Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30462 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, narożny czworoblok znaczka za 80 zł. | Fi.489 Mi.515 |
| 90 PLN | |
30463 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką. | Fi.489 Pw2 Mi.515 |
| 170 PLN | |
30464 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na małych podlepkach. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 75 PLN | |
30465 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 140 PLN | |
30466 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, serię. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 100 PLN | |
30467 |
1948 bojownicy o wolność i demokracje, seria. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
30468 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 120 PLN | |
30469 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, narożnikowa seria czysta z numerem arkusika, ładny stan. | Fi.489-91 Mi.515-17 |
| 180 PLN | |
30470 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację seria czysta w ładnym stanie (Fi.150.-). | Fi.489-91 Mi.515-17 |
| 100 PLN | |
30471 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowana seria (Fi.270.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.489-91 Mi.515-17 |
| 200 PLN | |
30472 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w parkach rozdzielonych przywieszką na kopercie z pierwszego dnia obiegu jako list lotniczy polecony do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.489-91 FDC Mi.515-7 |
| 600 PLN | |
30473 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, kompletna seria w trzech arkuszach bez numerów kontrolnych, arkusz znaczka za 80 zł posiada zagięty górny prawy narożnik, poza tym w doskonałym stanie, w arkuszu znaczka za 120 zł nie katalogowana usterka na poz. 1 z I sektora w postaci "dwie białe kropki na ramieniu Kościuszki" opisane w ateście, bardzo rzadkie - znane około 20 kompletów, fotoatest. | Fi.489-91ark. MK Mi.515-7 |
| 14 500 PLN | |
30474 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, luzak z serii. | Fi.490 Mi.516 |
| 40 PLN | |
30475 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 100 zł Kazimierz Pułaski, znaczek z przywieszką - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 27.6.1949 z urzędu Gdańsk 5 (Oliwa) do Londynu, kasownik przejściowy Warszawa na odwrocie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.850.-). | Fi.490 Pw4 Mi.516 Zf |
| 500 PLN | |
30476 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, luzak z serii. | Fi.491 Mi.517 |
| 40 PLN | |
30477 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 120 zł Tadeusz Kościuszko - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 24.2.1949 z Warszawy do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.450.-). | Fi.491 Mi.517 |
| 300 PLN | |
30478 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, znaczek za 120 zł. z błędem "biała kropka na grzebieniu hełmu" (to inny błąd niż B1), gwarancja. | Fi.491 B Mi.517 |
| 200 PLN | |
30479 |
1948 Kultura polska, czysta seria z bloku (Fi.160.-). | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 120 PLN | |
30480 |
1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku (Fi.200.-). | Fi.429-36 A Mi.A-H486 |
| 160 PLN | |
30481 |
| 480 PLN | |
30482 |
1948 m/s BATORY GDYNIA - AMERICA LINE, karta pocztowa skasowana grzecznościowo 9.3 w agencji pokładowej na naszym flagowym transatlantyku. | Fi.Cp99 |
| 40 PLN | |
30483 |
1948 Kultura Polska, blok w dobrym stanie. | Fi.bl.10 Mi.Bl.10 |
| 450 PLN | |
30484 |
1948 Kultura Polska, luksusowo kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok, gwarancja. | Fi.bl.10 |
| 1 200 PLN | |
30485 |
1948 Kultura polska, blok czysty w ładnym stanie (Fi.650.-). | Fi.bl.10 |
| 450 PLN | |
30486 |
1948 Kultura polska, blok czysty, poza naturalnym wtrąceniem w papierze pod znaczkiem za 2 zł. w wyjątkowo ładnym stanie i co rzadkie bez zagnieceń (Fi.650.-). | Fi.bl.10 |
| 400 PLN | |
30487 |
1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 700 PLN | |
30488 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 700 PLN | |
30489 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z poz.5 w sektorze, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.11 |
| 680 PLN SPRZEDANY | |
30490 |
1948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP. | Fi.bl.11 |
| 2 200 PLN | |
30491 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, doskonały stan zachowania. | Fi.bl.11MK Mi.Bl.11 |
| 3 400 PLN | |
30492 |
1948 widokówka-cegiełka za 20 zł "Dowód okazanej pomocy Sierotom" Akcja pomocy zimowej "SIEROTA PRAGNIE GWIAZDKI", wysłana 23.12 z Siedlec do Sopotu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.433A Mi.467B |
| 50 PLN | |
30493 |
1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
30494 |
1948 miejscowy list z Łodzi z opłatą pobraną w gotówce. | |
| 80 PLN | |
30495 |
1949 list z Warszawy do Szwajcarii. | Fi.395 IIex, 452 Mi.428, 499 |
| 25 PLN | |
30496 |
| 15 PLN | |
30497 |
1949 list polecony z Żabin 14.12.49 do Mławy z prowizoryczną erką, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.425B, 475 Mi.460A, 523 |
| 40 PLN | |
30498 |
1949 list z Sidziny do firmy filatelistycznej w Lesznie. | Fi.431B, 471, 495 Mi.465A, 51, 530 |
| 20 PLN | |
30499 |
1949 list polecony z Tomaszowa Mazowieckiego do Danii opłacony między innymi znaczkiem serii walka z gruźlicą z przywieszką. | Fi.432B, 436A, B, 488 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
30500 |
1949 list z Tarnowskich Gór 30.6.49 do Opola Lubelskiego. | Fi.433A, 471 Mi.467B, 519 |
| 10 PLN | |
30501 |
1949 ekspres polecony z Jeżowa 28.2.49 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.435A, 465 |
| 25 PLN | |