Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 82. Całostki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
7603

1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, całostka z ukośnym nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIx
700 PLN
7604

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23 wysłana 31.V z Ropczyc do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w ROPCZYCACH; słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
7605

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 21 z Rzeszowa do Wiednia.

Fi.Cp16Ix, 74B
50 PLN
7606

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp16xI
30 PLN
7607

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115.

Fi.Cp16xII
40 PLN
7608

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33 wysłana z Bielska 25.VII.19 do Berlina.

Fi.Cp16xII
80 PLN
7609

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 128, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp17II
240 PLN
7610

1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84.

Fi.Cp17IIA
90 PLN
7611

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18I
160 PLN
7612

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; dobry stan zachowania (prawy górny róg nadgięty); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Ix
80 PLN
7613

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
7614

1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp19Iy
100 PLN
7615

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
7616

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
7617

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
280 PLN
7618

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134.

Fi.Cp20
280 PLN
7619

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp20Ix
280 PLN
7620

1919 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp23
30 PLN
7621

1919 kartka z Poznania 3.2.20 do Berlina, usterki druku kartki w postaci przerwanego prawego ramienia T w KARTA i wyszczerbionego O w POCZTOWA.

Fi.Cp23
80 PLN
7622

1919 kartka z Poznania 6.2.20 do Niemiec, usterka druku kartki w postaci przerwanej litery R w ADRES.

Fi.Cp23
40 PLN
SPRZEDANY
7623

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, wysłana 3.9 z Ciechanowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp24aI
40 PLN
7624

1919 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy.

Fi.Cp25
15 PLN
7625

1919 kartka z opłaconą odpowiedzią, ciekawe złamanie grubej poziomej linii.

Fi.Cp26I
180 PLN
7626

1919 całostka w rzadkiej odmianie z długością napisu "KARTA POCZTOWA" 68,5 mm, całostka Cp23 posiada ten sam napis o długości ponad 75 mm.

Fi.Cp28
150 PLN
SPRZEDANY
7627

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie.

Fi.Cs3I
250 PLN
7628

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs3II
50 PLN
7629

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 5, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs3II
120 PLN
7630

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
7631

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
7632

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4III
240 PLN
7633

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
100 PLN
7634

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
50 PLN
7635

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4III
300 PLN
7636

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Ct4
200 PLN
7637

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp29
60 PLN
7638

1920 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty w znaku opłaty.

Fi.Cp29
50 PLN
7639

1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp30
20 PLN
7640

1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1.

Fi.Cp30b
40 PLN
7641

1920 kartka z Lwowa 19.II.20 do Warszawy.

Fi.Cp31
25 PLN
SPRZEDANY
7642

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach.

Fi.Cp31
60 PLN