Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
5169 |
1946 kartka z Wielkiej Brytanii 22.4.46 do Warszawy, stempel cenzury nr 3293. | |
| 40 PLN | |
5170 |
1946 list polecony z Włoch do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 3176. | |
| 40 PLN | |
5171 |
1946 list z Szwecji 29.6.46 do Warszawy, stempel cenzury nr 3254 z odbitymi brzegami stempla. | |
| 40 PLN | |
5172 |
| 65 PLN | |
5173 |
1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 29.V, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
5174 |
| 30 PLN | |
5175 |
| 30 PLN | |
5176 |
1946 lotniczy list polecony ze Skarżyska Kamiennej do Stanów Zjednoczonych, list wysłano w przedwojennej kopercie lotniczej, opłatę pobrano gotówką - adnotacja ołówkiem "Taxe percue / 51 zł", przedwojenna erka, stempel cenzury wojskowej nr 1636 i odbiorczy na odwrocie, bardzo ciekawy i rzadki walor, gwarancja i fotoatest Walocha. | |
| 380 PLN | |
5177 |
1946 list z Londynu opłacony frankaturą mechaniczną Polskiego czerwonego Krzyża w Londynie do Białej podlaskiej, stempel urzędu cenzury nr 3267. | |
| 100 PLN | |
5178 |
1947 lotniczy list polecony z Lublina do Anglii. | Fi.375, 395, 408b |
| 50 PLN | |
5179 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bieleckiego z USA. | Fi.377 |
| 15 PLN | |
5180 |
1947 list polecony z miejscowości Łokietek do Szwajcarii, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.377, 399, 405 |
| 90 PLN | |
5181 |
1947 kartka lotnicza z Sopotu do Rumunii. | Fi.377, 425B |
| 30 PLN | |
5182 |
1947 kartka z Jeleniej Góry do Niemiec. | Fi.380, 381, Cp95 |
| 15 PLN | |
5183 |
1947 duży ekspres polecony z Ziębic do Wałbrzycha, wszystkie znaczki z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.385, 408a Mi.419, 441a |
| 70 PLN | |
5184 |
1947 list lotniczy z Poznania do Ameryki. | Fi.396, 441 Mi.429, 476 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
5185 |
1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii. | Fi.397 Mi.430 |
| 10 PLN | |
5186 |
1947 ekspresowy list polecony z Rzeszowa do Warszawy opłacony między innymi znaczkami na przesyłki lotnicze. | Fi.397, 434A, 442a |
| 120 PLN | |
5187 |
1947 duży list polecony z Komitetu Żydowskiego w Ziębicach do Wałbrzycha, znaczki wydania "Będzin" z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.408b Mi.441b |
| 75 PLN | |
5188 |
1947 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Międzylesie nr 705znaczek wydania "Będzin" z prywatnym ząbkowaniem, gwarancja Krawczyk. | Fi.408b Mi.441b |
| 130 PLN | |
5189 |
1947 list polecony z poznania do Lublina, prawidłowa opłata i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.408b, 417 Mi.441b, 452 |
| 240 PLN | |
5190 |
| 20 PLN | |
5191 |
| 120 PLN | |
5192 |
| 40 PLN | |
5193 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem. | Fi.416 Mi.451 |
| 40 PLN | |
5194 |
| 120 PLN | |
5195 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, narożna parka z oznaczeniem walca na marginesie. | Fi.416 Mi.4514 |
| 25 PLN | |
5196 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata niezgodna z taryfą) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002). | Fi.417 Mi.452 |
| 400 PLN | |
5197 |
1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, kompletny arkusz z nadrukami na arkuszu drukowanego z III walca, katalogowane błędy; B1 na poz. 24 i B2 na poz. 59, na siedmiu znaczkach kasownik Kraków 1, arkusz w dobrym stanie złożony w połowie. | Fi.417 ark. B1, B2 Mi.452 |
| 800 PLN | |
5198 |
1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.418 Mi.454 |
| 30 PLN | |
5199 |
1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi. 25000,- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, po aukcji będzie możliwe zakupienie parki znaczków z tego czworobloku, nowy fotoatest Schmutz. | Fi.418c No Mi.454 |
| 70 000 PLN | |
5200 |
| 400 PLN | |
5201 |
| 900 PLN | |
5202 |
| 1 000 PLN | |
5203 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja. | Fi.418nz B2 Mi.454U |
| 400 PLN | |
5204 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
5205 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
5206 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
5207 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
5208 |
| 25 PLN | |