Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8502 |
1892 sądowy dowód doręczenia (Post-Zustellungsurkunde) odesłany 30/12 z miejscowości Święta Anna do sądu w Koźlu, okrągły datownik nadawczy SANCT-ANNABERG i odbiorczy COSEL z 31.12; dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
8503 |
1837 kompletny składany list z Brodów do czeskiej Opawy, stempel Brodów typ V. | |
| 100 PLN | |
8504 |
| 40 PLN | |
8505 |
1850 NISKO, austriacki znaczek za 3 kr I wydania z 1850 roku, skasowany polskim datownikiem z ozdobnikami w Nisku, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.3 |
| 100 PLN | |
8506 |
1850 KRAKAU, parka austriackich znaczków za 3 kr I wydania z 1850 roku, skasowana datownikiem w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.3 |
| 50 PLN | |
8507 |
1851 składany list z Beuthen (Bytom) do Tarnowa. | |
| 30 PLN | |
8508 |
| 300 PLN | |
8509 |
1853 KRAKAU, austriacki gazetowy znaczek skarbowy (Zeitungsstempelmarke) za 2 kr I wydania z 1853 roku, skasowany datownikiem w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Z1 |
| 150 PLN | |
8510 |
1854 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza. | |
| 30 PLN | |
8511 |
1855 obwoluta listu z Stargardu do Szczecina. | |
| 50 PLN | |
8512 |
1857 po, znaczek pruski I wydania za 3 Sgr na koszulce listu z miejscowości Wrocki do Grudziądza, skasowany bardzo rzadkim stemplem numerowym 1912 - Wrocki (Wrotzk), powyżej odciśnięty dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy WROTZK 19 5; wycena na liście ponad 2000 euro, niestety koszulka bardzo mocno obcięta. | Mi.4 |
| 800 PLN | |
8513 |
1857 parka znaczków unieważnionych stemplem numerowym "103". | Mi.6a |
| 120 PLN | |
8514 |
1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.15 |
| 50 PLN | |
8515 |
1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin). | Mi.10a |
| 300 PLN | |
8516 |
1859 list urzędowy z Śmigiel. | |
| 40 PLN | |
8517 |
1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza. | |
| 40 PLN | |
8518 |
| 50 PLN | |
8519 |
1860 KRAKAU B.H., austriacki znaczek za 5 kr III wydania z 1860 roku, skasowany datownikiem na dworcu kolejowym w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.20 |
| 20 PLN | |
8520 |
1860 (?) obwoluta składanego listu z Stargardu do Szczecina. | |
| 240 PLN | |
8521 |
| 150 PLN | |
8522 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
8523 |
| 50 PLN | |
8524 |
1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel). | |
| 30 PLN | |
8525 |
1863 DELATYN, austriacki znaczek za 5 kr V wydania z 1863 roku, skasowany polskim datownikiem w Delatynie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.32 |
| 120 PLN | |
8526 |
1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
8527 |
1864 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza. | |
| 30 PLN | |
8528 |
1865 recypis zwrotny z Krakowa. | Mi.27 |
| 120 PLN | |
8529 |
1866 list z Gdańska do Berlina opłacony znaczkami poczty pruskiej. | Mi.16, 17 |
| 50 PLN | |
8530 |
| 60 PLN | |
8531 |
1867 list ze Lwowa do Gdańska, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 50 PLN | |
8532 |
1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 30 PLN | |
8533 |
1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa. | |
| 40 PLN | |
8534 |
1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna. | |
| 40 PLN | |
8535 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
8536 |
1870 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
8537 |
1871 kompletny składany list ze Lwowa do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.37 |
| 120 PLN | |
8538 |
1871 TYMOWA, austriacki znaczek za 10 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Tymowej, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.38 |
| 80 PLN | |
8539 |
1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.4 |
| 1 600 PLN | |
8540 |
1872 POLANÓW, znaczek niemiecki za ½ Gr I wydania skasowany na wycinku efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) POLLNOW w Polanowie - wysoka wyceniana katalogowa (Feuser +600.-); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.14 |
| 600 PLN | |
8541 |
1874 TORUŃ, znaczek niemiecki za 1 Gr skasowany efektownym stemplem podkówkowym (Hufeisenstempel) THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.19 |
| 80 PLN | |