438 |
| 20 PLN | |
31439 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.433B Mi.467A |
| 10 PLN | |
31440 |
| 45 PLN | |
31441 |
1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.IV - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 24.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na górnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.434 P Mi.468 |
| 26 000 PLN | |
31442 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.434A Mi.468B |
| 10 PLN | |
31443 |
1947 Kultura Polska (II) - 10 zł Maria Skłodowska-Curie, nieząbkowany narożnikowy pasek poziomy trzech znaczków blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się po 10 znaczku w arkuszu, co rzadkie takie usytuowanie oznaczeń walca występuje wyłącznie na dwóch z pięciu walców tej wartości; na znaczku z poz.7 błąd "kropki na czole", czyste, dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.434A Mi.468B |
| 250 PLN | |
31444 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.434B Mi.468A |
| 9 PLN SPRZEDANY | |
31445 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.435A Mi.469B |
| 10 PLN | |
31446 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.435B Mi.469A |
| 10 PLN | |
31447 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o ostrym rysunku drukowana z walca N.2.WII - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.436 P2 Mi.470B |
| 12 000 PLN | |
31448 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.436A Mi.470B |
| 10 PLN | |
31449 |
1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony białą kreską", gwarancja Schmutz. | Fi.436A B Mi.470A |
| 400 PLN | |
31450 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.436B Mi.470A |
| 10 PLN | |
31451 |
1947 "Świat Pracy", pasek czterech znaczków za 10 zł., trzy z "chmurami" na niebie, czwarty z "plamką w cyfrze 0" gwarancja Krawczyk. | Fi.438 B Mi.473 |
| 60 PLN | |
31452 |
1947 front listu lotniczego poleconego z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. Zwraca uwagę użycie dwóch rodzajów datownika Łódż 4 | Fi.440, 442a |
| 50 PLN | |
31453 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem. Rzadkie na tej pozycji. | Fi.441 Mi.476 |
| 45 PLN | |
31454 |
1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek z silnie przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.441 Mi.476 |
| 80 PLN | |