Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17951 |
1865 Królestwo Polskie - OKRES PRZEJŚCIOWY, list z Kibart do Rygi opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; nadano go w dniu 2.4., czyli jeden dzień po najpóźniejszej opisanej dacie użycia pierwszego polskiego znaczka; wycofywano je w tym czasie z obiegu ponownie wprowadzając doń znaczki rosyjskie (okres przejściowy trwał od 1.II i kończył się 13.IV, czyli jedenaście dni po nadaniu tego listu); znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, obok datownik nadawczy z 2.4; na odwrocie datownik odbiorczy z Rygi z 22 marca 1865 (3.4); list z głębi Niemiec (Saksonia - stempelek nadawcy Julius Naumann / Limbach) został dowieziony przez firmę spedycyjną A.Feinberg&Rosa; (stempelek na odwrocie) do granicy i stamtąd nadany w głąb Rosji; pozwalało to zaoszczędzić około 10 kopiejek, gdyż list z Prus do Rosji kosztował równowartość 20 kopiejek, a list nadany z granicy tylko 10; z wielu względów bardzo ciekawa i dobrze zachowana całość. | Fi.5 Mi.5 |
| 4 800 PLN | |
17952 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 223 - Koło (Fi.1200+200.-); poza małą prześwitką na dole w bardzo ładnym stanie. | Fi.7 Mi.7 |
| 1 000 PLN | |
17953 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 253 - Płock (Fi.200.-), bardzo ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 120 PLN | |
17954 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, wzorcowe kolory z rzadkim dla tego znaczka odcieniem brązu, czytelne ostemplowanie, piękny stan. | Fi.15z Mi.15z |
| 120 PLN | |
17955 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.140+330.-), niezły stan. | Fi.16y Mi.16y |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
17956 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź, ładny stan. | Fi.16y Mi.16y |
| 120 PLN | |
17957 |
1865 Królestwo Polskie UNIKAT - 274 - DZIAŁOSZYCE, koperta wysłana z Działoszyc do Częstochowy, znak opłaty unieważniono unikalnym kasownikiem numerowym 274 - Działoszyce, w małej ekspedycji pocztowej na końcu bocznego traktu z Miechowa; ma on najwyższy - 10 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; ekspedycję otwarto 27.III.1859 roku, a kasownik ma charakterystyczną i rzadko spotykaną zamknietą cyfrę 4; po lewej dwujęzyczny ramkowy stempel nadawczy ДЗЯЛОШИЦЕ / DZIAŁOSZYCE w kolorze czerwonym z ręcznie wpisaną datą nadania 6/5 według kalendarza juliańskiego; na odwrocie datownik odbiorczy CZĘSTOCHOWA typu IIIC z dnia 20/5 według kalendarza gregoriańskiego; koperta 5 wydania rosyjskiego ze znakiem wodnym typu II w położeniu normalnym zachowana w dobrym stanie; list z Działoszyc z polskim znaczkiem numer 1 dotąd nieznany, gwarancja Schmutz. | Fi.Ckr4II |
| 12 000 PLN | |
17958 |
1865 znaczek rosyjski wydania z 1858 roku unieważniony stemplem numerowym Wojsławic z liczbą 87 w czterech okręgach, bardzo wysoki stopień rzadkości według M. Bojanowicza - 8 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, znaczek najprawdopodobniej użyty po wycofaniu pierwszego polskiego znaczka z obiegu na początku 1865 roku, znaczek w dobrym stanie z pięknie czytelnie odbitym kasownikiem, fotoatest Schmutz. | Fi.V Mi.5 |
| 1 800 PLN | |
17959 |
1865 znaczek poczty miejskiej St. Petersburga i Moskwy za 5 kop. wydania z 1863 roku unieważniony stemplem urzędu pocztowego Warszawa z jedynką w czterech oktagonach w kolorze szaro fioletowym używanym w Warszawie po wycofaniu pierwszego polskiego znaczka z obiegu, znaczek taki użyty w Królestwie Polskim należy do dużych rzadkości, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Pelc. | Mi.2 |
| 15 000 PLN | |
17960 |
1865 znaczek za 10 kopiejek stemplowany polskim kasownikiem numerowym z cyfrą 16 w czterech okręgach z Rudy Guzowskiej, stopień rzadkości 4 punkty według dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, gwarancja Falkowski. | Mi.15y |
| 450 PLN | |
17961 |
| 360 PLN | |
17962 |
