Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15164 |
1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych. | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 30 PLN | |
15165 |
1938 Golmkau über Praust - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłane z pośrednictwa pocztowego Golmkau (Gołębiewo), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Praust (Pruszcz); walor w dobrym stanie zachowania (koperta ukośnie zgięta). | Fi.286 Mi.289 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
15166 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.286 |
| 20 PLN | |
15167 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria czysta w pięknym stanie. | Fi.286-94 |
| 400 PLN | |
15168 |
1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-). | Fi.286-94, 287-89xR Mi.289-97, 290-92D |
| 700 PLN | |
15169 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Mi.440 euro). | Fi.287R, 289R Mi.290Dx, 292Dx |
| 600 PLN | |
15170 |
1938 wydanie obiegowe, parka z obiegu z perforacją do automatu. | Fi.287R |
| 20 PLN | |
15171 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie. | Fi.289y |
| 20 PLN | |
15172 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.290 |
| 20 PLN | |
15173 |
1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka. | Fi.291 |
| 20 PLN | |
15174 |
1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 29.4.39 kasownikiem okolicznościowym "WINTERHILFSWERK 1938-39". | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 70 PLN | |
15175 |
1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 50 PLN | |
15176 |
1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria czysta na podlepkach. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 30 PLN | |
15177 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, bardzo rzadka jako czysta; dobry stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 500 PLN | |
15178 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, wysłana w dniu wejścia do obiegu 9.1 do Hamburga; na odwrocie pełna treść; doskonały stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 350 PLN | |
15179 |
| 200 PLN | |
15180 |
1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Mi.550 euro, Fi.760.-). | Fi.D43-47 Mi.P43-47 |
| 700 PLN | |
15181 |
1939 wydanie obiegowe, wszystkie (dostępne w tym czasie na poczcie) znaczki, ostemplowane 1.IX.1939 na karcie stemplem okolicznościowym z okazji wizyty Hitlera w Gdańsku; w tym rzadkie za: 8 Pf (Fi.200.-) i 1 Guld (Fi.200.-); wartość samych znaczków kasowanych ogółem: Fi.ponad 700.-, Mi.ponad 400.- euro. | Fi.195-294 ex. Mi.201-97 ex. |
| 600 PLN | |
15182 |
1939 perforacja firmowa przedstawiająca dzban (piwa?) w okręgu - do tej pory nie katalogowana, znaczek za 25 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 27.1.39 w urzędzie Gdańsk 5; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.291 Mi.294 |
| 500 PLN | |
15183 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta. | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 30 PLN | |
15184 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana. | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 30 PLN | |
15185 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana stemplem okolicznościowym. | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 40 PLN | |
15186 |
1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria czysta. | Fi.304-06 Mi.306-08 |
| 20 PLN | |
15187 |
1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria kasowana. | Fi.304-06 Mi.306-08 |
| 20 PLN | |
15188 |
1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.4 w dniu wejścia do obiegu, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.304-6 Mi.306-8 |
| 80 PLN | |
15189 |
1939 całostka z podobizną Jana Heweliusza z obiegu pocztowego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp48IIa |
| 500 PLN | |
15190 |
1939 seria znaczków "pamiątkowych" wydanych z okazji wcielenia Wolnego Miasta Gdańska do III Rzeszy, 19.IX ostemplowany okolicznościowo (Wolff 31) na wycinkach. | Mi.714-15 |
| 30 PLN | |
15191 |
1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG (Mi.220 euro), seria czysta w pięknym stanie. | Mi.716-29 |
| 400 PLN | |
15192 |
1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria kasowana (Mi.220 euro). | Mi.716-29 |
| 320 PLN | |
15193 |
1939 komplet całostek Wolnego Miasta Gdańska z nadrukiem Deutsches Reich (Mi.90 euro); 1.09.1939 Wolne Miast Gdańsk zostało włączone do III Rzeszy, znaczki opłaty i całostki Gdańska pozostawały w obiegu do 30.09.1939, z dniem 1.10.1939 w ich miejsce poczta niemiecka wprowadziła znaczki i całostki gdańskie z nadrukiem "Deutsches Reich". | Mi.P283-84 |
| 200 PLN | |
15194 |
1939 całostka Wolnego Miasta Gdańsk z nadrukiem Deutsches Reich, o nominale 6Rpf/10Pf (Michel 2014 - 45 euro); 1.09.1939 Wolne Miast Gdańsk zostało włączone do III Rzeszy, znaczki opłaty i całostki Gdańska pozostawały w obiegu do 30.09.1939, z dniem 1.10.1939 w ich miejsce poczta niemiecka wprowadziła znaczki i całostki gdańskie z nadrukiem "Deutsches Reich". | Mi.P284 |
| 50 PLN | |
15195 |
1940 znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany 4.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI. | Mi.745 |
| 80 PLN | |
15196 |
1940 ilustrowana, propagandowa karta pocztowa "DANZIG IST DEUTSCH" (Gdańsk jest niemiecki) ostemplowana okolicznościowo 7.1 w Poznaniu z okazji Dnia Znaczka; doskonały stan zachowania. | Mi.P287 |
| 120 PLN | |
15197 |
1942 znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 11.1 z okazji Dnia Znaczka w Gdańsku w pierwszym dniu obiegu! | Mi.811 |
| 40 PLN | |
15198 |
1942 "DANZIGER MILCHHOF E.G.M.B.H." - 8 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 25.8 z Gdańska Wrzeszcza; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa. | |
| 180 PLN | |
15199 |
1942 "NSDAP Gauleitung Danzig Westpreußen" - 8 fen. frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na kopercie listu (druki) przesłanego lokalnie 25.7 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa. | |
| 400 PLN | |
15200 |
1942 "EIGENE VORSICHT BESTER UNFALLSCHUTZ" (własna ostrożność zapobiega wypadkom) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na zwolnionej od opłaty pocztowej "firmowej" kopercie urzędu Namiestnika Gdańska przesłanej miejscowo 15.8; stempelek "Frei durch Ablösung Reich"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
15201 |
1943 "Mehr als 32 MILLIONEN BRT sind weg!" (Zatopiliśmy statki o łącznym tonażu ponad 32 miliony BRT!) Danzig 5, efektowny kasownik propagandowy na zwolnionej od opłaty pocztowej "firmowej" kopercie urzędu Namiestnika Gdańska przesłanej miejscowo 24.11; stempelek "Frei durch Ablösung Reich"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
15202 |
1944 "10 JAHRE WHW 1933-1943" (10 lat Pomocy Zimowej) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej wysłanej 14.2 do Krakowa; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia). | Mi.785 |
| 50 PLN | |
15203 |
1944 "KRIEGSWINNTERHILFSWERK 1944-1945 SINNBILD UNSERES SOZIALISMUS" (Dzieło Wojennej Pomocy Zimowej 1944-45 symbolem naszego socjalizmu) Danzig 5, kasownik propagandowy na liście przesłanym miejscowo 22.12 w Gdańsku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |