Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24128 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
24129 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik wysłany z Bielska 22.3.20 do Czechosłowacji, nadruk typ 3, rzadki z obiegu pocztowego. | Fi.Cs4II |
| 280 PLN | |
24130 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", wewnątrz podlepki, brzeg z pełną nieuszkodzoną gumą. | Fi.Cs4III |
| 100 PLN | |
24131 |
| 360 PLN | |
24132 |
1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
24133 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-). | Fi.Cp31 |
| 50 PLN | |
24134 |
1920 kartka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN | |
24135 |
| 30 PLN | |
24136 |
1920 całostka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 35 PLN | |
24137 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f (Fi.60.-). | Fi.Cp33 |
| 50 PLN | |
24138 |
| 50 PLN | |
24139 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 1(1,25) mk; karta podwójna do korespondencji zagranicznej 1+1(1,25+1,25) mk; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp36-37 |
| 250 PLN | |
24140 |
1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN | |
24141 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | Fi.Ct5 |
| 30 PLN | |
24142 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 20 mk "Siewca", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 11.XI.22 z Krakowa do Łodzi, na odwrocie wyliczenia opłaty; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Ct11a |
| 120 PLN | |
24143 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-). | Fi.Cp38 |
| 40 PLN | |
24144 |
| 40 PLN | |
24145 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp40II |
| 35 PLN | |
24146 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.) | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
24147 |
1922 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
24148 |
1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
24149 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków. | Fi.Ct8 |
| 40 PLN | |
24150 |
1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura (P.Z.G.No 753/2-500000-25), wysłana 4.V.27 ze Lwowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.70.-). | Fi.Cp44IA |
| 40 PLN | |
24151 |
1928 całostka bez hasła propagandowego z sygnaturą VIII-1928. | Fi.Cp48 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
24152 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(XI-1931)1.000.000., wysłana 31.VIII.32 z Warszawy do Muszyny, na odwrocie znaczek opłaty sądowej za 50 gr unieważniony przez przekreśleniem; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.70.-). | Fi.Cp49IA |
| 50 PLN | |
24153 |
| 80 PLN | |
24154 |
1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania. | |
| 220 PLN | |
24155 |
1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania. | |
| 220 PLN | |
24156 |
| 100 PLN | |
24157 |
| 100 PLN | |
24158 |
| 100 PLN | |
24159 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 100 PLN | |
24160 |
| 20 PLN | |
24161 |
| 100 PLN | |
24162 |
| 100 PLN | |
24163 |
| 100 PLN | |
24164 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry. | Fi.Cp50IIc |
| 90 PLN | |
24165 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN | |
24166 |
| 100 PLN | |
24167 |
| 120 PLN | |