Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15123 |
1930 GÜTTLAND - koperta dwukrotnie użyta pocztowo: pierwszy raz z frankaturą mechaniczną "Lebensversicherungsanstalt Westpreussen" - 8 fen, wysłana 11.8 z Gdańska do Güttland (Kożminy), powtórnie 22.8 po przenicowaniu i ofrankowaniu koperty z Güttland do Gdańska, znaczek unieważniony wysoko wycenianym datownikiem (WOLFF+100.-); niecodzienny, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania - koperta ze względów ekspozycyjnych rozklejona. | Fi.208 Mi.214 |
| 800 PLN | |
15124 |
1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1800.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.214-24 Mi.220-30 |
| 1 600 PLN | |
15125 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta na lekkich podlepkach. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 300 PLN | |
15126 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria kasowana okolicznościowo. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 320 PLN | |
15127 |
1932 FDC - wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria znaczków na liście poleconym wysłanym 23.7 do Torunia, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "Internationale Luftpost Ausstellung"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 400 PLN | |
15128 |
1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, seria kasowana. | Fi.D40-42 Mi.P40-42 |
| 60 PLN | |
15129 |
1933-40 zestaw 13 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi Wolnego Miasta Gdańska, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.208, 242, 284 Mi.214, 246, 300, 714-5, 717 |
| 300 PLN | |
15130 |
1934 wydanie przedrukowe, seria kasowana z nadrukiem nowych wartości (Fi.140.-). | Fi.234-38 Mi.240-42 |
| 120 PLN | |
15131 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza ostemplowana okolicznościowo 5.8; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp47 |
| 320 PLN | |
15132 |
| 360 PLN | |
15133 |
1934 całostka z serii sławni gdańszczanie - Arthur Schopenhauer, wysłana z Sopotu do Berlina, bardzo rzadka z obiegu. | Fi.Cp48III |
| 380 PLN | |
15134 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. | Fi.Cpp3 Mi.PP2 |
| 250 PLN | |
15135 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; wysłana 20.5 z urzędu Gdańsk Nowy Port (Danzig Neufahrwasser), bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. | Fi.Cpp3/I Mi.PP2 |
| 400 PLN | |
15136 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. | Fi.Cpp3/I Mi.PP2 |
| 250 PLN | |
15137 |
1935 znaczek z automatu za 5 fen (odmiana na papierze białym) i zwykły za 10 fen (na papierze bladożółtym) na liście wysłanym 16.4 do Łodzi, znaczki unieważnione kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży). | Fi.187Rw, 188az Mi.193Dx, 194y |
| 70 PLN | |
15138 |
1935 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", seria kasowana (Fi.130.-). | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 100 PLN | |
15139 |
1935 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", seria czysta w pięknym stanie (Mi.240 euro). | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 500 PLN | |
15140 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.65.-). | Fi.247-51 Mi.251-56 |
| 50 PLN | |
15141 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I) (Mi.22 euro), seria czysta. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 45 PLN | |
15142 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria kasowana. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 20 PLN | |
15143 |
1936 perforacja firmowa UBCL - United Baltic Corporation Limited, znaczek za 25 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 5.3.36 w urzędzie Gdańsk 5; znaczek ukośnie zgięty. | Fi.242 Mi.246 |
| 20 PLN | |
15144 |
1936 125 lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.82 euro), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 200 PLN | |
15145 |
1936 125 lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 100 PLN | |
15146 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.140.-), seria kasowana. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 120 PLN | |
15147 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.220.-), seria czysta. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 200 PLN | |
15149 |
| 15 PLN | |
15150 |
1937 STUDJUJ W GDAŃSKU, ilustrowana karta pocztowa wydana nakładem Bratniej Pomocy Zrzeszenia Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej propagująca studia w Wolnym Mieście Gdańsk, sygnowana "KMIECIK H.LEWACZ", wysłana 11.10 z Gdańska do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem propagandowym "Danzig Dein Reiseziel!" (Gdańsk Twoim celem podroży); bardzo rzadki walor w słabym stanie zachowania. | Fi.268 Mi.272 |
| 300 PLN | |
15151 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta z minimalnymi śladami po podlepkach. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 50 PLN | |
15152 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III) (Mi.60 euro), seria kasowana. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 120 PLN | |
15153 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta w pieknym stanie. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 150 PLN | |
15154 |
| 400 PLN | |
15155 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-2a, b |
| 280 PLN | |
15156 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty w pięknym stanie. | Fi.bl.3 |
| 300 PLN | |
15157 |
| 350 PLN | |
15158 |
1937 Sławni gdańszczanie - Artur Schopenhauer karta ilustrowana z niebieskozielonym znakiem opłaty, wysłana 25.2.1938 do Berlina, skasowana stemplem okolicznościowym poświęconym filozofowi "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER"; karta delikatnie naddarta i sklejona z lewej strony u dołu (Fi.360.-). | Fi.Cp48IIIb Mi.P59/03 |
| 200 PLN | |
15159 |
1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym; karta wysłana 21.12 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina; znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym rzadkiej odmiana (z gwiazdką) - "Werdet Mitglied im Luftschutzbund" (zostań członkiem ochrony przeciwlotniczej); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp57 |
| 200 PLN | |
15160 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.1 |
| 65 PLN | |
15161 |
| 90 PLN | |
15162 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2 |
| 90 PLN | |
15163 |
1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER". | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 120 PLN | |