Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2250 |
1932 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty "paczki żywnościowe". | Fi.252 |
| 10 PLN | |
2251 |
| 300 PLN | |
2252 |
1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji. | Fi.256 Mi.277 |
| 15 PLN | |
2253 |
1932 wydanie obiegowe - Godło Państwa tzw mała doniczka, próba matrycowa znaczka za 30 gr. w kolorze szarym odbita z pojedynczej kliszy na białym papierze bez znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.256 P3 Mi.277 |
| 4 000 PLN | |
2254 |
1932 zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego 27.4 z Bydgoszczy do Poznania z doklejonym znaczkiem LOPP za 5 gr, na odwrocie datownik odbiorczy Poznań 28.04; dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
2255 |
1932 list z Ministerstwa Spraw Wojskowych do polskiego poselstwa w Wiedniu przekazany pocztą dyplomatyczną, pieczęć lakowa ministerstwa. | |
| 40 PLN | |
2256 |
1933 ekspresowy list polecony z Częstochowy do Warszawy. | Fi.240, 261 |
| 30 PLN | |
2257 |
1933 list z Lidy do Mińska Mazowieckiego, frankatura wielokrotna znaczka za 5 gr. | Fi.242 |
| 40 PLN | |
2258 |
1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33. | Fi.242, 258 Mi.272, 279 |
| 25 PLN | |
2259 |
1933 list polecony ze Lwowa do Rumunii. | Fi.248, 262 Mi.267, 283 |
| 70 PLN | |
2260 |
1933 firmowy list polecony z Krosna do Muszyny, frankatura wielokrotna znaczka za 20 gr., koperta ze względu na olbrzymi rozmiar złożona w połowie. | Fi.254 |
| 60 PLN | |
2261 |
1933 polecony list pobraniowy z Królewskiej Huty do Tych, na odwrocie stempel odbiorczy i adnotacja o odmowie przyjęcia listu. | Fi.254, 262 Mi.275, 283 |
| 120 PLN | |
2262 |
1933 wirnik okolicznościowy "X-LECIE L.O.P.P MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V-WARSZAWA", na liście z Warszawy do Lwowa. | Fi.256 |
| 30 PLN | |
2263 |
1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty. | Fi.257 Mi.278 |
| 10 PLN | |
2264 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
2265 |
1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 1 000 PLN | |
2266 |
1933 700-lecie Torunia, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 60 gr. w rozmiarze 60x76 mm; jest powiększony w stosunku do małej odbitki z pramatrycy dla lepszej wyrazistości, co było pomocne przy przedstawianiu komisji rozpatrującej projekty znaczków; po uwagach, poprawkach i retuszach rysunku powstawały próby tego znaczka; w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; tego typu materiał dokumentujący przygotowania do druku pojawia się w handlu sporadycznie, na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych i adnotacje, fotopinia. | Fi.258 E Mi.279 |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
2267 |
1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
2268 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. czysty na podlepce, ładny stan. | Fi.258G Mi.279 |
| 70 PLN | |
2269 |
| 280 PLN | |
2270 |
1933 zwycięzcy Challengu. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
2271 |
1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
2272 |
1933 S/S "KOŚCIUSZKO" znaczek na wycinku skasowany 16.VIII w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "KOŚCIUSZKO", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 020). | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
2273 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 500 PLN | |
2274 |
1933 FDC - Zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, pasek trzech znaczków z marginesem na prawidłowo ofrankowanym lotniczym liście poleconym wysłanym z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Poznania 15 IV - w dniu wejścia znaczków do obiegu; na odwrocie datowniki odbiorcze: Poznań 1 i Poznań 3 z tego samego dnia; dodatkowy stempelek urzędu odbiorczego "Nadeszła pocztą lotniczą"; jedna z dwóch znanych do tej pory kopert FDC z paskiem trzech znaczków; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.259 Mi.280 |
| 2 000 PLN | |
2275 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
2276 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 120 PLN | |
2277 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 440 PLN | |
2278 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura mieszana, list zagraniczny wysłany 17.XII z Warszawy do Madrytu, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.259, 263 Mi.280, 284 |
| 40 PLN | |
2279 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
2280 |
| 300 PLN | |
2281 |
1933 II Wszechpolska wystawa filatelistyczna w Toruniu, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 300 PLN | |
2282 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.260 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
2283 |
1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID, gwarancja Petriuk. | Fi.260D Mi.281 |
| 110 PLN | |
2284 |
| 130 PLN | |
2285 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
2286 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
2287 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
2288 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 100 PLN | |
2289 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |