Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13173 |
| 600 PLN | |
13174 |
| 900 PLN | |
13175 |
| 1 000 PLN | |
13176 |
1947 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 20.6.1946 (Myślicki 47 008). | Fi.419 Mi.453 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
13177 |
1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja. | Fi.419 B Mi.453 |
| 40 PLN | |
13178 |
1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski. | Fi.419 B Mi.453 |
| 60 PLN | |
13179 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
13180 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11. | Fi.420-7B Mi.455-62A |
| 300 PLN | |
13181 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
13182 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.420A Mi.455B |
| 50 PLN | |
13183 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN | |
13184 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
13185 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
13186 |
| 25 PLN | |
13187 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
13188 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA. | Fi.420B |
| 15 PLN | |
13189 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.420B B Mi.455A |
| 100 PLN | |
13190 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
13191 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
13192 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.422A Mi.457B |
| 100 PLN | |
13193 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
13194 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.423A Mi.458B |
| 50 PLN | |
13195 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 10 PLN | |
13196 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - ząbkowane znaczki za 5 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.423B Mi.458A |
| 50 PLN | |
13197 |
1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą. | Fi.423B Mi.458A |
| 15 PLN | |
13198 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA wysłana jako list polecony do USA, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.423B |
| 25 PLN | |
13199 |
| 80 PLN | |
13200 |
1947 Kultura Polska, czworoblok. | Fi.424A Mi.459B |
| 25 PLN | |
13201 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Maria Curie-Skłodowska - nieząbkowany znaczek za 10 zł., z walca N.1 W.I drukowano jedynie w dniach 14-29.II.47 znaczki ząbkowane (patrz PZP str.365), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie dane są dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (Fi. po 2500.-); ostatnio zostało to opisane przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.38-42 i na tej podstawie zostanie pewno po wielu latach prawidłowo skatalogowane; w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku druku znaczka za 10 zł. z walca N.1 W.I - wszystkie znaczki przeząbkowano, a cięte - których istnienie odnotowano, nie pochodzą z zapasów poczty. | Fi.425 nz Mi.460 U |
| 4 500 PLN SPRZEDANY | |
13202 |
1947 Kultura polska I wydanie, Maria Skłodowska-Curie - znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego po jego rozprostowaniu na rysunku znaczka powstało kilka skośnych białych kresek; oryginalny obiegowy list polecony wysłany 12.4.1947 z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy; temat - SKŁODOWSKA, NOBEL, CHEMIA; gwarancja Walisch. | Fi.425A Mi.460B |
| 120 PLN | |
13203 |
| 60 PLN | |
13204 |
1947 Kultura polska I wydanie, Poezja - znaczek za 15 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.426A Mi.461B |
| 40 PLN | |
13205 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.426B Mi.461A |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
13206 |
1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, widoczne na skanie przebarwienia w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN | |
13207 |
1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN | |
13208 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, kompletny arkusz sprzedażny, w arkuszu komplet trzech katalogowanych błędów, drobne spękania perforacji, arkusz złożony w połowie. | Fi.428 B1-3 Mi.471 |
| 700 PLN | |
13209 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, 5+5 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 14.7 z Łodzi do Kielc, stempelek polecenia, nalepka i stempelek poczty lotniczej; kielecki datownik odbiorczy z 16.7 na froncie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.428, 397 Mi.471, 430 |
| 250 PLN | |
13210 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
13211 |
| 30 PLN | |
13212 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |