Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 88. Obce poczty na ziemiach polskich

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
8582

1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65 
100 PLN
8583

1893 list z Warszawy do Łodzi.


70 PLN
8584

1893 list wartościowy z Sambora do Lwowa.


Mi.50, 63
120 PLN
8585

1895 składany list urzędowy ze Lwowa do Krościenka, na odwrocie stempel odbiorczy.


20 PLN
8586

1896 list wartościowy z Niżankowic do hrabiego Jana Czarneckiego z Rawicza, dodatkowo list z ciekawą treścią załączony do gotówki, wyliczona taryfa 27 kr, piękny stan.


Mi.52, 58
500 PLN
8587

1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) ofrankowana znaczkiem za 2 1/2 Pf przesłana lokalnie 16 5; minimalnie słabszy stan zachowania, sygnowana B.Żwinklewicz.


Mi.E9 
120 PLN
8588

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


30 PLN
8589

1897 list wartościowy ze Lwowa do Niemiec, opłata gotówkowa, stempel Lwów Śródmieście.


100 PLN
8590

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17½ Kr niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB 
500 PLN
8591

1898 list wartościowy z Samboru do Lwowa.


Mi.52, 56
90 PLN
8592

1898 list urzędowy z Militsch (Milicza) do Freyhan (Cieszkowa).


15 PLN
8593

1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca.


15 PLN
8594

1900 list wartościowy z Sambora do Iwonicza, znaczek za 60 hal. wydania z 1899 roku z ząbkowaniem 12½ / 12½.


Mi.80
150 PLN
8595

1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek.


70 PLN
8596

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; odręcznie dopisano w trzech narożnikach znaczka wartość nominału 25 i obrysowano odciśnięte datowniki; dobry stan zachowania.


Mi.28 
150 PLN
8597

1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych.


Mi.78, 106A
150 PLN
8598

1902 austriacka całostka trójjęzyczna (niemiecki, polski i ukraiński) z Brodów do Niemiec.


30 PLN
8599

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


70 PLN
8600

1902 list ze Lwowa do Bukaczowic, stempel odbiorczy na froncie, koperta lekko uszkodzona jak na skanie.


50 PLN
8601

1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.2
150 PLN
8602

1903 widokówka (rodzajowa litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4.VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.43y 
120 PLN
8603

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy.


70 PLN
8604

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
8605

1903 adres przesyłkowy do paczki z Krakowa Zabierzów do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
8606

1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową wysłaną 15.VII z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy z 16.VII na odwrocie ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.47yII, 54y
120 PLN
8607

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P13
50 PLN
8608

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Petersburga.


50 PLN
8609

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Petersburga.


50 PLN
8610

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Warszawy.


30 PLN
8611

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci...", znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; obok odciśnięty datownik urzędu nadawczego i odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).


400 PLN
8612

1905 widokówka z Krakowa do Tarnobrzegu.


15 PLN
8613

1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.134
40 PLN
8614

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Halle - Breslau (Wrocław) nr 106.


80 PLN
8615

1907 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 10.8 z miejscowości Żychlin do Odessy, znak opłaty skasowany datownikiem ЖИХЛИНЪ ВАРШ. z wyróżnikiem **a, odciśniętym dodatkowo u dołu, obok jednowierszowy fioletowy stempelek ЖИХЛИНА, u góry jednowierszowy w ramce stempelek ВАРШАВСКОЙ ГУБЕРНIИ, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie datownik odbiorczy z 13 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
100 PLN
8616

1907 karta pocztowa w ambulansie pocztowym nr 25 na trasie Warszawa - Sosnowiec, stempel odbiorczy Wierki.


50 PLN
8617

1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech.


100 PLN
8618

1908 Załuż, austriacki znaczek za 10 hal. unieważniony polskim kasownikiem z Załuża.


Mi.110
15 PLN
8619

1909 pokwitowanie telegraficzne z napisami niemieckimi, polskimi i ukraińskimi, wystawione na telegram nadany 14.3 ze Lwowa do Berlina, znak opłaty unieważniony datownikiem urzędu Lwów 5; rzadki walor w słabszym stanie zachowania (formularz pionowo złożony i podgięty u góry).

Fi.Ct10b
Mi.TA48
100 PLN
8620

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P21 
40 PLN
8621

1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, ten sam datownik odciśnięty na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN