Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
22335 |
1945 list z Nowego targu do Belgii, prowizoryczne kasowanie przez kreślenie, stempel cenzury wojskowej nr 2193. | Fi.377 Mi.410 |
| 40 PLN | |
22336 |
1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.I. | Fi.377 Mi.410 |
| 30 PLN | |
22337 |
1945 Zabytki Gdańska, narożny czworoblok znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.5.W.I. | Fi.377 Mi.410 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
22338 |
| 40 PLN | |
22339 |
1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.377-9 Mi.410-2 |
| 220 PLN | |
22340 |
1945 Zabytki Gdańska, szeroko cięta seria, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.377-79 nz Mi.410-12A U |
| 300 PLN | |
22341 |
| 60 PLN | |
22342 |
1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 2 zł., blok legitymacyjny N.2.W.I. | Fi.378 Mi.411 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
22343 |
1945 Zabytki Gdańska, narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny N.2.W.5. | Fi.379A Mi.412B |
| 30 PLN | |
22344 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę. | Fi.379B Mi.412A |
| 80 PLN | |
22345 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 4.XII z urzędu Warszawa 26 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, kasownik odbiorczy 21.XII na odwrocie; stempelek cenzora nr.1263; wczesna przesyłka lotnicza w ogólnie dobrym stanie zachowania. | Fi.379B Mi.412A |
| 100 PLN | |
22346 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny. | Fi.380 Mi.414 |
| 25 PLN | |
22347 |
1945 kartka z Oświęcimia 3.9.46 do Czechosłowacji, znaczek z numerem walca na marginesie, stempel cenzury wojskowej nr 3174. | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN | |
22348 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł + 3 zł + 6 zł - frankatura trójkolorowa wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; dobry stan zachowania. | Fi.380, 381, 383 Mi.414, 415, 417 |
| 50 PLN | |
22349 |
| 45 PLN | |
22350 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 35 PLN | |
22351 |
| 20 PLN | |
22352 |
1945 NIENOTOWANE ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Warszawa oskarża, 6 zł + 10 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony ofrankowany narożnikowymi znaczkami z ząbkowaniem prywatnym ZL11 wysłany 20.10.46 z urzędu Łódź 15 do Krosna, nadawca Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Łodzi Nr.1; dodatkowo cegiełka na odbudowę uzdrowisk dla pracowników poczty; prowizoryczny stempelek polecenia; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.383, 385 Mi.417, 419 |
| 400 PLN | |
22353 |
1945 Warszawa oskarża - kościół Św.Krzyża, narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny N.1.W.V. | Fi.385 Mi.419 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
22354 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
22355 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok. | Fi.386 Mi.413 |
| 70 PLN | |
22356 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet. | Fi.386 Mi.413 |
| 25 PLN | |
22357 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
22358 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
22359 |
| 60 PLN | |
22360 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 1,50+8,50 zł. z rzadkim błędem "kreska nad R w WARSZAWA" (Fi.100.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.386 B1 Mi.413 |
| 100 PLN | |
22361 |
| 80 PLN | |
22362 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
22363 |
1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków ciętych za 10 zł. (Fi.20000.-); znane są dwie parki poziome z dolnego narożnika - marginesowa i narożna, oraz kilka znaczków pojedynczych i parek pionowych ze środka arkusza, te też są rzadkie, gwarancja Krawczyk, fotoatest. | Fi.387 nz Mi.420 U |
| 12 000 PLN | |
22364 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Łodzi do Kielc z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 833. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
22365 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Radomska do Sieradza z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 1002. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
22366 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 259. | Fi.CfkVIII |
| 120 PLN | |
22368 |
1945 kartka z Siepraw 11.8.45 do Świątnik Górnych, hasło propagandowe 5, stempel cenzury wojskowej 1957. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
22369 |
1945 kartka z Warszawy do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 2178. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
22370 |
1945 kartka z Kielc 4.7.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 1790, hasło propagandowe nr 6. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
22371 |
1945 kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1050. | Fi.Cp92 |
| 60 PLN | |
22372 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 7a z obiegu pocztowego z Kruszwicy, prowizoryczny kasownik z Kruszwicy, stempel cenzury wojskowej nr 1514. | Fi.Cp92II |
| 70 PLN | |
22373 |
1945 "Opł. got. 1 zł poz. 1538" - list opłacony gotówką, wysłany 11.5 z Grudziądza do Gdańska, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.1753; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | |
| 250 PLN | |
22374 |
1945 telegram wysłany z Koła do Sompolna w dniu 18.VIII o godzinie 13:45, odebrany o godzinie 14:30, zwraca uwagę użycie prowizorycznego, niemieckiego, formularza; bardzo dobry stan zachowania. W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych z okazji ślubu i wesela, które odbywały się w dniu 30.VII, wyczerpał się zapas polskich blankietów i na poczcie sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny, była tzw. "mateczką wojenną", organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu. | |
| 80 PLN | |
22375 |
1945 PRZESYŁKA PRZEZ LINIĘ FRONTU tzw. "ÜBERROLLER" - listownik wysłany 6.1 z oflagu IVB w miejscowości Mühlberg/Elbe na Łużycach do Milanówka, pisany przez powstańca warszawskiego; stempelek cenzury obozowej i idealnie odciśnięty stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.877; przesyłka w trudnych dzisiaj do ustalenia okolicznościach przekroczyła linię frontu (tzw. Überroller); całość dla lepszej ekspozycji, została zmniejszona przez złożenie; niezwykle rzadko spotykany walor w słabym stanie zachowania, z eksponatu wystawowego J.Falkowskiego; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego. | |
| 800 PLN | |