Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
37748 |
1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok rozdzielony pustopolami, górne znaczki i pustopole podlepki, dolne pustopole i znaczki bez. | Fi.165 Mi.183 |
| 50 PLN | |
37749 |
1923 150-lecie utworzenia KEN, znaczek za 3000 mk. z błedem "KONAPSKI", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.165 B1 Mi.183 I |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
37750 |
1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok prób, gwarancja Łaszkiewicz. Lewy dolny znaczek lekko zagięty. | Fi.165P Mi.183 |
| 500 PLN | |
37751 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem nadruku. | Fi.167 Mi.185 |
| 40 PLN | |
37752 |
1923 wydanie przedrukowe, seria z odmianami I i II. | Fi.167-71 I-II Mi.185-90 |
| 150 PLN | |
37753 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 10000/25 mk. typu II - z tłem równym rysunkowi, z odwróconym nadrukiem nowej wartości, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.167II No Mi.185 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
37754 |
1923 wydanie przedrukowe, dwa znaczki z nadrukami cienkim i czystym oraz grubym lekko zniekształconym, wynikającym zapewne ze zużycia formy przedrukowej. | Fi.168 Mi.189 |
| 40 PLN | |
37755 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk, podlepki góra-dół. | Fi.168 Mi.189 |
| 50 PLN | |
37756 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem, górne znaczki podlepka, gwarancja Mikulski. | Fi.168 Mi.189 |
| 120 PLN | |
37757 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, pochodzący z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie po prawej charakterystyczne ślady paseczków służących do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Rachmanow. | Fi.168 No Mi.189 |
| 600 PLN | |
37758 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, uszkodzona perforacja, gwarancja. | Fi.168No Mi.189K |
| 40 PLN | |
37759 |
1923 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym nadrukiem, gwarancja. | Fi.169 Mi.186 |
| 95 PLN | |
37760 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 25000/20 mk., z przesuniętym w prawo nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.169I Mi.186 |
| 20 PLN | |
37761 |
| 200 PLN | |
37762 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja. | Fi.169II Mi.187 |
| 45 PLN | |
37763 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym nadrukiem. | Fi.169II Mi.187 |
| 40 PLN | |
37764 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, guma w słabszym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.169IINo Mi.187K |
| 300 PLN | |
37765 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 25000/20 mk. z nadrukiem odwróconym pochodzący z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie po prawej charakterystyczne ślady paseczków służących do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.169INo Mi.187 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
37766 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem. | Fi.170I Mi.188 |
| 60 PLN | |
37767 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 100.000/5 mk., z przesuniętym w lewo nadrukiem, dodatkowo z uszkodzonym M, gwarancja Krawczyk. | Fi.171 Mi.190 |
| 40 PLN | |
37768 |
1923 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 100.000/5 mk. z odwróconym nadrukiem nowej wartości, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.171 No Mi.190 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
37769 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, nierównomiernie nałożona guma, gwarancja Rachmanow. | Fi.171No Mi.190K |
| 350 PLN | |
37770 |
1923 list z Dukszt 13.4.23 do Ameryki, nadawca nie uiścił opłaty i na liście umieszczono stempel porta. | |
| 40 PLN | |
37771 |
1924 wydanie dla Górnego Śląska, list z Paruszowic 20.2.24 do Grunhein, dwa znaczki uszkodzone przed naklejeniem na kopertę, gwarancja. | Fi.159 |
| 180 PLN | |
37772 |
1924 list z Radomia 18.III.24 do Kobrynia, mieszana frankatura różnych wydań. | Fi.166, 169, 173, 17 Mi.183, 187, 192, 19 |
| 80 PLN | |
37773 |
1924 list polecony z Krakowa 7.4.24 do Wiednia, znaczek za 100.000 mk z usterka w postaci kropki pod literą P w Poczta. | Fi.166, 173, 175, 176 |
| 150 PLN | |
37774 |
1924 Kresy, kartka z Krzemieńca 14.2.24 do Krakowa. | Fi.166, 176 Mi.184, 195 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
37775 |
1924 list polecony z Łucka 25.3.24 do Berlina, wysoka prawidłowa frankatura inflacyjna w wysokości 1.160.000 mk. opłacona 17 znaczkami różnych wydań, nalepka propagandowa Targów Wschodnich. | Fi.167, 168, 171, 174, 176-8 |
| 280 PLN | |
37776 |
1924 list polecony z Ministerstwa Skarbu w Warszawie 7.3.24 do Wiednia. | Fi.169II, 177, 179 |
| 120 PLN | |
37777 |
1924 list bankowy z Słonim nadany 17.4.24 do Warszawy, znaczek za 50.000 z uszkodzonym nadrukiem z całkowicie nieczytelnym szczątkowy drukiem napisów "MK". | Fi.170, 171 |
| 200 PLN | |
37778 |
1924 list polecony z Łodzi 26.2.24 do Niemiec, prawidłowa opłata w wysokości 1.100.000,- mk. | Fi.171 Mi.190 |
| 60 PLN | |
37779 |
1924 Inflacja - list zagraniczny (opłata 600.000 marek) wysłany 19.I z Warszawy do Bazylei, ładna wielokrotna frankatura znaczka o najwyższym nominale wydania przedrukowego; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.171 Mi.190 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
37780 |
1924 kartka miejscowa z Krakowa 18.4.24. | Fi.171, 175 |
| 40 PLN | |
37781 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej - wydanie inflacyjne, seria czysta. | Fi.172-81 Mi.191-200 |
| 170 PLN SPRZEDANY | |
37782 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, arkuszowa próba znaczka kreślona czerwonym tuszem opisana w katalogu Fischera jako znaczki nieząbkowane, gwarancja Schmutz. | Fi.172nz Mi.191U |
| 140 PLN | |
37783 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, próba znaczka za 20000 mk., gwarancja Schmutz. | Fi.173 nz Mi.192 |
| 150 PLN | |
37784 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, arkuszowa próba znaczka kreślona czerwonym tuszem opisana w katalogu Fischera jako znaczki nieząbkowane, gwarancja Schmutz. | Fi.173nz Mi.192U |
| 140 PLN | |
37785 |
1924 list firmowy z Szydłowca do Warszawy. | Fi.175, 176 Mi.194, 195 |
| 50 PLN | |
37786 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, arkuszowa próba znaczka kreślona czerwonym tuszem opisana w katalogu Fischera jako znaczki nieząbkowane, gwarancja Schmutz. | Fi.175nz Mi.194U |
| 140 PLN | |
37787 |
1924 list polecony z Warszawy 19.2.24 do Wiednia. | Fi.178 Mi.197 |
| 120 PLN | |