Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18033 |
1915 kartka z Krakowa, stempel okręgowy z Krakowa użyty jako stempel kamuflażowy, widokówka z Krakowa. | |
| 60 PLN | |
18034 |
1915 kartka z Rzeszowa do Niemiec, stempel okręgowy Rzeszowa użyty jako stempel kamuflażowy, widokówka z Rzeszowa. | |
| 60 PLN | |
18035 |
1915 służbowy list polecony wysłany 24.II.15 ze Szczakowej do Wiednia, w Wiedniu pobrano opłatę 10 halerzy za doręczenie. | |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
18036 |
1915 trzy wycinki z aeroplanstemplami Kinsnera. | |
| 120 PLN | |
18037 |
1915 karta Ballonpost Przemyśl / 1915 nieużywana z numerem kontrolnym 5249, stemplem kamuflażowym nr V, kartka w słabszym stanie jak na ilustracji. | |
| 500 PLN | |
18038 |
1915 list ekspresowy wysłany z Chrzanowa 15.9.15 do Jasła ze stemplem cenzury i rzadką zalepką cenzury w Oświęcimiu na odwrocie, datownik odbiorczy z Jasła, stempel cenzury wojskowej z Oświęcimia. | |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
18040 |
1916 Białystok - poczta doręczeniowa, kasowana seria znaczków, za 25 Pf. z podpisem R.Wolfsohn, a za 1 Mk./25 Pf. bez podpisu, dwa różne stosowane na tej serii kasowniki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikulski, Buhler. | Fi.1I-2II Mi.1II-2I |
| 2 500 PLN | |
18041 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", seria kasowana. | Fi.17-28 |
| 200 PLN | |
18042 |
1916 seria znaczków gazetowych w czworoblokach. | Fi.49-52 |
| 120 PLN | |
18043 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta (Fi.60.-). | Fi.49-52 |
| 50 PLN | |
18044 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria kasowana na wycinkach. | Fi.49-52 |
| 50 PLN | |
18045 |
1916 kartka z przedrukiem dla obszarów etapów głównodowodzącego Armii Wschód. | Fi.Cp1 |
| 20 PLN | |
18046 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa wysłana 5.1 z Częstochowy do Saksonii, stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 30 PLN | |
18047 |
1916 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego na kartonie piaskowym wysłana 18.VII.1918 z urzędu etapowego w Piotrkowie (datownik z wyróżnikiem "c") do Lublina, stempelek cenzury piotrkowskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp3x |
| 40 PLN | |
18048 |
1916 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego na kartonie piaskowym wysłana 27.VII.1918 z urzędu etapowego w Kielcach (datownik z wyróżnikiem a) do Legnicy, cenzury austriacka i niemiecka; dekoracyjna całość. | Fi.Cp3x |
| 50 PLN | |
18049 |
| 15 PLN | |
18050 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka za 7½ fen; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6 |
| 20 PLN | |
18051 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka - w związku z podwyższeniem od 1.X.1918 taryfy - urzędowo dofrankowana; według opracowania pp. J.Berbeki i P.Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" zeszyt specjalny 2: "W miarę wzrostu taryfy, do kartek po 7½ fen pracownicy poczty niemieckiej doklejali znaczki po 2½ fen z nadrukiem "Gen.-Gouv. Warschau". Doklejanie znaczków prowadzono krótko (6 tygodni) i tylko na bieżące potrzeby, a nie na zapas, stąd w chwili przejmowania magazynów pocztowych przez Polaków tylko nieliczne kartki posiadały doklejki"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6, 6 |
| 50 PLN | |
18052 |
1916 służbowy list wartościowy wysłany 17.3.16 z Handelsbanku w Łodzi / filia w Kielcach do oddziału warszawskiego Kommerzbanku w Częstochowie za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego w Noworadomsku i Enklawy Jasna Góra, na odwrocie pokwitowanie odbioru weksla na Jasnej Górze 20/3/1916. Bardzo rzadka całość w wyjątkowo pięknym stanie. | Fi.OA22, 24, 38 |
| 3 000 PLN | |
18053 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria w stemplowanych czworoblokach. | Fi.OA49-52 |
| 40 PLN | |
18054 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria bez podlepek. | Fi.OA49-52 |
| 45 PLN | |
18055 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, cięty czworoblok znaczka za 6 halerzy, górne znaczki podlepka. | Fi.OA50 |
| 30 PLN | |
18056 |
1916 znaczki gazetowe - głowa Merkurego, cięty czworoblok znaczka za 10 halerzy. | Fi.OA51 |
| 50 PLN | |
18057 |
1916 podstawowa seria dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego. | Fi.ON6-16 |
| 190 PLN | |
18058 |
1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe GGW na znaczkach Germania. | Fi.ON11 |
| 106 PLN SPRZEDANY | |
18059 |
1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", podstawowa seria. | Fi.ON17-28 |
| 300 PLN | |
18060 |
1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", znaczek (perforacja 14½:14) z obiegu pocztowego z Sejn. | Fi.ON28a |
| 160 PLN | |
18061 |
1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", znaczek (perforacja 14½:14) z obiegu pocztowego z Kowna. | Fi.ON28a |
| 180 PLN | |
18062 |
1916 okupacja niemiecka Belgii, dekoracyjna koperta firmowa ofrankowana znaczkiem I wydania, wysłana 25.3 z Sint Gillis do Merchienne-au-Pont, znaczek unieważniony poprzez kreślenie ołówkiem kopiowym, dodatkowo skasowany stemplem cenzury w Gandawie (Gent); kasownik odbiorczy na odwrocie. | Mi.3 |
| 40 PLN | |
18063 |
1916 list ze Lwowa do Wiednia, stempel cenzury wojskowej ze Lwowa. | Mi.182 |
| 25 PLN | |
18064 |
1916 kartka z Lwowa 7.XI.16 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie. | |
| 25 PLN | |
18065 |
1916 list urzędowy z Sosnowca 7.10.16 do Niemiec. | |
| 30 PLN | |
18066 |
1916 kartka z Łodzi do Niemiec przez Poznań, stempel cenzury z Poznania. | |
| 100 PLN | |
18067 |
1916 list firmowy z Warszawy do Lipska, stempel poznańskiej cenzury wojskowej. | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
18069 |
1916 list firmowy z Ciechocinka do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej. | |
| 150 PLN | |
18070 |
1916 polecony list sądowy z Jasła do Lipnik, opłatę za doręczenie pobrano od odbiorcy znaczkiem dopłaty. | |
| 90 PLN | |
18071 |
1916 kartka z Krakowa do zakopanego, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, widokówka Kraków - katedra na Wawelu. | |
| 20 PLN | |
18072 |
1916 kartka z Ustrzyk Dolnych do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Sanoku. | |
| 20 PLN | |
18073 |
1916 przekaz paczkowy z Zabłocia koło Żywca do Turcji, na odwrocie stemple odbiorcze, wysoka frankatura w tym znaczkiem za 2 kr. | |
| 600 PLN | |
18074 |
1916 Warszawa, kompletna karta żywnościowa na ziemniaki z Warszawy. Ilustrowana litografia na papierze z poddrukiem giloszowym wraz ze stemplem Komisji Rozdziału Artykułów Żywnościowych | |
| 120 PLN | |