Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11693 |
1944 autor nieznany, czarna odbitka autorska projektu na papierze zielonkawym gładkim średnim, przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", wykorzystanego jako ilustracja na pocztówce świątecznej z 1944 roku, a po wyryciu daty 1945 na pocztówce noworocznej. | |
| 500 PLN | |
11694 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski. | |
| 80 PLN | |
11695 |
| 300 PLN | |
11696 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
11697 |
1944 "Ciemna plama na ogonie orła" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
11698 |
1944 zestaw 4 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 360 PLN | |
11699 |
| 250 PLN | |
11700 |
1944 dyplom Wojskowego Klubu Sportowego SKRA dla ppor.Jakubowskiego za zajęcie II miejsca w biegu na 100 m w meczu lekkoatletycznym klubów WKS "Skra" - WKS "Lwów" w dniu 16.VI z podpisami Zarządu klubu Skra, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; temat - SPORT. | |
| 2 000 PLN | |
11701 |
1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej). | |
| 200 PLN | |
11702 |
1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie. | |
| 120 PLN | |
11703 |
1944 kartka z grafiką obozową. | |
| 120 PLN | |
11704 |
1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich. | |
| 50 PLN | |
11705 |
1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski). | |
| 140 PLN | |
11706 |
1945 kartka z grafiką obozową, stempel okolicznościowy "Wystawa leśna". | Fi.23 |
| 100 PLN | |
11707 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.900.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 700 PLN | |
11708 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 120 PLN | |
11709 |
1945 "krwawa niedziela", gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 120 PLN | |
11710 |
1945 krwawa niedziela, gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 120 PLN | |
11711 |
1945 katalog znaczków pocztu obozowej Woldenberg wydawnictwa Pionier z Krakowa, 36 stron. | |
| 100 PLN | |
11712 |
1957 VII ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok na ilustrowanej kopercie, ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichela - twórcy wielu grafik obozu IIC, skasowany okolicznościowo 18.V w Warszawie. | Fi.bl.20 |
| 40 PLN | |