Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
37908 |
1928 miejscowy list ze stemplem okolicznościowym Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.205, 206, 227 Mi.233, 234, 246 |
| 30 PLN | |
37909 |
1928 list polecony z Ostrowa 5.8.26 do Poznania na przenicowanej kopercie listu urzędowego, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na rzecz Funduszu Bezrobotnych. | Fi.205, 210, 213 Mi.233, 238, 241 |
| 40 PLN | |
37910 |
1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18.VII (Myślicki 28 103). | Fi.208II, 209II Mi.236II, 237II |
| 30 PLN | |
37911 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Petrovice - Kraków nr 134. | Fi.209 |
| 50 PLN | |
37912 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Borysław - Lwów nr 375. | Fi.210 |
| 40 PLN | |
37913 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Petrovice (Czechosłowacja) - Warszawa nr 6, widokówka z Będzina. | Fi.210 |
| 50 PLN | |
37914 |
| 50 PLN | |
37915 |
| 30 PLN | |
37916 |
1928 firmowy list polecony z Krakowa 25.X.28 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.211, 215 |
| 35 PLN | |
37917 |
1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany kasownikiem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105). | Fi.213I Mi.241I |
| 30 PLN | |
37918 |
1928 bankowy list polecony z Krakowa do Wiednia. | Fi.214, 238 Mi.242, 257 |
| 20 PLN | |
37919 |
1928 pasek z bloku nr 1 na liście lotniczym poleconym z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 4.V.28 do Szwajcarii, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.224, 235, 236 Mi.232, 254, 255 |
| 600 PLN | |
37920 |
1928 firmowy list polecony z Częstochowy do Niemiec, stempel niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom. | Fi.234 Mi.253 |
| 90 PLN | |
37921 |
1928 list z Żuromina 23.V.28 do Warszawy. | Fi.234 |
| 15 PLN | |
37922 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.600.-), gwarancja. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 500 PLN | |
37923 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z 1 polskiego bloku na grzecznościowo poleconej karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie), znaczki skasowane 4.V datownikiem okolicznościowym "WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" o stopniu rzadkości C według Myślickiego; czerwony stempelek polecenia; walor o ładnej prezencji w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 011). | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 600 PLN | |
37924 |
| 450 PLN | |
37925 |
| 380 PLN | |
37926 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria czystych znaczków z bloku. | Fi.235-36 Mi.254-55 |
| 400 PLN | |
37927 |
| 120 PLN | |
37928 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c jest nieprecyzyjnie katalogowaną gumowaną odmianą próby P11; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz. | Fi.238 (P11) Mi.257 |
| 6 000 PLN | |
37929 |
1928 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, znaczek w kolorze jasno niebieskostalowym, gwarancja i opis. | Fi.238a Mi.257 |
| 65 PLN | |
37930 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.238a Mi.257 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
37931 |
| 2 400 PLN | |
37932 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski - znaczek w kolorze czarnoniebieskostalowym, frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1929 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa Gebethner i Wolff; temat - PTAKI. | Fi.238b Mi.257 |
| 20 PLN | |
37933 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze niebieskozielonym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.238c Mi.257 |
| 50 PLN | |
37934 |
1928 prezydent Mościcki, znaczek wydania obiegowego. | Fi.239 Mi.258 |
| 140 PLN | |
37935 |
1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok. | Fi.239 Mi.258 |
| 800 PLN | |
37936 |
1928 Henryk Sienkiewicz, szaroniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 5.X.1929 z miejscowości Wojciechów k.Kamieńska do Wierzbnika; kasownik odbiorczy na odwrocie z 6.X; dobry stan zachowania. | Fi.240a Mi.259 |
| 50 PLN | |
37937 |
1928 Henryk Sienkiewicz, narożny czworoblok znaczka w kolorze niebieskim, gwarancja i opis. | Fi.240a Mi.259 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
37938 |
1928 Henryk Sienkiewicz, narożny czworoblok znaczka w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i opis. | Fi.240b Mi.259 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
37939 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. o największym formacie 19x22,5 mm, w najrzadszym kolorze ultramarynowym i z liczbami rozrachunkowymi na lewym marginesie, obramowanie liczb rozrachunkowych złożone z 4 długich i 11 krótkich kresek 14x22 mm, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.240d Mi.259 |
| 915 PLN SPRZEDANY | |
37940 |
1928 list na kopercie żałobnej wysłany jako druk z Poznania do Lwowa. | Fi.242 |
| 15 PLN | |
37941 |
1928 wydanie obiegowe - godło państwa, 5+10 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 12.III.30 z Łodzi do Wierzbnika, kasownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania. | Fi.242, 243 Mi.261, 262 |
| 30 PLN | |
37942 |
1928 wydanie obiegowe - godło państwa, seria w czworoblokach. | Fi.242-4 Mi.261-3 |
| 50 PLN | |
37943 |
1928 wydanie obiegowe, fałszerstwo wiedeńskie znaczka za 25 gr. na szkodę poczty. | Fi.244F2 Mi.263FFä |
| 80 PLN | |
37944 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, fałszerstwo nieząbkowanej próby pierwszego polskiego bloku na szkodę zbieraczy, walor drukowany w innej technice niż oryginał; najczęściej spotykany spotykane jako niewykończony blok w słabym stanie; tu niespotykanie piękny stan zachowania. | Fi.bl.1 FFi |
| 800 PLN | |
37945 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z trzema podlepkami na górnym marginesie, gwarancja. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 600 PLN | |
37946 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok w ładnym stanie. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 1 300 PLN | |
37947 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z unikalnym podwójnym ząbkowaniem "suche ząbkowanie", unikalne i nie katalogowane, fotoatest. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 5 000 PLN | |