Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8587 |
1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.1I |
| 850 PLN | |
8624 |
1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski. | Fi.1P4 |
| 8 500 PLN | |
8887 |
1915 Warszawa, miejscowy list urzędowy z parką znaczków poczty miejskiej na odwrocie. | Fi.2 |
| 60 PLN | |
8888 |
1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - druk prywatny znaczka za 10 gr. z fantazyjnym kolorem tła. | Fi.2 P FFi |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
8889 |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
8890 |
1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
8891 |
1915 Warszawa "Orzeł", kasowany znaczek za 10 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemnobrązowoczerwonym z zielonkawożółtym tłem, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2n Mi.2c |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
8892 |
1915 Warszawa, zestaw znaczków poczty miejskiej. | Fi.3, 6 |
| 30 PLN | |
8893 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 groszy/5 gr. typ II, w kolorze lilaczerwonym, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y", błąd ten spotykamy tylko w II typie nadruku, gwarancja Falkowski. | Fi.3IIba Mi.3IIaa |
| 60 PLN | |
8894 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, na wycinku z oryginalnego obiegu, obok znaczka niemiecka cenzura wojskowa, gwarancja Krawczyk. | Fi.3Iaa Mi.3baI |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
8895 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ I, sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, Krawczyk. | Fi.3Iaa Mi.3baI |
| 115 PLN SPRZEDANY | |
8896 |
1915 Warszawa, list firmowy z Częstochowy do warszawy, stempel cenzury wojskowej w Warszawie i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja Jungjohann. | Fi.4 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
8897 |
1915 Warszawa, znaczek z nadrukiem ręcznym typ 1, znaczek bez gumy, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.4I |
| 40 PLN | |
8898 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze czerwonym - typ I (Mi.65 euro), sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, Krawczyk. | Fi.4Iaa Mi.4ba |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
8899 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, połówka znaczka o klarownym nadruku na wycinku, gwarancja Falkowski. | Fi.4Iba Mi.4Iaa |
| 60 PLN | |
8900 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Schmutz. | Fi.4Iba Mi.4aa |
| 80 PLN | |
8901 |
1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr., nigdzie dotad niekatalogowany znaczek czysty bez perforacji pionowej na lewym brzegu, piękny stan zachowania, sygnowany B.T., gwarancja i opis Schmutz. | Fi.6 Mi.5 |
| 400 PLN | |
8902 |
1915 Warszawa, makulatura, czworobloki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej, z oznaczeniem pozycji w arkuszu, lekkie ślady podlepek pomiędzy znaczkami. | Fi.6-7 Mk |
| 80 PLN | |
8903 |
1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym drukowanym farbą anilinową (Mi.2x20 euro), obie odmiany koloru jasnoczerwona i czerwona z żółtym tłem, są gumowane i zachowały swoje odcienie, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.6a, b Mi.5b |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
8904 |
1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, znaczki cięte, wartość za 2/10 gr. z uszkodzoną prawa cyfrą 2. | Fi.7-8 nz |
| 60 PLN | |
8905 |
1915 Warszawa, nadużycie formy - kiedyś próba nadruku, znaczek przedrukowy z zielonkawym kolorem tła, na tej odmianie znaczków nie przedrukowywano, zwracają uwagę ciekawe uszkodzenia obu cyfr 2, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.8 Mi.7 |
| 60 PLN | |
8906 |
1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, makulatura znaczka za 2/10 gr. ze znacznie przesuniętym tłem, lewy znaczek ze skrajem zmatowioną gumą. | Fi.8 MK Mi.7 |
| 80 PLN | |
8907 |
1915 Warszawa, karta pocztowa wysłana 3.V z Przemyśla do Warszawy, efektowna pieczęć formacyjna z godłem "K.K. EISENBAHNSICHERUNGS-ABTEILUNG Nr.... in Przemyśl", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury przemyskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.10 |
| 150 PLN | |
8908 |
1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.12, doręczenie opłacone przez nadawcę, stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE (98x17 mm) w kolorze czerwonolila; znaczek poczty miejskiej unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem b; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2, 27II |
| 120 PLN | |
8909 |
1915 Warszawa, znaczki nie wprowadzone do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Krawczyk,. | Fi.I, II |
| 150 PLN | |
8910 |
1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.I-II P1 |
| 2 400 PLN | |
8911 |
1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1000.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.I-IIb |
| 800 PLN | |
8912 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze czarnym na niewprowadzonym do obiegu znaczku za 5 gr. - Herb Miasta w kolorze szarozielonym, bardzo rzadkie, obecnie opisywany jako grzecznościowy, ale kiedyś i dotąd w Niemczech, jako pełnoprawna próba (Mi.-.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Rembieliński, z opisem Krawczyk. | Mi.4 P/I |
| 600 PLN | |
8913 |
1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 90 PLN | |
8914 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.280.-), piękny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.1-2 |
| 216 PLN SPRZEDANY | |
8915 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro), piękny stan, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 320 PLN | |
8916 |
1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 72 PLN SPRZEDANY | |
8917 |
1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Falkowski. | Fi.1-2 |
| 260 PLN | |
8918 |
1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2III |
| 432 PLN SPRZEDANY | |
8919 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, nie mają podlepek, ale 10 f. lekki cień - gwarancja i opis a 20 f. ładnie parowaną gumę - gwarancja z (G) Schmutz. | Fi.1-2III |
| 260 PLN | |
8920 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonawym odcieniem i bez przerw w literach, zachowana w luksusowym stanie z oryginalna gumą, gwarancja Mikulski. | Fi.1-2Ia |
| 4 000 PLN | |
8921 |
1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein. | Fi.1III |
| 80 PLN | |
8922 |
1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.2 |
| 70 PLN | |
8923 |
1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym typu a, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.2Ia |
| 2 500 PLN | |
8924 |
1916 Częstochowa, karta wysłana 14.7 co rzadkie, za pośrednictwem poczty miejskiej (jasnofioletowy datownik i stempelek opłaty typu I za 5 fen.) z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie na Węgry; prawdopodobnie ze względu na niedokładny adres przesyłkę po bezskutecznych próbach doręczenia, zwrócono do nadawcy, odciskając stemple informacyjne; poczta niemiecka przekazała 13.I.1917 kartę Poczcie Miejskiej (fioletowy datownik), która przy pomocy urzędu meldunkowego podjęła próbę odszukania nadawcy zakończoną niepowodzeniem, a przesyłkę opatrzono stempelkiem ""Mit Hilfe des Meldeamtes nicht ermittelt"; cenzura poznańska; rzadki, choć bliski, kierunek wysyłki; dekoracyjny walor o rzadko spotykanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2a, 2b, 5 |
| 1 600 PLN | |