Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
43737 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijki odbite równomiernie; czysta w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp110IAb |
| 200 PLN | |
43738 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego, odległość między kreską i cyframi nadruku 19 mm, wysokość kreski 8,5 mm; czysta w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp110IIb |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
43739 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
43740 |
1949 wydanie prowizoryczne, komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu z czarnym nadrukiem: karta Cp97 z nadrukiem typu 1, karta Cp98 z nadrukiem typu 13; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp113-14 |
| 200 PLN | |
43741 |
| 30 PLN | |
43742 |
1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3. | Fi.Cp117 |
| 25 PLN | |
43743 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją. | Fi.Cp117 |
| 25 PLN | |
43744 |
| 25 PLN | |
43745 |
| 25 PLN | |
43746 |
1949 wydanie prowizoryczne, komplet 4 całostek w różnych barwach ilustracji. | Fi.Cp117 a-d |
| 180 PLN | |
43747 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typu 6, rzadkie, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp118 |
| 700 PLN | |
43748 |
| 20 PLN | |
43749 |
1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 25 PLN | |
43750 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 15 PLN | |
43751 |
| 20 PLN | |
43752 |
| 30 PLN | |
43753 |
1949 wydanie prowizoryczne, zestaw siedmiu całostek z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 70 PLN | |
43754 |
1949 wydanie prowizoryczne, zestaw czterech całostek z hasłami propagandowymi 16a i 16b. | Fi.Cp119I |
| 50 PLN | |
43755 |
| 40 PLN | |
43756 |
1949 wydanie prowizoryczne, zestaw czterech całostek z nadrukiem typ 8, 9 i 11. | Fi.Cp120 |
| 60 PLN | |
43757 |
| 40 PLN | |
43758 |
1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 14 kart z nadrukiem typ 14 na kartkach z różnymi ilustracjami. | Fi.Cp121I |
| 280 PLN | |
43759 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją nr 15. | Fi.Cp121I |
| 30 PLN | |
43760 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121I |
| 120 PLN | |
43761 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Elizy Orzeszkowej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121I |
| 120 PLN | |
43762 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stanisława Wyspiańskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121I |
| 120 PLN | |
43763 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Gierymskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
43764 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Konopnickiej z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121II |
| 120 PLN | |
43765 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Cypriana Kamila Norwida z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121II |
| 250 PLN | |
43766 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); jak podaje podręcznik "Polskie Znaki Pocztowe": "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121III |
| 1 200 PLN | |
43767 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121III |
| 250 PLN | |
43768 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Henryka Sienkiewicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121III |
| 250 PLN | |
43769 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stanisława Staszica z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); karton gruby(0,21-0,22mm); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121III |
| 400 PLN | |
43770 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp121III |
| 250 PLN | |
43771 |
| 30 PLN | |
43772 |
| 40 PLN | |
43773 |
1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 10. | Fi.Cp122 |
| 100 PLN | |
43774 |
| 10 PLN | |
43775 |
| 150 PLN | |
43776 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta. | Fi.Cp126 |
| 15 PLN | |