1865 SŁUŻBA POCZTOWA - list służbowy wysłany 31.8 z Warszawy do Piotrkowa, datownik nadawczy WARSZAWA typu IIIC; przesyłka oznaczona czerwonym stempelkiem SŁUŻBA / POCZTOWA w ramce, spotykane jedynie na wewnętrznej korespondencji urzędowej; na odwrocie czerwona urzędowa pieczęć pocztowa. | |
| 480 PLN | |
17963 |
1866 kompletny składany list z Warszawy do Drezna, dekoracyjna kolorowa frankatura, stempelki FRANCO i tranzytowy "AUS RUSSLAND..", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.9, 10, 11 |
| 1 500 PLN | |
17964 |
1866 Królestwo Polskie - BW na znaczku z BŁĘDEM TŁA, dwa rosyjskie znaczki, za 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; pierwszy z nich to rzadka odmiana z poddrukiem trójkąciki dla znaczków za 5 kop. zamiast cyfry 3 zastosowanej dla znaczków za 3 kop.; oba znaczki unieważnione polskimi kasownikami ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi. 400,- + 2x330,-) na wycinku z listu do Francji, na dole fragment pruskiego kolejowego stempla granicznego i graniczny stempel francuski. | Fi.19s, 21x Mi.19F, 21x |
| 800 PLN | |
17965 |
1866 Królestwo Polskie 126 - STOPNICA, pionowa parka znaczków rosyjskich za 5 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, odmiana z szaroniebieskim tłem; unieważnione są rzadkim polskim kasownikiem numerowym 126 - Stopnica, w małej ekspedycji pocztowej na bocznym trakcie z Chmielnika do Nowego Miasta Korczyna; kasownik ten ma bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; oferowana jest na karcie z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza, na obu znaczkach kasowniki pięknie i czytelnie odbite, gwarancja Bojanowicz. | Fi.20bx Mi.20xb |
| 2 600 PLN | |
17966 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie warszawskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa. | Fi.21x Mi.21x |
| 30 PLN | |
17967 |
1866 Królestwo Polskie - AMBULANS DB/1, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem ambulansu DB/1 - Droga Bydgoska; bardzo rzadkim, używanym po 1865 roku na odcinku do granicy pruskiej i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, pod nim prawdopodobnie miejsce nadania listu opłaconego tym znaczkiem; poza niewielką prześwitką w ładnym stanie. | Fi.21x Mi.21x |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
17968 |
1866 Królestwo Polskie - MAKÓW, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 269 - Maków w ekspedycji pocztowej na trakcie z Pułtuska do Mławy; kasownik ten ma bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza i co ciekawe był to najwyższy numer kasownika przydzielony dnia 27 marca 1858 roku, w pierwszym etapie wprowadzania obowiązku skutecznego unieważniania znaczków specjalnie do tego przeznaczonym kasownikiem (Fi.+900.-), bardzo ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 1 200 PLN | |
17969 |
1866 Królestwo Polskie - ALEKSANDRÓW POGRANICZNY MAŁE CYFRY, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+900.-) z cyframi wysokości 5,5 mm, rzadszymi na znaczkach rosyjskich; poza niewielkim uszkodzeniem przy dolnej perforacji, widocznym na skanie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.21x Mi.21x |
| 800 PLN | |
17970 |
1866 wycinek listu z Płocka stemplowane polskim kasownikiem numerowym z cyfrą 253 w czterech okręgach, znaczek za 3 kop. z błędem poddruku w kształcie trójkątów zamiast trójek jak dla znaczka za 5 kopiejek. | Mi.18x, 19xF, 21x |
| 2 000 PLN | |
17971 |
1867 Królestwo Polskie 95 - OPOLE, kompletny list z Opola do Berlina opłacony rosyjskimi znaczkami za 1 i 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, oraz znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie z ząbkowaniem 14,5:15 oraz drukowane na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 95 - Opole, w małej ekspedycji pocztowej na bocznym trakcie z Nowej Aleksandrii (Puław) do Ostrowca, o najwyższym 10 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; obok znaczków stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę, po prawej okrągły datownik nadawczy OPOLE typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 25/6, pod nim pruski kolejowy stempelek graniczny "AUS RUSSLAND EISENB. POST-BUR. V. 27 5" z Katowic, a na odwrocie berliński godzinnik odbiorczy z 28/5; list jest w bardzo dobrym stanie, z kompletna treścią, a wszystkie stemple czytelnie odbite, nowa gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12, 13, 21x Mi.12, 13, 21x |
| 8 000 PLN | |
17972 |
1867 Królestwo Polskie - AUS POLEN per POSEN, SŁUPCA; koperta listu ze Słupcy do Berlina opłaconego rosyjskimi znaczkami za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 219 - Słupca, bardzo wysoki 8 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; na odwrocie okrągły datownik nadawczy SŁUPCA z 1/1 i unikalny pruski stempel graniczny AUS POLEN per POSEN z 13/1 według kalendarza gregoriańskiego i okrągły godzinnik odbiorczy; w tym czasie korespondencja z Królestwa do Prus była odprawiana linią Kolei Bydgoskiej i wysłanie listu przez Poznań było możliwe tylko z miejscowości przygranicznej takiej jak Słupca, stąd bardzo wysoka wycena katalogowa poznańskiego stempla granicznego (Feuser +3000 DM); poza brakiem części klapy bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.18x, 19x, 21x Mi.18x, 19x, 21x |
| 6 000 PLN | |
17973 |
1868 Królestwo Polskie 306 - KLIMONTÓW, koperta listu z Klimontowa do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 306 - Klimontów, w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Opatowa, o bardzo wysokim 8 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, a na znaczku polskim nawet wyższym bo 9; obok znaczka dwuwierszowy ramkowy ramkowy stempel nadawczy КЛИМОНТОВЪ / KLIMONTÓW z ręcznie wpisaną datą 14/3., na odwrocie dwujęzyczny okrągły datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 16/3. i okrągły godzinnik 8/R; koperta jest w znakomitym stanie, a wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite; była ozdobą kolekcji K.Adlera z USA na Międzynarodowej Wystawie WIPA - 1965, a następnie eksponatu M.A.Bojanowicza - jego gwarancja na odwrocie, nowa gwarancja i opis Schmutz. | Fi.15 Mi.15 |
| 6 000 PLN | |
17974 |
1868 Królestwo Polskie - KASOWNIK ZASTĘPCZY, kompletny list z Warszawy do Rygi opłacony rosyjskim znaczkiem za 20 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczek unieważniono zastępczo stemplem warszawskiej poczty miejskiej ВАРШАВА / 5чП z dnia 14.12.1868 według kalendarza juliańskiego, zwykle stosowanym jako godzinnik odbiorczy; jako kasownik zastępczy stempel ten był używany sporadycznie; znany jest w tej formie z kilku listów; na każdym z godziny 5 po południu i zawsze z drugą odbitką obok jako datownikiem nadawczym; na froncie dwuwierszowa kaszetka nadawcy, a na odwrocie datownik odbiorcze z Rygi; trudno uzasadnić zastosowanie tego stempla jako kasownika na listach zamiejscowych, prawdopodobnie użyto go na korespondencji dostarczonej do urzędu tuż przed ekspedycją przesyłek; bardzo ciekawy druk - NOTA debetowa, kompletny wyśmienicie zachowany dokument, najpiękniejszy znany list tego typu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.16 Mi.16 |
| 3 600 PLN | |
17975 |
1869 list z łodzi do Niemiec, znaczki unieważnione stemplem numerowym Łodzi z liczba 182 w czterech okręgach, dwujęzyczny datownik Łodzi, stempelek "FRANCO", pruski okrągły stempel graniczny: "AUS POLEN über EISENB.POST-BÜR.XI./ PORTO", ze zbioru M. Bojanowicza. | Fi.18, 19, 21 |
| 900 PLN | |
17976 |
