Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4609 |
1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii. | Fi.397 Mi.430 |
| 10 PLN | |
4610 |
1947 polecony list lotniczy z Kańczugi do Ameryki, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.399 Mi.432 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
4611 |
| 20 PLN | |
4612 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
4613 |
| 40 PLN | |
4614 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.416 Mi.451 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
4615 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem. | Fi.416 Mi.451 |
| 40 PLN | |
4616 |
1947 Sejm Ustawodawczy, frankatura wielokrotna - czworoblok na liście poleconym (nieznacznie przefrankowanym - 12 zamiast 10 zł), wysłanym 22.2 z Szydłowca do Radomia, kasownik odbiorczy na odwrocie; wartość katalogowa samych tylko znaczków kasowanych Fi.320,- zł; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.416 Mi.451 |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
4617 |
| 120 PLN | |
4618 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, narożna parka z oznaczeniem walca na marginesie. | Fi.416 Mi.4514 |
| 25 PLN | |
4619 |
1947 rocznik znaczków czystych (Fi.378.-). | Fi.416-43 Mi.451-78 |
| 230 PLN | |
4620 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata niezgodna z taryfą) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002). | Fi.417 Mi.452 |
| 400 PLN | |
4621 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z silnym abklaczem. | Fi.417 Mi.452 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
4622 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, wieloblok z silnym abklaczem. | Fi.417 Mi.452 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
4623 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
4624 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym "kropka przy A w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.417 B5 Mi.452 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
4625 |
1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.418 Mi.454 |
| 30 PLN | |
4626 |
1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi.25000.- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); cena wywoławcza nie jest więc wygórowana, tym bardziej, że to piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, po aukcji będzie możliwe zakupienie parki znaczków z tego czworobloku, nowy fotoatest Schmutz. | Fi.418c No Mi.454 |
| 65 000 PLN | |
4627 |
| 600 PLN | |
4628 |
| 900 PLN | |
4629 |
| 1 000 PLN | |
4630 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
4631 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11. | Fi.420-7B Mi.455-62A |
| 300 PLN | |
4632 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 10 PLN | |
4633 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN | |
4634 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
4635 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
4636 |
| 25 PLN | |
4637 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
4638 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
4639 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
4640 |
1947 kartka nadana w agencji pocztowo telegraficznej w Czerniawie do Warszawy, stempel agencji. | Fi.422B |
| 200 PLN | |
4641 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
4642 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 10 PLN | |
4643 |
1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą. | Fi.423B Mi.458A |
| 15 PLN | |
4644 |
| 80 PLN | |
4645 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.425B Mi.460A |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
4646 |
| 60 PLN | |
4647 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.426B Mi.461A |
| 10 PLN | |
4648 |
1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze czarnym na żółtawym średnim drzewnym papierze - wersja bez wtórnej odbitki maszynowej na odwrocie, drukowana z walca N.2.W.I. - oznaczenie znajduje się przed 91 znaczkiem; obszernie opisana przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.39, jedyny znany dotąd egzemplarz został zreprodukowany w tym samym artykule na str.40 (il.4), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.427 P1 Mi.470 |
| 6 000 PLN | |