Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 84. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
22295

Fi.376a
Mi.409b
350 PLN
22296

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z pogrubionym nadrukiem dużą ilością farby sugerującym druk podwójny.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
22297

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
180 PLN
22298

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
22299

1945 wycinek z listu z prowizorycznym stemplem Żor.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
22300

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
22301

1945 list firmowy bankowy z treścią z Tarnowa do Białegostoku z adnotacją o zwrocie (adresat nie figuruje).

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
22302

1945 miejscowy list z Poznania.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
22303

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Rzgowa, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
22304

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Gogolina, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
22305

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
22306

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z częściowym abklaczem nadruku.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
22307

1945 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w dół nadrukiem I Formy, gwarancja i opis.

Fi.376a
Mi.409b
200 PLN
22308

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
22309

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
22310

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Koszalina 19.12.45 do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
22311

1945 wydanie przedrukowe, kartka firmowa z Wadowic do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
22312

1945 wydanie przedrukowe, list firmowy z Limanowej 3.11.45 do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
22313

1945 wydanie przedrukowe, list z Legionowa 5.X.45 do Wąbrzeźna, uszkodzenia nadruku, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
22314

1945 wydanie przedrukowe, list z Łodzi 19.2.46 do poczty polowej w Modlinie, stempel cenzury nr 3138.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
22315

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z błędem nadruku III formą "uszkodzone 0", gwarancja Krawczyk.

Fi.376a B
Mi.409b
80 PLN
22316

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma) - frankatura wielokrotna, parka pionowa z poz.5/15 górny znaczek z błędem zarówno nadruku, występującym w niewielkiej części nakładu "wyszczerbiona dolna część belki po lewej stronie", jak i znaczka podstawowego "prawa górna nóżka K w POLSKA wyszczerbiona i uszkodzone A", list wysłany 19.IX z Warszawy do Djursholm w Szwecji, stempelek cenzury 1584; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376a FI T1
Mi.409b
600 PLN
22317

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem pierwszego typu z uszkodzeniem belki po prawej stronie, zabrudzenie na licu znaczka.

Fi.376aI
Mi.409b
25 PLN
22318

1945 wydanie przedrukowe, brzegowy znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Monkos.

Fi.376aMK
Mi.409b
80 PLN
22319

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z przesuniętym odwróconym nadrukiem F.II typ 2 poz.69/32, dobrze widoczna struktura nadruku belki, gwarancja Falkowski, z opisem Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
600 PLN
22320

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
450 PLN
22321

Fi.376aNo Typ 1
Mi.409bK
400 PLN
22322

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł / 25 gr brązowoczerwony (I forma z brzegowym uszkodzeniem nadruku) - frankatura pojedyncza, karta pocztowe wysłana 5.XI z Łodzi do Londynu, okupacyjny formularz, stempelek cenzury wojskowej 1014; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.376aT1
Mi.409b
60 PLN
22323

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł/ 25 gr brązowoczerwony (II forma, typ 2) - frankatura pojedyncza, list wysłany 15.11 z miejscowości Biedrusko (koło Poznania) do Włodawy, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym datownik z usuniętą nazwą miejscowości, stempelek cenzury wojskowej 2168, w adresie nadawcy podano Poczta Polowa 58010C, która przydzielona była do obsługi 67 Pułku Artylerii Ciężkiej R.N.D.

Fi.376aT2
Mi.409b
100 PLN
22324

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
22325

1945 wydanie przedrukowe, parka na wycinku z listu obiegowego z prowizorycznym kasownikiem Śmigiel, znaczki z bardzo ciemnym nadrukiem typ 1 i 2.

Fi.376a typ1+2
Mi.409b
30 PLN
22326

Fi.376b
Mi.409a
400 PLN
22327

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem formy I z poz. 88 na znaczku niestemplowanym (Fi. 7.500,- zł), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376bFI
Mi.409a
4 500 PLN
22328

Fi.376b FII T1
Mi.409a
7 500 PLN
22329

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
8 800 PLN
22330

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.5 (typ 2); na liście wysłanym 14.11 z Gdyni do Warszawy, kasownik nadawczy GDYNIA 1 / *a*; ta rzadka odmiana była dostępna na poczcie w Gdańsku i najprawdopodobniej tam nabyty znaczek użyto w Gdyni (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem i podpisem Danowski.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
3 600 PLN
22331

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1 z poz. 91-92, Fischer 3.400,- zł, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.376bT1
Mi.409a
2 500 PLN
22332

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w rzadkim kolorze różowym z obiegu pocztowego z Bydgoszczy, gwarancja i opis.

Fi.376c
Mi.409b
450 PLN
22333

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
22334

1945 wydanie prowizoryczne, parka w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Przemyśla, znaczki z nadrukiem typ 2 i typ 1, gwarancja i opis.

Fi.376d t2+1
Mi.409b
1 000 PLN