Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30302 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN | |
30303 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
30304 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
30305 |
| 25 PLN | |
30306 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
30307 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
30308 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
30309 |
1947 "3 ROCZNICA UWOLNIENIA MIASTA OD OKUPANTA" Rzeszów, znaczek na specjalnej karcie ostemplowany 2.VIII kasownikiem okolicznościowym w kolorze niebieskim; stempel stosowany wyłącznie tego dnia (Myślicki 47 029); temat - ARCHITEKTURA. | Fi.422B Mi.457A |
| 40 PLN | |
30310 |
1947 kartka nadana w agencji pocztowo telegraficznej w Czerniawie do Warszawy, stempel agencji. | Fi.422B |
| 160 PLN | |
30311 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
30312 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 10 PLN | |
30313 |
1947 miejscowy list polecony z Gdyni 9.8.47, prowizoryczna erka, słaba perforacja - stąd znaczki musiano wyciąć z arkusza. | Fi.423B Mi.458A |
| 40 PLN | |
30314 |
| 80 PLN | |
30315 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
30316 |
| 5 000 PLN | |
30317 |
1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, 20 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.11 z Łodzi do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.427B, 437 Mi.462A, 472 |
| 20 PLN | |
30318 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
30319 |
| 30 PLN | |
30320 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
30321 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
30322 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
30323 |
| 180 PLN | |
30324 |
| 240 PLN | |
30325 |
| 50 PLN | |
30326 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 8.I.1949 z Krakowa do Chęcin. | Fi.431A Mi.465B |
| 12 PLN | |
30327 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum. | Fi.431B Mi.465A |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
30328 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.I z Pińczowa do Chęcin. | Fi.431B Mi.465A |
| 10 PLN | |
30329 |
| 250 PLN | |
30330 |
1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy. | Fi.432, 434B |
| 25 PLN | |
30331 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432B Mi.466A |
| 10 PLN | |
30332 |
| 20 PLN | |
30333 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.433A Mi.467B |
| 15 PLN | |
30334 |
| 45 PLN | |
30335 |
1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok bardzo rzadkich prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.IV - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 24.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie, w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie dane są dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby, z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest próbą, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelistyki na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane - ta próba nie jest jeszcze opisana; cena wywoławcza na trzy próby liczona nieco niżej, a jedynie tej obok oznaczenia walca nieco wyżej niż wycena katalogowa takich prób, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.434 P Mi.468 |
| 9 000 PLN | |
30336 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, bardzo rzadka parka prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarawofioletowym, drukowanych z walca N.2 W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próby P2 z innych walców (od I do VII) mają odcienie od fioletowopurpurowego poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego, na razie dane są dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby, z drugiego dwie, w tym drugą - tu oferowaną, tylko z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest próbą, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelistyki na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.436 P2 Mi.470B |
| 5 000 PLN | |
30337 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.436A Mi.470B |
| 10 PLN | |
30338 |
1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, 20 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 13.4 z Katowic do Warszawy; zwraca uwagę nietypowy datownik nadawczy; kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.436A Mi.470B |
| 27 PLN SPRZEDANY | |
30339 |
1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony białą kreską", gwarancja Schmutz. | Fi.436A B Mi.470A |
| 400 PLN | |
30340 |
1947 Świat pracy, seria stemplowana koksownikiem okolicznościowym. | Fi.437-40 Mi.472-5 |
| 15 PLN | |
30341 |
1947 Świat Pracy, seria w marginesowych paskach z pełnymi rzędami pustopól, na dolnych marginesach dodatkowo z numeracją arkusza. | Fi.437-40 Mi.472-5 |
| 1 400 PLN | |