1869 Królestwo Polskie - WĘGRY; koszulka listu na Węgry (bliski, ale zaskakująco rzadki kierunek wysyłki) opłaconego znaczkami rosyjskimi za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa, na froncie datownik nadawczy typu IIIC z 23.11. według kalendarza juliańskiego oraz stempelki: informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO oraz pruski pochodzenia "AUS RUSSLAND / EISENB.POST-BUR.V. z 5/12"; zamiast przekroczyć granicę austriacką w Szczakowej list przejechał przez Prusy (Katowice, Koźle) do przejścia prusko-austriackiego i dalej do Cieszyna, na odwrocie datownik tranzytowy Teschen z 6.12.69 według kalendarza gregoriańskiego; nietypowa droga pocztowa oraz ogólnie poza lekkim zgięciem na górze listu bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.18x,19x, 21x |
| 3 200 PLN | |
17977 |
1870 Królestwo Polskie - EKSPEDYCYA POCZT W WAGONIE 2; koszulka listu z Rudy Pabianickiej do Warszawy opłaconego rosyjskimi znaczkami za 1 i trzema za 3 kop. wydania z 1865 na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem ambulansowym z kropką o średnicy 2,5 mm w środku; po lewej odręczna adnotacja o dacie i miejscu nadania listu do wagonu Łow(icz)16/12, obok stempel wagonu "EKSPEDYCYA POCZT W WAGONIE z cyfrą 2 w środku", po prawej kaszetka nadawcy ZUCKER FABRIK u.RAFFINERIE RUDA PABIANICKA; na odwrocie dwujęzyczny datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 17.12.; stemple i kasowniki ambulansowe należą do najrzadszych w Królestwie Polskim, zebranie wszystkich wagonów na listach opłaconych znaczkami jest bardzo trudne; walor zachował się w bardzo dobrym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12y, 13y |
| 8 000 PLN | |
17978 |
1871 Królestwo Polskie; list z Warszawy do Paryża, opłacony rosyjskimi znaczkami za 3, 5 i 20 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki skasowane datownikiem "ВАРШАВА ЭКСП.ВЫД.ПР.КОР.И ПОСЫЛОКЪ 16 OKT. 1871" odciśniętym dodatkowo obok, a następnego dnia również na odwrocie; czarny stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę; czerwony pruski kolejowy stempel graniczny "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BÜR.XI/ FRANCO" z 29.10; stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit/Aachen, Saarbrücken) i niebieski francuski PRUSSE ERQUELINES; zwracają uwagę tłoczone na odwrocie inicjały "X.S." z koroną; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.19x, 20x, 22x |
| 1 000 PLN | |
17979 |
1872 Królestwo Polskie, prekursor kartek pocztowych, rosyjski formularz kartkowy bez znaku opłaty, wydany przed ukazaniem się kart pocztowych; bardzo rzadki walor, w stanie czystym - niespotykany! idealny stan zachowania. | |
| 160 PLN | |
17980 |
1873 Królestwo Polskie, kompletny list z pełną treścią z Warszawy do miejscowości Porzecze, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony 27.II (28 ФЕВ) okrągłym rzadko spotykanym datownikiem WARSZAWA EKSPEDYCJA PRZYJMOWANIE I WYDAWANIE KORESPONDENCJI ZWYKŁEJ I SZTAFETOWEJ (ВАРШАВА ЭКСП.ПР.ПРОСТ.КОP.и ЭСТАФЕТЪ) odciśniętym dodatkowo na odwrocie, tam również znacznie wyraźniejsza odbitka tego samego stempla z następnego dnia; na froncie owalna kaszetka nadawcy "SKŁAD MATERYAŁÓW APTECZNYCH AUG. FERD. GALLE WARSZAWA"; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia m.in. wokół znaczka, list złożony inaczej niż pierwotnie); 1877 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm wysłana 21.X (21 OKT.) z Łęczycy do Warszawy znak opłaty skasowany datownikiem z ozdobnikiem odciśniętym dodatkowo na odwrocie; na froncie datownik odbiorczy WARSZAWA EKSPEDYCJA I WYDAWANIE KORESPONDENCJI ZWYKŁEJ I PACZEK (ЭКСП.ВЫ.ПРОСТ.КОP.и ПОСЫЛОКЪ); walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); na karcie albumowej. | Fi.21x, U25C Mi.21x |
| 500 PLN | |
17981 |
1873 Królestwo Polskie - CHMIELNIK 1115, koperta listu opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go trójkątnym kasownikiem numerowym ze ściętymi wierzchołkami 1115 - Chmielnik; na odwrocie datownik nadawczy "хмѣлник по кѣлѣ / октябр 1873г", na froncie okrągły warszawski datownik odbiorczy z 28 października 1873; to, że stempel 1055 nie był dotąd znany nie jest zaskakujące, bo jego poprzednik - polski kasownik numerowy 122 z Chmielnika, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; kasowniki trójkątne ze ściętymi wierzchołkami o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano bez klucza terytorialnego w całej Rosji; powyższy to absolutnie nowe odkrycie w polskiej i rosyjskiej filatelistyce, koperta jest w bardzo dobrym stanie, a wszystkie stemple są czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz. | |
