Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 92. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2370

1935 firmowa kartka reklamowa z Warszawy do Bojanowa, wirnik z cytatem z marszałka J. Piłsudskiego.

Fi.273
80 PLN
2371

1935 widokówka wysłana ze schroniska nad Morskim Okiem w Tatrach, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym z zakopanego "Święta gór", widokówka z widokiem Morskiego Oka.

Fi.273
80 PLN
2372

1935 wydanie żałobne, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 30.VII z Przemyśla do Warszawy, karta firmowa "Franciszek Czyżyński Pracownia Ślusarsko-Mechaniczna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273, 253
Mi.294I, 274
30 PLN
2373

1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr (typografia) - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.273, 275I
Mi.294I, 296I 
40 PLN
2374

1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz.

Fi.273, 287
Mi.294I, 306 
600 PLN
2375

1935 wydanie żałobne, komplet 3 wartości rozdzielonych pustopolami "na krzyży", czyste w dobrym stanie zachowania (Fi.520.-).

Fi.273-75I
Mi.294-96I
480 PLN
2376

1935 kartka firmowa z Katowic do Tarnowskich Gór.

Fi.274
Mi.295
20 PLN
SPRZEDANY
2377

1935 wydanie żałobne, parka pionowa znaczków za 15 gr. rozdzielonych międzypolem.

Fi.274
Mi.295
60 PLN
2378

1935 wydanie żałobne, 15 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 19.XI. z miejscowości Hrebenów do Leska; znaczek uszkodzony.

Fi.274
Mi.295I 
50 PLN
2379

1935 list z Krakowa do Buska Zdroju, rzadki kasownik "URZĄD TELEF. TELEGR. * KRAKÓW *".

Fi.275
160 PLN
2380

1935 kartka z jubileuszowego zlotu harcerstwa polskiego w Spale, stempel okolicznościowy zlotu I bardzo rzadki stempel "Poczta Zlotowa / Chorągwi Kieleckiej", gwarancja.

Fi.275
360 PLN
SPRZEDANY
2381

1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka, niewielki ubytek na klapie.

Fi.275II
Mi.296II 
30 PLN
2382

1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy nadany 18.X w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA z wyróżnikiem "m", datownik przejściowy Portu Lotniczego w Warszawie (19.X), stempel odbiorczy Rio z 22.X; koperta firmowa " Kompanja Handlu Zamorskiego S.A. Warszawa, Moniuszki 6."; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.277, 238e, 252
Mi.298II, 270, 273
200 PLN
2383

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającej portret Marszałka na koniu, pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
100 PLN
2384

1935 kartka wysłana z Komitetu Budowy Kopca Józefa Piłsudskiego w Krakowie, okolicznościowa kartka i kasownik.

Fi.278
45 PLN
2385

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w czworoblokach.

Fi.278-9
Mi.299-300
100 PLN
2386

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
2387

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 7.VI z Krakowa do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania - przebarwienia (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
2388

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300 
30 PLN
2389

1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI.

Fi.278-279
Mi.299-300 
300 PLN
2390

1935 list z Krakowa z Komitetu Budowy Kopca Józefa Piłsudskiego do Pionek, znaczek okolicznościowy i stempel budowy kopca.

Fi.279
40 PLN
2391

1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana.

Fi.280-90 I, II
Mi.301-11
30 PLN
2392

1935 różne widoki - wydanie obiegowe, seria z katalogowanymi odmianami.

Fi.280-90I-II
Mi.301-11I-II
160 PLN
SPRZEDANY
2393

1935 Wydanie obiegowe PIENINY - CZORSZTYN, zdjęcie w formacie około 111x77 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 20 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły znaczka pozostały jak na zdjęciu; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych.

Fi.283
Mi.304
300 PLN
2394

1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic.

Fi.284II, 287II, 294
Mi.305II, 308II, 318
200 PLN
2395

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze karminowobrązowym, gwarancja Rachmanow.

Fi.284I P5
Mi.305I 
1 600 PLN
2396

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski.

Fi.284I P7
Mi.305I 
2 200 PLN
2397

1935 seria "widokowa", 45 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 12.V.1939 z Koniecpola do Piotrkowa Trybunalskiego, kasownik odbiorczy.

Fi.286II, 310
Mi.307II, 331 
15 PLN
2398

1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, kasownik odbiorczy.

Fi.288I
Mi.309I 
15 PLN
2399

1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł.

Fi.290
Mi.311
10 PLN
2400

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.Cp70
60 PLN
2401

1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
2402

1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.


120 PLN
2403

1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
2404

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę z oplotem, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


60 PLN
2405

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


60 PLN
2406

1935 3% PREMJOWA POŻYCZKA INWESTYCYJNA - oszczędzamy BUDUJEMY, ząbkowana nalepka propagandowa, z podlepką, bardzo dobry stan zachowania.


23 PLN
SPRZEDANY
2407

1936 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, polecony list zleceniowy wysłany z tego pośrednictwa 2.I36 do Pabianic, koperta przycięta od góry.

Fi.238, 280
Mi.257, 301 
120 PLN
2408

1936 list polecony z Podhajc do Stanów Zjednoczonych.

Fi.238e, 245, 251
35 PLN
2409

1936 list ze stemplem Poczty Ruchowej Dni Krakowa.

Fi.273
80 PLN