Aukcja 94. Poczty okupacyjne I wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
18115

1917 kartka z Czerniowic do Czech, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Czernowicach.

15 PLN
18116

1917 kartka z Krakowa do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej z Krakowa.

20 PLN
18117

1917 przekaz paczkowy z Częstochowy do Norynbergi.

500 PLN
18118

1917 przekaz paczkowy z Siedlec do Berlina.

700 PLN
18119

1918 list polecony z Sieradza 18.6.18 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.1, 7a
60 PLN
18120

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. (Fi.500.-) z błędami nadruku z poz.13 opisanym przez J.Bulata "odległość między cyfrą 10 a górnym napisem mniejsza - 13 mm" oraz dodatkowo "pęknięte k i p" (inne błędy Fi+50% dopłaty), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Mi.2
375 PLN
18121

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. (Fi.500.-) z błędem na poz.6 pokazanym przez J.Bulata "trójkąt zamiast kropki po P" (inne błędy Fi+50% dopłaty), piękny stan zachowania, gwarancja i opis Krawczyk.

Mi.2
375 PLN
18122

1918 list polecony z Sieradza 25.10.18 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.6a, 7a, 14
40 PLN
18123

1918 list lotniczy austriackiej poczty cywilnej na trasie Lwów - Kraków.

270 PLN
18124

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie dobroczynne z dopłatą na tzw. fundusz cesarza Karola ("Karlfonds"), wszystkie wartości tego wydania posłużyły do wykonania I lubelskiego wydania nadrukowego znaczków polskich; seria czysta w czworoblokach.

Fi.73-75
150 PLN
18125

1918 karta polowa z Wierzbnika (obecnie dzielnica Starachowic) do Niemiec.

Fi.Cp3
60 PLN
18126

1918 przekaz paczkowy z Wolbromia do Końska.

Fi.OA41
600 PLN
18127

1918 okupacja austro–węgierska, prywatny list polecony wysłany z poczty etapowej Krasnostaw do Warszawy, prawidłowa opłata 45 halerzy, na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 20.9.18.

Fi.OA54, 57, 59, 62
180 PLN
18128

1918 wycinek z adresu przesyłowego nadanego z poczty etapowej w Radomiu.

Fi.OA58, 63, 64a, 65a, 67
45 PLN
18129

1918 przekaz paczkowy z Granicy do Szydłowca.

Fi.OA58, 69
550 PLN
18130

1918 przekaz paczkowy z Ostrowca do Szydłowca.

Fi.OA67
600 PLN
18131

1918 przekaz paczkowy z Granicy do Końska.

Fi.OA69
600 PLN
18132

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria na podlepkach.

Fi.OA73-5
10 PLN
18133

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria bez podlepek.

Fi.OA73-5
25 PLN
18134

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria stemplowana.

Fi.OA73-5
10 PLN
18135

1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, znaczek za 1 koronę.

Fi.XIV
45 PLN
18136

1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, czworoblok znaczka za 1 koronę.

Fi.XIV
25 PLN
18137

1918 niemieckie wydanie prowizoryczne dla okolic Dorpatu, seria czysta z lekkimi śladami po podlepkach (Mi.100 euro).

Mi.1-2
100 PLN
18138

Mi.1-19, 20-3A+B, 24-5, P1-7A
300 PLN
18139

1918 okupacja niemiecka Rumunii, 5 Bani/ 5 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list ofrankowany znaczkiem III wydania przedrukowego przesłany 28.VI w Bukareszcie.

Mi.8
80 PLN
18140

1918 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem II wydania, wysłany 3.VIII z Brukseli, adresowany na niemiecką pocztę polową 403, stempelek cenzury "Zulässig.7. Postüberwachungstelle"; na odwrocie pieczęć urzędowa z godłem niemieckiego tymczasowego zarządu banków w Belgii "Gen.Kom.f.f. Banken i. Belgien Der Zwangsverwalten.".

Mi.18
60 PLN
18141

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

Mi.188, 196
60 PLN
18142

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu, brak klapy koperty.

Mi.192, 195
75 PLN
18143

1918 składany ekspresowy list polecony z Zakopanego do Nowego Targu.

Mi.194, 224
70 PLN
18144

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie przedrukowe dla całego obszaru, 10 fen - frankatura pojedyncza, niedostatecznie opłacony miejscowy list przesłany 23.VIII w Bukareszcie, na odwrocie znaczki dopłaty, którą pobrano od adresata; doskonały stan zachowania.

Mi.P1, 9a
200 PLN
18145

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa (bez treści na odwrocie) wysłana 24.VI z Bukaresztu do Berlina, dwukrotnie odciśnięty stempel cenzury: 24.MRZ i 24.JUNI; minimalne przebarwienia.

Mi.P5I
20 PLN
18146

1918 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 30.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie, datownik z napisem CHEŁM (wyróżnik c); ze względu na brak adresu nadawcy przesyłka niedoręczona; doskonały stan zachowania;

1916 okupacja austro-węgierska, formularz poczty polowej wysłany 24.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie do St.Gallen w Szwajcarii, datownik z napisem CHOLM, poczta szwajcarska uznała przesyłkę za nieopłaconą i 28.III pobrała od odbiorcy dopłatę, ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

200 PLN
18147

1918 okupacja niemiecka Rumunii - list polecony wysłany 15.8 z niemieckiej poczty polowej 327 do Berlina; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta wykonana z arkusza księgowego z rumuńskimi napisami.

60 PLN
18148

1918 kartka z Czerniowic do Czech, stempel austriackiej cenzury wojskowej.

10 PLN
18149

1918 miejscowy list polecony z Poczty etapowej Końsk.

80 PLN
18150

1918 kartka nadana w poczcie etapowej z Kazimierzy Wielkiej, stemple cenzury, kartka zagięta w połowie.

100 PLN
18151

1918 widokówka wysłana ambulansem pocztowym na trasie Kowel - Trzebinia nr 31.

200 PLN
18152

1918 przekaz paczkowy z Garwolina do Zieserwitz.

700 PLN
18153

1918 przekaz paczkowy z Kolna do Wrocławia.

600 PLN
18154

1918 przekaz paczkowy z Włocławka do Berlina.

700 PLN