Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4889 |
1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-). | Fi.373 Mi.406 |
| 160 PLN | |
4890 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego. | Fi.373 Mi.406 |
| 20 PLN | |
4891 |
1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany we Wrocławiu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.373 Mi.406 |
| 70 PLN | |
4892 |
1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty za 3 zł. na pękniętym papierze i ze zmatowioną na dole gumą, bardzo wysoko wyceniany (Fi.12000.-) z niską ceną wywoławczą; stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Schmutz. | Fi.373 nz Mi.400 U |
| 3 000 PLN | |
4893 |
1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.374 Mi.407 |
| 120 PLN | |
4894 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte. | Fi.374 Mi.407 |
| 30 PLN | |
4895 |
| 25 PLN | |
4896 |
| 60 PLN | |
4897 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa | Fi.374 Mi.407 |
| 60 PLN | |
4898 |
1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe. | Fi.374 nz FFi Mi.407 U |
| 210 PLN SPRZEDANY | |
4899 |
1945 Westerplatte, parka fałszywych znaczków ciętych z nadużytej formy poz.9/10 - co odpowiada poz.90 i 100 oryginalnej formy; daje obraz jak to fałszerstwo powstawało i dlaczego jest tak trudne do rozróżnienia - drukowano na obciętych kawałkach oryginalnych arkuszy odpiłowanym prawym skrajem oryginalnej formy - wykorzystywano każdy skrawek oryginalnego papieru, z paska wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe. | Fi.374 nz FFi Mi.407 U |
| 50 PLN | |
4900 |
1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy, stempelek Falsum Schmutz. | Fi.374 nz FFi Mi.407 U |
| 40 PLN | |
4901 |
| 40 PLN | |
4902 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja Wiatrowski. | Fi.374MK Mi.407 |
| 50 PLN | |
4903 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, wyjątkowo rzadka próba o nieco cieńszym papierze z wyjątkowo starannym drukiem charakterystycznym dla próbnych odbitek przed rozpoczęciem druku znaczków definitywnych, gdzie następuje stopniowe zużycie formy, gwarancja Schmutz, fotoatest Wysocki. | Fi.374P2 Mi.407U (Proof) |
| 1 800 PLN | |
4904 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, fałszerstwo z nadużytej formy z pozycji 3, na odwrocie pieczątka FALSUM i opis Walocha. | Fi.374nz False Mi.407U False |
| 45 PLN | |
4905 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem. | Fi.375 Mi.408 |
| 25 PLN | |
4906 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.375 Mi.408 |
| 20 PLN | |
4907 |
1945 wydanie przedrukowe - 1 zł znaczek podstawowy z błędem na poz.68 "uszkodzone C i Z w POCZTA", list wysłany 4.3.1946 do Krakowa. | Fi.375 B, 377 Mi.408, 410 |
| 50 PLN | |
4908 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł./50 gr. z nadrukiem odwróconym (Fi.550.-) i dodatkowo błędem nadruku "dwie dziurki w prawej belce", gwarancja Schmutz. | Fi.375 No B Mi.408 |
| 600 PLN | |
4909 |
1945 wydanie przedrukowe na Goznaku, unikalna próbna odbitka nadruku za 1 zł. z pięknie wykształconym błędem występującym od początku druku na wydaniu definitywnym na poz.30 "uszkodzenie prawego kwadratu", ta odbitka to dowód prawdziwości tej tezy, gwarancja. | Fi.375 P B Mi.408 |
| 600 PLN | |
4910 |
1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami znaczków typ I i II. | Fi.375, 376a I-II Mi.408-9 |
| 35 PLN | |
4911 |
1945 wydanie przedrukowe, bardzo rzadki znaczek z silnym i wyraźnym abklaczem całego rysunku znaczka, rzadkie. | Fi.376a Mi.409b |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
4912 |
1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 180 PLN | |
4913 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.376a Mi.409b |
| 45 PLN | |
4914 |
1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Krakowa. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4915 |
1945 wydanie przedrukowe, miejscowy list polecony z Łodzi. | Fi.376a Mi.409b |
| 50 PLN | |
4916 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy III unieważniony stemplem prowizorycznym ""Agencja Poczt. - Telekom. / Słowikowo", gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.376a Mi.409b |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
4917 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z uszkodzonymi cyframi nowego nominału, gwarancja i opis. | Fi.376a MK5 Mi.409b |
| 120 PLN | |
4918 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w dół nadrukiem I Formy, gwarancja i opis. | Fi.376a MK5 Mi.409b |
| 120 PLN | |
4919 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z trzema błędami na poz.30 "belka uszkodzona po prawej", "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 1" i występującym w niewielkiej części nakładu "wyraźnie odbita duża spacja w nadruku pomiędzy 29 a 30 znaczkiem", gwarancja. | Fi.376a MK5 B Mi.409b |
| 600 PLN | |
4920 |
1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" znaczek skasowany na kopercie 2.9 w Warszawie, jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204). | Fi.376a Mi.409b |
| 80 PLN | |
4921 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4922 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
4923 |
1945 wydanie przedrukowe, kartka z Koszalina 19.12.45 do Krakowa. | Fi.376a Mi.409b |
| 20 PLN | |
4924 |
1945 wydanie przedrukowe, kartka firmowa z Wadowic do Krakowa. | Fi.376a Mi.409b |
| 20 PLN | |
4925 |
1945 wydanie przedrukowe, list firmowy z Limanowej 3.11.45 do Krakowa. | Fi.376a Mi.409b |
| 20 PLN | |
4926 |
1945 list polecony z Krakowa do Izraela, stempel cenzury wojskowej nr 1900. | Fi.376a, 378 |
| 60 PLN | |
4927 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. z błędem na poz.59 II formy znaczka podstawowego "T i A połączone", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.376a B Mi.409b |
| 60 PLN | |
4928 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z przesuniętym na skos nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z błędem na poz.50 ""oczko w prawej części belki", co ciekawe znaczek ten jest dużo szerszy i przesuniecie nadruku w poziomie nastąpiło wraz z przesunięciem perforacji pionowej w prawo o dwa ząbki, gwarancja i opis Walisch. | Fi.376a B Mi.409b |
| 200 PLN | |