Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18115 |
1917 kartka z Czerniowic do Czech, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Czernowicach. | |
| 15 PLN | |
18116 |
1917 kartka z Krakowa do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej z Krakowa. | |
| 20 PLN | |
18117 |
1917 przekaz paczkowy z Częstochowy do Norynbergi. | |
| 500 PLN | |
18118 |
1917 przekaz paczkowy z Siedlec do Berlina. | |
| 700 PLN | |
18119 |
1918 list polecony z Sieradza 18.6.18 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.1, 7a |
| 60 PLN | |
18120 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. (Fi.500.-) z błędami nadruku z poz.13 opisanym przez J.Bulata "odległość między cyfrą 10 a górnym napisem mniejsza - 13 mm" oraz dodatkowo "pęknięte k i p" (inne błędy Fi+50% dopłaty), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.6 Mi.2 |
| 375 PLN | |
18121 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. (Fi.500.-) z błędem na poz.6 pokazanym przez J.Bulata "trójkąt zamiast kropki po P" (inne błędy Fi+50% dopłaty), piękny stan zachowania, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.6 Mi.2 |
| 375 PLN | |
18122 |
1918 list polecony z Sieradza 25.10.18 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.6a, 7a, 14 |
| 40 PLN | |
18123 |
1918 list lotniczy austriackiej poczty cywilnej na trasie Lwów - Kraków. | Fi.23 |
| 270 PLN | |
18124 |
1918 okupacja austro-węgierska, wydanie dobroczynne z dopłatą na tzw. fundusz cesarza Karola ("Karlfonds"), wszystkie wartości tego wydania posłużyły do wykonania I lubelskiego wydania nadrukowego znaczków polskich; seria czysta w czworoblokach. | Fi.73-75 |
| 150 PLN | |
18125 |
1918 karta polowa z Wierzbnika (obecnie dzielnica Starachowic) do Niemiec. | Fi.Cp3 |
| 60 PLN | |
18126 |
1918 przekaz paczkowy z Wolbromia do Końska. | Fi.OA41 |
| 600 PLN | |
18127 |
1918 okupacja austro–węgierska, prywatny list polecony wysłany z poczty etapowej Krasnostaw do Warszawy, prawidłowa opłata 45 halerzy, na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 20.9.18. | Fi.OA54, 57, 59, 62 |
| 180 PLN | |
18128 |
1918 wycinek z adresu przesyłowego nadanego z poczty etapowej w Radomiu. | Fi.OA58, 63, 64a, 65a, 67 |
| 45 PLN | |
18129 |
1918 przekaz paczkowy z Granicy do Szydłowca. | Fi.OA58, 69 |
| 550 PLN | |
18130 |
1918 przekaz paczkowy z Ostrowca do Szydłowca. | Fi.OA67 |
| 600 PLN | |
18131 |
1918 przekaz paczkowy z Granicy do Końska. | Fi.OA69 |
| 600 PLN | |
18132 |
1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria na podlepkach. | Fi.OA73-5 |
| 10 PLN | |
18133 |
1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria bez podlepek. | Fi.OA73-5 |
| 25 PLN | |
18134 |
1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria stemplowana. | Fi.OA73-5 |
| 10 PLN | |
18135 |
1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, znaczek za 1 koronę. | Fi.XIV |
| 45 PLN | |
18136 |
1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, czworoblok znaczka za 1 koronę. | Fi.XIV |
| 25 PLN | |
18137 |
1918 niemieckie wydanie prowizoryczne dla okolic Dorpatu, seria czysta z lekkimi śladami po podlepkach (Mi.100 euro). | Mi.1-2 |
| 100 PLN | |
18138 |
1918 okupacja austro-węgierska, wydanie dla Włoch, podstawowy komplet i dodatkowo dobre odmiany ząbkowań znaczków gazetowych; pierwsza seria kasowana na wycinkach (Mi.470 euro). | Mi.1-19, 20-3A+B, 24-5, P1-7A |
| 300 PLN | |
18139 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, 5 Bani/ 5 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list ofrankowany znaczkiem III wydania przedrukowego przesłany 28.VI w Bukareszcie. | Mi.8 |
| 80 PLN | |
18140 |
1918 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany 3.VIII z Brukseli, adresowany na niemiecką pocztę polową 403, stempelek cenzury "Zulässig.7. Postüberwachungstelle"; na odwrocie pieczęć urzędowa z godłem niemieckiego tymczasowego zarządu banków w Belgii "Gen.Kom.f.f. Banken i. Belgien Der Zwangsverwalten.". | Mi.18 |
| 60 PLN | |
18141 |
1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu. | Mi.188, 196 |
| 60 PLN | |
18142 |
1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu, brak klapy koperty. | Mi.192, 195 |
| 75 PLN | |
18143 |
1918 składany ekspresowy list polecony z Zakopanego do Nowego Targu. | Mi.194, 224 |
| 70 PLN | |
18144 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie przedrukowe dla całego obszaru, 10 fen - frankatura pojedyncza, niedostatecznie opłacony miejscowy list przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczki dopłaty, którą pobrano od adresata; doskonały stan zachowania. | Mi.P1, 9a |
| 200 PLN | |
18145 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa (bez treści na odwrocie) wysłana 24.VI z Bukaresztu do Berlina, dwukrotnie odciśnięty stempel cenzury: 24.MRZ i 24.JUNI; minimalne przebarwienia. | Mi.P5I |
| 20 PLN | |
18146 |
1918 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 30.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie, datownik z napisem CHEŁM (wyróżnik c); ze względu na brak adresu nadawcy przesyłka niedoręczona; doskonały stan zachowania; 1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie do St.Gallen w Szwajcarii, datownik z napisem CHOLM, poczta szwajcarska uznała przesyłkę za nieopłaconą i 28.III pobrała od odbiorcy dopłatę, ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 200 PLN | |
18147 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii - list polecony wysłany 15.8 z niemieckiej poczty polowej 327 do Berlina; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta wykonana z arkusza księgowego z rumuńskimi napisami. | |
| 60 PLN | |
18148 |
1918 kartka z Czerniowic do Czech, stempel austriackiej cenzury wojskowej. | |
| 10 PLN | |
18149 |
1918 miejscowy list polecony z Poczty etapowej Końsk. | |
| 80 PLN | |
18150 |
1918 kartka nadana w poczcie etapowej z Kazimierzy Wielkiej, stemple cenzury, kartka zagięta w połowie. | |
| 100 PLN | |
18151 |
1918 widokówka wysłana ambulansem pocztowym na trasie Kowel - Trzebinia nr 31. | |
| 200 PLN | |
18152 |
1918 przekaz paczkowy z Garwolina do Zieserwitz. | |
| 700 PLN | |
18153 |
1918 przekaz paczkowy z Kolna do Wrocławia. | |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
18154 |
1918 przekaz paczkowy z Włocławka do Berlina. | |
| 700 PLN | |