Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11493 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze y1 (nakład 972 sztuki), gwarancja i oznaczenie. | Fi.6bx1 |
| 200 PLN | |
11494 |
1942 Sztandar z Krzyżem Virtuti Militari, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa E.Czarneckiego, rytowana przez E.Pichella odbita z pojedynczej kliszy w kolorze brązowym w minimalnym nakładzie 20 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 3.0.4. w kolorze umbra 5F8, jego adnotacja na odwrocie, piękny stan, sygnowany Gryżewski. | Fi.8 P1 |
| 4 000 PLN | |
11495 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria fałszerstw zrobionych poprzez retusz odbitek z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja FALSUM Krawczyk. | Fi.7, 9, 11 |
| 120 PLN | |
11496 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja. | Fi.7, 9, 11 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
11497 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria w tym znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy; na karcie ostemplowana okolicznościowo 10.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja. | Fi.7-9x1b, 10-11 |
| 200 PLN | |
11498 |
1942 150-lecie orderu Virtui Militari, seria czysta z odmianami kolorów i retuszowanym znaczkiem za 10 f. - opis Schmutz, gwarancja Falkowski, Schmutz | Fi.7-11 |
| 600 PLN | |
11499 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z retuszowanej kliszy, gwarancja. | Fi.9x1b |
| 140 PLN | |
11500 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.440.-), gwarancje i opisy obu Schmutz. | Fi.9x1b |
| 500 PLN | |
11501 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja. | Fi.10 |
| 20 PLN | |
11502 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, rzadka na prążkowanym poziomo białym papierze odmiana znaczka za 10 pf., czysta i wyraźna odbitka o ciemniejszym jak znaczki obiegowe (na x1) odcieniu, niespotykana z szerokimi nieobciętymi marginesami z trzech stron, wzorcowy egzemplarz, gwarancja i szczegółowy opis Schmutz. | Fi.10x1 |
| 1 600 PLN | |
11503 |
1942 Madonna, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.12 |
| 20 PLN | |
11504 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | Fi.12-14x |
| 150 PLN | |
11505 |
1942 Madonna, seria na papierze szarym szorstkim grubym ostemplowana kasownikiem okolicznościowym 'WYSTAWA FILATELISTYCZNA" na karcie, minimalne punktowe przebarwienia, gwarancja. | Fi.12-14y |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
11506 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja. | Fi.12-14y |
| 120 PLN | |
11507 |
1942 Madonna, seria na papierze szorstkim grubym y, gwarancja. | Fi.12-14y |
| 140 PLN | |
11508 |
1942 Madonna, Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, na froncie napis POCZTÓWKA; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.12y |
| 300 PLN | |
11509 |
1942 OPASKA GAZETOWA Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na prawidłowo opłaconej (jako druk) opasce gazetowej wysłanej 7.XII; do tej pory podobny walor nie był znany!!! idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.12y |
| 4 000 PLN | |
11510 |
1942 kartka z świąteczną grafiką obozową z obiegu, gwarancja. | Fi.13 |
| 220 PLN | |
11511 |
1942 pochodnia, odbitki z unieważnionej matrycy. | Fi.15-7 |
| 50 PLN | |
11512 |
1942 Pochodnia, projekty znaczków na papierze grubym, projekty te wykonano jako prace konkursowe z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, 27 esejów o różnych rysunkach przedstawiono do konkursu i były one skompletowane w okolicznościowym karnecie, te trzy eseje zostały ostatecznie zaakceptowane i wydane jako seria w odmiennych kolorach, gwarancja Schmutz. | Fi.15-7P |
| 750 PLN | |
11513 |
1942 pochodnia, seria stemplowana na wycinku, gwarancje na znaczkach Schmutz. | Fi.15-17y |
| 40 PLN | |
11514 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po prawej nad okładką, zrealizowano jako znaczki, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty; gwarancja Schmutz. | Fi.15-17, Cp6 E |
| 4 000 PLN | |
11515 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 100 PLN | |
11516 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym niekiedy z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 80 PLN | |
11517 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.15ay |
| 80 PLN | |
11518 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na ilustrowanej karcie pocztowej wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest najprawdopodobniej Marian Stępień, na odwrocie wydrukowane życzenia świąteczne; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.15ay |
| 300 PLN | |
11519 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.15b-17x |
| 40 PLN | |
11520 |
1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 20.IX.43, dodatkowo stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja Schmutz. | Fi.15bx |
| 200 PLN | |
11521 |
1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z pełną treścią, znaczek unieważniony 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja. | Fi.15by |
| 150 PLN | |
11522 |
1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU" zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz. | Fi.16x |
| 200 PLN | |
11523 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo z powtarzalnym błędem "kropka w cyfrze 1 daty 1792"; gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 |
| 1 200 PLN | |
11524 |
| 500 PLN | |
11525 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.850.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 700 PLN | |
11526 |
1942 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja. | Fi.bl.4 |
| 320 PLN | |
11527 |
1942 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo rzadkim na tym bloku stemplem "Wystawa DOM MIESZKALNY" w sierpniu 1944 roku, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.4 |
| 500 PLN | |
11528 |
1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja Jendroszek. | Fi.Cp2II |
| 80 PLN | |
11529 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 200 PLN | |
11530 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, ostemplowana okolicznościowo 10.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIay |
| 120 PLN | |
11531 |
1942 Matka Boska Obozowa dwie karty: całostka - druk biblioteczny o ciemnym znaku opłaty, przesłana i przez przeoczenie nieskasowana, tekst pisany ołówkiem częściowo wytarty; całostka o jasnym znaku opłaty wysłana 31.XII; obie karty gwarancja. | Fi.Cp3a, Cp3b |
| 350 PLN | |
11532 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp4y |
| 120 PLN | |