Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9005 |
1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 13.5 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, czerwony datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 14 MAI. 1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 600 PLN | |
9006 |
1918 Żarki, znaczek czysty II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym, (Mi.500 euro), guma parowana już bez śladu podlepki, liczony jak podlepkowy, gwarancja Krawczyk. | Fi.4s Np |
| 300 PLN | |
9007 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) parka ciętych prób znaczka poczty miejskiej za 6 gr., bez tła (typ 2+3), gwarancja Schmutz. | Fi.5A P1 Mi.5C |
| 600 PLN | |
9008 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) cięta próba znaczka poczty miejskiej za 10 gr., bez tła (typ 2), gwarancja Gryżewski, Schmutz. | Fi.6A P1 Mi.6C |
| 400 PLN | |
9009 |
1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 27.3 z Warszawy, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze czarnofioletowym z datą 28.3; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.6b |
| 400 PLN | |
9010 |
| 120 PLN | |
9011 |
| 120 PLN | |
9012 |
| 120 PLN | |
9013 |
1918 Przedbórz, seria trzeciego wydania, znaczki kolejno; typ 1, typ 2, typ 2 i typ 3, różne gwarancje. | Fi.7-10B |
| 90 PLN | |
9014 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja. | Fi.7a |
| 80 PLN | |
9015 |
1918 Przedbórz, III wydanie, bardzo rzadki niekatalogowany w tej postaci ząbkowany znaczek za 6 gr. - typ 2, bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem, a dolnym marginesem, sygnowany RW w kółku, gwarancja i opis Łaszkiewicz. | Fi.9B Mi.9A Uu |
| 300 PLN | |
9016 |
1918 Przedbórz, III wydanie, próba (makulatura) dwustronna 10 gr./2 gr., pierwsza za 10 gr. - typ 2 na stronie niegumowanej na drugiej za 2 gr. - typ 2 na stronie gumowanej, poza lekkim ścienieniem na marginesie w ładnym stanie - bez podlepki ani jej śladu, gwarancja Schmutz. | Fi.10A/7A Mi.10B/7B |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
9017 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na karcie pocztowej wysłanej 23.7 z Pułtuska; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.13a |
| 60 PLN | |
9018 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na zawiadomieniu o nadejściu pieniędzy wysłanym 2.1 z Ostbank für Handel und Gewerbe, na odwrocie stempelek informacyjny "Schalter 14"; dobry stan zachowania. | Fi.13b |
| 150 PLN | |
9019 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście wysłanym 19.3 z Drezna, na odwrocie trzywierszowy stempelek cenzury "Prüfungsstelle des st. Gen.-Kdo XII A.K. .....beferungsstelle für Geschäftsbriefe: Prüfungsoffizier" z parafką; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.13b |
| 300 PLN | |
9020 |
1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Ryblewski. | Fi.15-18A Mi.15-18C |
| 40 PLN | |
9021 |
| 50 PLN | |
9022 |
1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na karcie pocztowej wysłanej 7.10 z Torunia do Warszawy, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.21b |
| 150 PLN | |
9023 |
| 80 PLN | |
9024 |
1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem. | |
| 50 PLN | |
9025 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja. | |
| 40 PLN | |
9026 |
1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi. | |
| 75 PLN | |
9027 |
1919 Chęciny, marginesowa seria czysta z pełną oryginalną gumą. | Fi.1-8 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
9028 |
| 320 PLN | |
9029 |
1919 Chęciny, czysty marginesowy znaczek za 4 hal. bez perforacji pionowej po lewej. | Fi.3 |
| 250 PLN | |
16021 |
1916 pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia. | |
| 100 PLN | |