Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 88. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12933

1945 wydanie prowizoryczne, parka w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Przemyśla, znaczki z nadrukiem typ 2 i typ 1, gwarancja i opis.

Fi.376d t2+1
Mi.409b
1 000 PLN
12934

Fi.377
Mi.410
40 PLN
12935

Fi.377, 378
Mi.410, 411
40 PLN
12936

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
12937

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
12938

Fi.379B
Mi.412A
30 PLN
12939

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
12940

Fi.380
Mi.414
30 PLN
12941

Fi.380
Mi.414
40 PLN
12942

Fi.381
Mi.415
45 PLN
12943

1945 Warszawa oskarża, 3 + 6 + 10 zł - frankatura trójkolorowa, polecona lotnicza karta pocztowa pisana po hebrajsku, datowana 28/III 46, wysłana z miejscowości Mieroszów (Friedland in Niederschlesien) noszącej wówczas nazwę Frydlant do Nowego Jorku, znaczki skasowane poprzez kreślenie na krzyż ołówkiem kopiowym, zwraca uwagę prowizoryczna erka; okrągły stempelek cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3201; odbiorcze datowniki amerykańskie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.381, 383, 385
Mi.415, 417, 419
108 PLN
12944

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
40 PLN
12945

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
12946

1945 list polecony ze Skoczowa do Cieszyna, prowizoryczny kasownik, datownik i erka ze Skoczowa, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Berbeka.

Fi.383
135 PLN
12947

1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura pojedyncza, potwierdzenie odbioru paczki żywnościowej nadesłanej z Australii za pośrednictwem American (Jewish) Joint Distribution Committee, lotnicza karta pocztowa wysłana 15.III.46 z Krakowa do Paryża, okrągły stempel cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3129, stempelek LOTNICZA/ Par Avion; dobry stan zachowania (drobny ubytek na licu znaczka); judaica.

Fi.384
Mi.418
60 PLN
12948

Fi.385 P1, 385 P1 FFi
Mi.419
3 200 PLN
12949

Fi.385, 377
Mi.419, 410
100 PLN
12950

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
12951

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok.

Fi.386
Mi.413
70 PLN
12952

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
40 PLN
12953

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
50 PLN
12954

Fi.386
Mi.413
60 PLN
12955

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, koperta z Cieszyna adresowana do Czechosłowacji.

Fi.387
Mi.420
150 PLN
12956

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł.

Fi.387
Mi.420
30 PLN
12957

1945 kartka z Siepraw 11.8.45 do Świątnik Górnych, hasło propagandowe 5, stempel cenzury wojskowej 1957.

Fi.Cp92
80 PLN
12958

1945 kartka z Warszawy do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 2178.

Fi.Cp92
80 PLN
12959

1945 kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1050.

Fi.Cp92
60 PLN
12960

1945 kartka z Katowic do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1968.

Fi.Cp92
80 PLN
12961

1945 list urzędowy z Rzeszowa 17.2.45 do Tarnobrzega, stempel cenzury wojskowej 178, gwarancja.

60 PLN
12962

1945 kartka z poczty polowej 52156 do Krakowa zwolniona z opłaty pocztowej, stempel cenzury wojskowej nr 1096.

60 PLN
12963

1945 kartka wysłana z poczty polowej 382461 do Głubczyc, przesyłka zwolniona z opłaty ze stemplem "Wojskowe bezpłatne" i stemplem cenzury wojskowej nr 980, widokówka z kolejka na Gubałówkę.

80 PLN
12964

1945 kartka z poczty polowej 83825 do poczty polowej nr 28279 zwolniona z opłaty pocztowej, stempel cenzury wojskowej nr 952.

80 PLN
12965

1945 miniaturowy miejscowy list z Warszawy 29.3.45, prowizoryczny kasownik up Warszawa 23, opłata gotówkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 229.

72 PLN
12966

1945 poświadczenie zwrotne z Tarnowa ze stemplem biura podawczego Tymczasowego Zarządu Pocztowego w Województwie Krakowskim, stempel cenzury wojskowej nr 1670.

60 PLN
12967

1945 list ze Stanów Zjednoczonych do Czerniejewa, stempel cenzury wojskowej nr 1350.

35 PLN
12968

1945 zwrotne poświadczenie odbioru listu z Lublina do Puław, stempel prowizoryczny Puławy i cenzury wojskowej nr 1597.

40 PLN
12969

1945 polecony list urzędowy z Tarnowa do Warszawy, opłata kredytowana (stempel), poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 559.

50 PLN
12970

1945 list z poczty polowej 83681L do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 952.

60 PLN
12971

1945 list wysłany radzieckiej poczty polowej do Jabłoni, stempel cenzury wojskowej nr 39.

60 PLN
12972

1945 list służbowy pocztowy z Krakowa do Kobylanki, jako wewnątrz pocztowa korespondencja bez opłaty pocztowej, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1833.

60 PLN