Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 93. Wolne Miasto Gdańsk

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
16364

1807 "GRANDE ARMEE No.16" - Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich - 3 Korpus gen.Gudin, list z okresu Księstwa Warszawskiego , z miejscowości Pszczółki (Hohenstein) na obszarze Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, wysłany 3.VI - krótko po kapitulacji Gdańska i triumfalnym wjeździe Napoleona (1.VI), adresowany do Armii Dalmatyńskiej i skierowany do miejscowości Zara (obecnie Zadar w Chorwacji); czysto odbity kasownik nadawczy - No 16 GRANDE ARMEE, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska.

3 200 PLN
16365

1863 kompletny list do Gdańska wysłany 17/29.V z Sankt Petersburga - dwuobrączkowy datownik nadawczy na odwrocie, przesłany koleją na linii Warszawsko-Petersburskiej do Wilna, a stamtąd Koleją Północną, częściowo przez teren Królestwa Polskiego w kierunku Wierzbołowa na granicy pruskiej, gdzie list przeniesiono do ambulansu relacji EYDKUHNEN-BROMBERG (Ejtkuny-Bydgoszcz) - trzywierszowy stempel kolejowy z datą 30.5 i pruski prostokątny stempel graniczny: "Aus Russland/ Franco" (Feuser +150DM); gdański stempelek nadejścia z 31/5; dobry stan zachowania.

400 PLN
16366

1874 list urzędowy z miejscowości Reda (Rheda) wysłany 14.10 do Wejherowa (Neustadt), wewnątrz pieczęć urzędu pocztowego (z koroną i trąbką pocztową).

60 PLN
16367

1901 karta pocztowa wysłana 12.III z Warszawy do Gdańska, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym datownikiem rusztowym ВАРШАВА / 12.III.1901 / 1 ЭКСП. litery i cyfry wysokości 3,5 mm, 3 "ruszty" u góry i 3 u dołu stempla, dodatkowo okrągły datownik warszawski i stempel odbiorczy z 26.3 DANZIG *1* (Wolff 003.0); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P14
80 PLN
16368

1910 sekretnik za 10 Pf ze znakiem wodnym wysłany 18 2 z Gdańska Wrzeszcza do Berlina, dosłany do Holdorf (Mecklenburg), gdzie dotarł 19 2; znak opłaty unieważniony datownikiem Danzig Langfuhr z wyróżnikiem "b" (Wolff 13.0), walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.K14
30 PLN
16369

1911 kartka firmowa z Gdańska do Rosji.

90 PLN
16370

1916 formularz do Gdańska wysłany 31.3 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.264.

50 PLN
16371

1917 widokówka wysłana 26.6 z Gdańska jako przesyłka niemieckiej poczty polowej na adres poczty polowej nr.375, datownik nadawczy DANZIG *5m (Wolff 73.0).

40 PLN
16373

1919 dofrankowana karta pocztowa wysłana 27.3 z Gdańska do Berlina, datownik nadawczy DANZIG *5k (Wolff 62.0), adresata nie odnaleziono i po opatrzeniu stosownym stempelkiem "Nicht ermittelt/ P.A.Berlin O.119" zwrócono do nadawcy; dekoracyjna całość w minimalnie słabszym stanie zachowania (przebarwienia).

50 PLN
16374

1920 wydanie przedrukowe, 5/30Pf + 25/30Pf - frankatura dwukolorowa, karta pocztowa wysłana 22.1.1921 z urzędu Gdańsk 1 do Regensburga, datownik nadawczy DANZIG *1t (Wolff 099.K); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.16, 18
50 PLN
16375

1920 wydanie prowizoryczne, seria kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.16-20
50 PLN
16376

1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach.

Fi.16-20
160 PLN
16377

1920 wydanie prowizoryczne, list z Oliwy do Berlina, gwarancja pod znaczkiem Schuler.

Fi.19
50 PLN
16378

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/30 Pf. z podwójnym nadrukiem, mocniejszym i słabszym (Mi.100 euro), w pięknym stanie, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.19 Np
Mi.19 DDII
200 PLN
16379

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z podwójnym nadrukiem nowej wartości, gwarancja Mikstein.

Fi.19Np
250 PLN
16380

1920 wydanie prowizoryczne, seria oryginalnie kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.21-25
50 PLN
16381

1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowany znaczek za 20 fen. z błędem na poz.21 I formy przedrukowej "belka złamana" (Mi.280 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.23 B2
Mi.23II
500 PLN
16382

Fi.26-31
400 PLN
16383

1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowana seria z lila poddrukiem w położeniu "łuki w dół" (Fi.1100.-), każdy znaczek gwarancja na kasownik Krawczyk.

Fi.26III-31III
Mi.41I-46I
1 000 PLN
16384

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 1.25 Mk./3 Pf., z poddrukiem szpice w dół, oryginalnie kasowany stemplem korkowym (Mi.120 euro), gwarancja Krawczyk

Fi.27II
240 PLN
16385

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 3 Mk./7,5 Pf., z pięknie widocznym poddrukiem w kolorze lila w położeniu "łuki wypukłością skierowane na dół, a szpicami do góry" (Fi.200.-), piękny stan zachowania.

Fi.29III
Mi.44I
200 PLN
16386

1920 wydanie prowizoryczne, sześcioblok znaczków za 3 Mk./7.5 Pf., środkowy dolny z poz.97, z błędem "ścięte D w Danzig" (Fi. niekatalogowany), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29III B1
Mi.44I PFVI
240 PLN
16387

1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf., z pięknie widocznym poddrukiem w kolorze lila - rzadkim w położeniu "łuki wypukłością skierowane ku górze, a szpicami w dół" (Mi.200 euro), piękny stan zachowania.

Fi.30IV
Mi.45II
400 PLN
16388

1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, znaczek z nadrukiem typ 9, przecinek pod literą z w Danzig, plamki na lewym marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32
1 300 PLN
16389

1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", czworoblok znaczków za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.600 euro, Fi.1200.-); ciekawe bo górne nadruki przesunięte są w lewo, a dolne w prawo; gwarancja i opis odmiany Schmutz.

Fi.38a
1 000 PLN
16390

1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 60/40 Pf., lewy górny z poz.83 z błędem "uszkodzone prawe skrzydło", gwarancja i opis Schmutz; na prawym górnym też błędy: "lekkie uszkodzenie połączenia płatów prawego skrzydła" i katalogowany "spłaszczone prawe 60".

Fi.45 B1+B2
Mi.51I+III
600 PLN
16391

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ Pf karta, czysta (Fi.50.-).

Fi.Cp6
40 PLN
16392

Fi.Cp7
100 PLN
16393

1920 wydanie przedrukowe, 10 Pf karta pocztowa wysłana (Fi.70.-) 2.12 z urzędu Gdańsk 5 do Brzegu (Brieg), datownik nadawczy DANZIG *5k (Wolff 62.0).

Fi.Cp8
Mi.P7
40 PLN
16394

Fi.Cp9
60 PLN
16395

1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-).

Fi.Cs1
30 PLN
16396

Fi.Pp1
Mi.A1
40 PLN
16397

1921 kartka z Gdańska do Szczecina.

Fi.3, Cp3
50 PLN
16398

1921 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.20, 24, 67, 78
60 PLN
16399

1921 list z Gdańska do Berlina, gwarancja pod znaczkami Schuler.

Fi.47, 48, 49
90 PLN
16400

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana, gwarancja Krawczyk.

Fi.47-56
Mi.53-62
300 PLN
16401

Fi.47-56
Mi.53-62
300 PLN
16402

1921 list z Sopotu do Niemiec.

Fi.49, 55, 56
120 PLN
16403

1921 BÖLKAU (WESTPR.) - Bolków, nacinany znaczek za 2 Mk Koga z oryginalnego obiegu, skasowany 28.5 idealnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.53
Mi.59
200 PLN
16404

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana (Fi.120.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.57-59
Mi.63-65
100 PLN