Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
7392 |
1931 kartka z Łobieżnicy do Niemiec, sygnatura I-1931 i hasło propagandowe F. | Fi.Cp48I |
| 10 PLN | |
7393 |
1931 kartka z Rzeczkowa 28.7.31 do Torunia, sygnatura V-1931, hasło propagandowe F. | Fi.Cp48I |
| 10 PLN | |
7394 |
1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50 E |
| 500 PLN | |
7395 |
1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji. | Fi.Cp50II |
| 80 PLN | |
7396 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
7397 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
7398 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
7399 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
7400 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
7401 |
1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina. | Fi.Cp50IIc |
| 50 PLN | |
7402 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 50 PLN | |
7403 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 50 PLN | |
7404 |
1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina. | Fi.Cp50Ia |
| 40 PLN | |
7405 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126). | Fi.Cp50Ia |
| 40 PLN | |
7406 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
7407 |
1931 kartki ilustrowane ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, komplet całostek z ilustracjami nr 1-27 i 29-32 z nakładu VIII-1931, całostka z ilustracją nr 28 z nakładu VIII-1931 z lekkimi plamkami, pozostałe kartki w dobrym stanie. | Fi.Cp50Ia, Ib |
| 2 000 PLN | |
7408 |
1932 kartka z Gniezna do Berlina, sygnatura I-1932, hasło propagandowe F. | Fi.Cp48I |
| 10 PLN | |
7409 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932. | Fi.Cp53 |
| 30 PLN | |
7410 |
1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932. | Fi.Cp53 |
| 30 PLN | |
7411 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-). | Fi.Cp53 |
| 50 PLN | |
7412 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp 54 |
| 40 PLN | |
7413 |
1932 karta w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
7414 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
7415 |
1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, przeceniona; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona". | |
| 80 PLN | |
7416 |
1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" (Myślicki 34 126). | Fi.Cp58IIa |
| 40 PLN | |
7417 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-). | Fi.Cp60 |
| 120 PLN | |
7418 |
1934 kartka z Torunia z sygnaturą XII-1934 i hasłem propagandowym K. | Fi.Cp65A |
| 40 PLN | |
7419 |
1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem. | Fi.Cp66 |
| 40 PLN | |
7420 |
1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934. | Fi.Cp67 |
| 35 PLN | |
7421 |
1935 kartka (na odpowiedź) z Grodna 1.7.35 do Warszawy. | Fi.Cp65B |
| 50 PLN | |
7422 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp68 |
| 15 PLN | |
7423 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 7.VI.37 z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 116). | Fi.Cp68 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
7424 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry Dolina Strążyska, wysłana 28.XII.37 z Zakopanego do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
7425 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 28 - Łowickie Panna młoda w czepcu, wysłana 7.VI.37 z Dąbrowy Górniczej do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
7426 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza"; na odwrocie punktowe przebarwienia. | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
7427 |
1935 całostka z ilustracją nr 15, plamka nad sygnaturą. | Fi.Cp68 |
| 40 PLN | |
7428 |
1937 całostka z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym O. | Fi.Cp74 |
| 60 PLN | |
7429 |
1937 wydanie obiegowe, całostka z opłaconą odpowiedzią z hasłem propagandowym O i sygnaturą I-1937, niewielkie złamanie narożnika. | Fi.Cp74 |
| 50 PLN | |
7430 |
1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.40.-). | Fi.Cp74B |
| 25 PLN | |
7431 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |