Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 95. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31375

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
31376

Fi.415a-c, 428
Mi.448-50, 471
120 PLN
31377

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
31378

Fi.416
Mi.451
45 PLN
31379

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451
120 PLN
31380

Fi.416
Mi.451
180 PLN
31381

Fi.416
Mi.451
50 PLN
31382

Fi.416
Mi.4514
23 PLN
31383

Fi.417 B+B+B
Mi.452
240 PLN
31384

1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, kompletny arkusz z nadrukami na arkuszu drukowanego z III walca, katalogowane błędy; B1 na poz. 24 i B2 na poz. 59, na siedmiu znaczkach kasownik Kraków 1, arkusz w dobrym stanie złożony w połowie.

Fi.417 ark. B1, B2
Mi.452
600 PLN
31385

Fi.418 FFi
Mi.454
150 PLN
31386

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
2 400 PLN
31387

Fi.418b B
Mi.454
80 PLN
31388

Fi.418b B
Mi.454
50 PLN
31389

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
400 PLN
31390

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
31391

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
31392

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
31393

Fi.418nz B2
Mi.454U
400 PLN
31394

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1(a, b)
Mi.455
22 000 PLN
31395

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
31396

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
31397

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
31398

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
31399

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
31400

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
31401

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
31402

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.422A
Mi.457B
30 PLN
31403

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.422B
Mi.457A
10 PLN
31404

Fi.422B
Mi.457A
40 PLN
31405

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B
20 PLN
31406

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
31407

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
31408

1947 Kultura Polska, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, liczby rozrachunkowe, gwarancja i opis.

Fi.423B MK
Mi.458A
100 PLN
31409

1947 Kultura Polska, czworoblok.

Fi.424A
Mi.459B
20 PLN
31410

Fi.424A
Mi.459B
25 PLN
31411

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.424B
Mi.459A
25 PLN
31412

1947 kultura polska, blok legitymacyjny, podlepka.

Fi.425A
Mi.460B
30 PLN
31413

Fi.426A
Mi.451B
10 PLN
31414

Fi.426B
Mi.461A
10 PLN