Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4168 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego na poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.357 B Mi.390X |
| 150 PLN | |
4169 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone 4", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.357 B4 Mi.390X |
| 25 PLN | |
4170 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.9/59 "drugie a uszkodzone u góry", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 70 PLN | |
4171 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 9 z błędem "uszkodzone a", podlepka, gwarancja i opis Walocha. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 25 PLN | |
4172 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z trzema błędami na jednym znaczku: nominałem na dole znaczka nasuniętym z poz.6/56, błędem na poz.46 "przerwa w brzuszku cyfry 9" i abklatschem nadruku z tej pozycji, gwarancja i opis każdego fragmentu nadruku Schmutz. | Fi.357 MK3 B Mi.390X |
| 1 500 PLN | |
4173 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1" i "uszkodzone o", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha. | Fi.357B3 Mi.390X |
| 25 PLN | |
4174 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 28 "uszkodzona cyfra 4", abklacz. | Fi.357 B4 Mi.390X |
| 70 PLN | |
4175 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z druku z III walca z nadrukiem z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha. | Fi.357B5 Mi.390X |
| 50 PLN | |
4176 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 9 "drugie a uszkodzone", abklacz, gwarancja Petriuk. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 80 PLN | |
4177 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.357 B11 Mi.390X |
| 50 PLN | |
4178 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 90 z nadrukiem nominału na dole znaczka i abklaczem, gwarancja Wiatrowski. | Fi.357t Mi.390X |
| 200 PLN | |
4179 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka. | Fi.357t B11 Mi.390X |
| 150 PLN | |
4180 |
1945 list z Sandomierza 8.5.45 do Poznania, stempel prowizoryczny Sandomierza, stempel cenzury wojskowej nr 1747 na odwrocie. | Fi.358 Mi.391 |
| 160 PLN | |
4181 |
1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papieru. | Fi.358 Mi.391 |
| 15 PLN | |
4182 |
1945 list z Poznania do Kobylanki, stempel cenzury wojskowej nr 1618. | Fi.358 Mi.391 |
| 40 PLN | |
4183 |
1945 miejscowa kartka pocztowa z Piotrkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1100. | Fi.358 Mi.391 |
| 90 PLN | |
4184 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.358 Mi.391 |
| 30 PLN | |
4185 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z przesuniętą perforacją. | Fi.358 Mi.391 |
| 60 PLN | |
4186 |
1945 list z Łukowa 30.5. do Lublina, prowizoryczny kasownik Łukowa z ręcznie wpisaną datą, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1881. | Fi.358 Mi.391 |
| 120 PLN | |
4187 |
1945 list z Warszawy do Międzynarodowego Czerwonego Półksiężyca w Genewie, niemy datownik, zalepka cenzorska i stempel cenzury wojskowej nr 1402 na odwrocie. | Fi.358 Mi.391 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
4188 |
1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 11.VII z Końskich do Zakrzowa, stempelek cenzury wojskowej 1032; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.358 Mi.391 |
| 40 PLN | |
4189 |
1945 list z Szombierek 20.5.45 do Rudy Śląskiej, znaczek unieważniony odręcznym napisem "Szombierki / 20.V.45 r.", stempel cenzury wojskowej nr 1990. | Fi.358 |
| 100 PLN | |
4190 |
1945 list z Kochłowic do Katowic, prowizoryczny niemy kasownik z ręcznie wpisaną nazwą urzędu nadania "Kochłowice", koperta przycięta z lewej strony. | Fi.358 |
| 120 PLN | |
4191 |
1945 list polecony z Chebzia do Lipicy, rzadki prowizoryczny stempel "Urząd pocztowo - telegr. / CHEBZIE" i osobno datownik, prowizoryczna erka. | Fi.358 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
4192 |
1945 miejscowa kartka polecona z Warszawy nie wypisana na odwrocie, znaczki unieważniono pierwszym powojennym stemplem okolicznościowym Święta Ludowego. | Fi.358, 364, 365, Cp92 |
| 50 PLN | |
4193 |
1945 wydanie łódzkie, seria z odmianami papierów (biały i szary), oraz odmianami ząbkowań. | Fi.358-60 Mi.391-2, 404 |
| 100 PLN | |
4194 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją pozioma już na sąsiedni znaczek, gwarancja. | Fi.358MK Mi.391 |
| 45 PLN | |
4195 |
1945 wydanie łódzkie, czworoblok znaczków ciętych. | Fi.358nz Mi.391U |
| 250 PLN | |
4196 |
1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków ciętych, gwarancja Schmutz. | Fi.358nz Mi.391U |
| 160 PLN | |
4197 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie. | Fi.358s Mi.391 |
| 80 PLN | |
4198 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z podwójny ząbkowanie poziomym na dolnym marginesie. | Fi.358t Mi.391 |
| 70 PLN | |
4199 |
1945 wydanie łódzkie, unikalny czworoblok znaczków za 1 zł., odmiana na białym papierze ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, górne znaczki bez napisu POCZTA POLSKA - z arkusza mogło powstać tylko 10 podobnych egzemplarzy, a dolne z napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis MK Schmutz. | Fi.358y Mi.391 |
| 1 600 PLN | |
4200 |
1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papierów. | Fi.359 Mi.404 |
| 25 PLN | |
4201 |
1945 wydanie łódzkie, czworoblok z przesuniętą perforacją. | Fi.359 Mi.404 |
| 110 PLN | |
4202 |
1945 list z Góry Kalwarii do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 649. | Fi.359 Mi.404 |
| 60 PLN | |
4203 |
1945 lotniczy list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 2070 i stempel kontroli dewizowej, wielokrotna frankatura znaczka za 3 zł. | Fi.359 |
| 80 PLN | |
4204 |
1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, próba znaczka za 3 zł. w kolorze zielonym (Fi.3000.-), niekatalogowana odmiana o groszkowym (jasnym) odcieniu, na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, zachowana w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.359 P4a Mi.404 |
| 3 000 PLN | |
4205 |
1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, parka ciętych prób znaczka za 3 zł. w rzadkim kolorze fioletowym (Fi.6000.-) na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.359 P9 Mi.404 |
| 6 000 PLN | |
4206 |
1945 list polecony z Katowic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 743. | Fi.359, 375 |
| 60 PLN | |
4207 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL9. | Fi.359a Mi.404C |
| 50 PLN | |