Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16605 |
1942 "DANZIGER MILCHHOF E.G.M.B.H." - 8 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 25.8 z Gdańska Wrzeszcza; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa. | |
| 150 PLN | |
16606 |
1942 "NSDAP Gauleitung Danzig Westpreußen" - 8 fen. frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na kopercie listu (druki) przesłanego lokalnie 25.7 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa. | |
| 320 PLN | |
16607 |
1942 "EIGENE VORSICHT BESTER UNFALLSCHUTZ" (własna ostrożność zapobiega wypadkom) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na zwolnionej od opłaty pocztowej "firmowej" kopercie urzędu Namiestnika Gdańska przesłanej miejscowo 15.8; stempelek "Frei durch Ablösung Reich"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
16608 |
1943 "Mehr als 32 MILLIONEN BRT sind weg!" (Zatopiliśmy statki o łącznym tonażu ponad 32 milionów BRT!) Danzig 5, efektowny kasownik propagandowy na zwolnionej od opłaty pocztowej "firmowej" kopercie urzędu Namiestnika Gdańska przesłanej miejscowo 24.11; stempelek "Frei durch Ablösung Reich"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
16609 |
1944 "10 JAHRE WHW 1933-1943" (10 lat Pomocy Zimowej) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej wysłanej 14.2 do Krakowa; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia). | Mi.785 |
| 50 PLN | |
16610 |
1944 "KRIEGSWINNTERHILFSWERK 1944-1945 SINNBILD UNSERES SOZIALISMUS" (Dzieło Wojennej Pomocy Zimowej 1944-45 symbolem naszego socjalizmu) Danzig 5, kasownik propagandowy na liście przesłanym miejscowo 22.12 w Gdańsku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
16611 |
1948 zaproszenie na raut z konsulatu amerykańskiego w Gdańsku, WYSŁANE 28.6 do prezydenta Gdańska - Bolesława Nowickiego. | |
| 150 PLN | |