| 7 000 PLN | |
17982 |
1874 Królestwo Polskie, list do Warszawy wysłany 7.I z Mariampola, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem Mariampol (MAPIЯMПOЛЬ) z ozdobnikiem, kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; koperta sygnowana "I.B.M.". | Fi.21x Mi.21x |
| 200 PLN | |
17983 |
1874 Królestwo Polskie - NIEMY KASOWNIK (BW); koperta listu nadanego 4 lutego 1874 roku w ekspedycji pocztowej Dworzec Warszawa do Szczecina, opłacona rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniono bardzo rzadkim niemym kasownikiem z czterech okręgów; według Bojanowicza powstał on poprzez usunięcie liter z kasownika BW w okresie rusyfikacji poczty, według W. Rachmanowa litery wewnętrzne uległy zniszczeniu; takie "nieme" kasowniki spotyka się sporadycznie na listach z lat siedemdziesiątych - UWAGA nie mylić ze słabo odbitymi literami BW spotykanymi na listach z początku lat siedemdziesiątych; na froncie datownik nadawczy "Почтo отделенiе / варш 4 феврап 1874 (Poczto oddział warsz 4 luty 1874) - Prigara typ XIII/15, na odwrocie szczeciński stempelek odbiorczy z 17.2., bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.21x |
| 4 000 PLN | |
17984 |
1875 Królestwo Polskie, list z Warszawy do Langnau w Szwajcarii, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; skasowanym 9 czerwca datownikiem "ВАРШВА ЭКСП.ПР.и ВЫД.ИНОСТР.КОРР." odciśniętym dodatkowo obok, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa "HENRI SILBERLAST", wewnątrz adnotacje odbiorcy; na odwrocie szwajcarskie datowniki odbiorcze BERN i LNGNAU; dobry stan zachowania (znaczek poziomo zgięty). | Fi.26x Mi.26 |
| 150 PLN | |
17985 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 113x73 mm; słabszy stan zachowania (tylna klapa zagięta, niewielkie ślady podlepek na odwrocie, na froncie minimalne ubytki powierzchni papieru). | Mi.U22B |
| 100 PLN | |
17986 |
1876 Królestwo Polskie, kompletny list z Warszawy do Chemnitz, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; znaczek unieważniony datownikiem "ВАРШАВА 1 ЭКСПЕД:" z dnia 25 MAP.1876 (13 według kalendarza gregoriańskiego), poniżej odciśnięty datownik z tego samego dnia "ВАРШАВА ЭКСП.ПР. и ВЫД.ИНОСТР.КОРР.", dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa "Ring & Herbst", pełna treść, wewnątrz adnotacje odbiorcy; na odwrocie stempelek nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.26x Mi.26x |
| 200 PLN | |
17987 |
1877 Królestwo Polskie - ALEKSANDRÓW POGRANICZNY - WARSZAWA - AMBULANS 27-28; list z Aleksandrowa do Warszawy, przesłany ambulansem relacji Aleksandrów-Warszawa, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; znaczek unieważniony datownikiem ambulansowym "ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.27-28" / "POCZTOWY WAGON No.27-28" z dnia 1 IЮЛ.1877 (12 według kalendarza gregoriańskiego) z cyfrą kodowa 14, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa z datą; kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na froncie w rzeczywistości niezbyt widoczne). | Fi.26x Mi.26x |
| 700 PLN | |
17988 |
1879 Królestwo Polskie, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm wysłana 1.VI z Warszawy do Glauchau; znak opłaty unieważnionym kasownikiem ekspedycji przesyłek zagranicznych (ВАРШАВА ЭКСП.ПР.И ВЫД.ИНОСТР.КОР.), kasownik odbiorczy na odwrocie, dodatkowo stempelek nadawcy z datą wysyłki; dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U25D |
| 160 PLN | |
17989 |
1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U28B |
| 80 PLN | |
17990 |
1880 list z Kajdanowa na odwrocie stempel ambulansowy "pocztowyj wagon N 42". | |
| 150 PLN | |